В мережі з’явились перші результати тестів супутникового інтернету Starlink від Маска

LIKE

Учасники програми закритого бета-тестування опублікували перші дані щодо роботи глобальної мережі на Reddit. Швидкість завантаження складає від 35,5 до 60,2 Мбіт/с. Про це повідомляє Громадське. 

Чому це цікаво? Starlink зможе глобально покрити планету супутниковим інтернетом. Користувачі очікують на його запуск, оскільки він має більшу швидкість завантаження, а під’єднатися до нього можна буде навіть у важкодоступних місцях.

Деталі. Бета-тестування стартувало цього літа, його учасниками могли стати жителі США та південної частини Канади.

Швидкість завантаження складає від 35,5 до 60,2 Мбіт/с, швидкість віддачі — від 4,6 до 17,7 Мбіт/с. В середньому затримка (пінг) складала 30-40 мілісекунд, в деяких випадках досягала 90.

Як зазначає FreeNews, для порівняння, під час запуску один з провідних супутникових провайдерів США HughesNet забезпечував швидкість завантаження до 25 Мбіт/с, а віддачі — до 3. Пінг досягав 500. SpaceX обіцяє, що після повного запуску мережі Starlink забезпечуватиме швидкість до 1 гігабайта на секунду із затримкою 25-35 мс.

Вартість доступу до Starlink поки невідома, але за оцінками галузевих експертів, коштуватиме близько 100 доларів на місяць. Багато користувачів Reddit зазначили, що зараз вони платять 150 доларів за тариф зі швидкістю 10 Мбіт/с (віддача — 1 Мбіт/с). 

Що таке Starlink?

Starlink – це проєкт від компанії SpaceX Ілона Маска, який має забезпечити високошвидкісний доступ до інтернету по всьому світу. Його продуктивність перевищує традиційний супутниковий інтернет. За допомогою Starlink під’єднатися до інтернету можна буде у місцях, де доступ ненадійний, коштує дорого або повністю недоступний. 

Компанія виводить на земну орбіту мінісупутники, які у підсумку повинні покрити інтернетом усю територію планети. Загалом SpaceX планує вивести на орбіту 12 тисяч таких мінісупутників.

SpaceX очікує, що у 2020 році Starlink з’явиться на півночі США та в Канаді, а до 2021 року буде швидко поширюватися та захопить практично всю населену частину планети. 

Що ще відомо про проєкти Ілона Маска

  • 13-й запуск SpaceX у 2020 році: новий рекорд. Ракета Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска вивела на орбіту військовий супутник Південної Кореї ANASIS-II. 
  • Авто без керма та педалей: нові плани Tesla. Компанія Tesla, яка виробляє електромобілі, наближається до створення повністю автоматизованих машин, яким не потрібне управління людини. 
  • У компанії Tesla розробили довговічний акумулятор. Tesla створила акумулятор з низькою собівартістю і довгим терміном служби. У компанії запевняють, що він не вимагатиме заміни навіть через мільйон кілометрів пробігу.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: itc.ua

Геноцид, який ми (ще) не знаємо, сьогодні — День роковин депортації кримських татар

Згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — депортували 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100.

О 4 ранку 18 травня 1944 року почалося масове примусове виселення кримських татар із території Криму. Агенти НКВС давали людям 15 хвилин на збори, дозволяли взяти з собою до 500 кг речей на сім’ю. До роковин геноциду кримських татар ми підготували для вас маловідомі факти про ті події та спробуємо розвінчати деякі міфи.

Читати далі
+ 385 слів

У Мелітополі український рух опору підірвав російський бронепоїзд. Важливе за 18 травня

У захопленому Мелітополі український рух опору підірвав під час руху російський бронепоїзд з військовими та технікою.

Читати далі
+ 17 слів

«Нова українська хвиля»: у Києві та Львові відбудеться фестиваль українських фільмів

19 травня у Києві та Львові почнеться кінофестиваль «Нова українська хвиля». У програмі заходу будуть фільми, зняті після 2014 року, які створили культурне явище так-званої «нової української хвилі». Організаторами фестивалю є мережа кінотеатрів «Планета Кіно» та «Gogol.Media».

Читати далі
+ 24 слів

В «Дії» запустили збір коштів на допомогу армії через платформу UNITED24

Донейти можна зробити через Apple Pay, Google Pay або ввести дані картки. Якщо ви хочете долучитися до збору, треба зайти в «Дію», де на головному вікні має з’явитися напис United24 з кнопкою «Допомогти армії». Натиснувши на неї, у вас буде можливість зробити донейт або переглянути, скільки коштів уже зібрали. Якщо ж вікна із написом United24 немає, спробуйте оновити додаток. 

Читати далі
+ 18 слів

В Україні запустили платформу, яка допомагає волонтерам шукати донорів закордоном

Проєкт HelpHubUa – це платформа, яка об’єднує українських волонтерів з активістами та донорами за кордоном і дозволяє іноземним благодійникам перераховувати гроші на конкретні потреби волонтерських ініціатив.

Читати далі
+ 81 слів

До України відправлять гаазьких експертів для розслідування військових злочинів росіян. Головне за ніч та ранок 18 травня

Гаазький суд відправить до України 42 експерти які будуть розслідувати військові злочини вчинені росіянами, — Deutsche Welle.

Читати далі
+ 21 слів

Кримськотатарське розстріляне Відродження: трагедія 1938 року

18 травня щорічно вшанують пам’ять жертв радянського злочину з депортації кримських татар. За наказом з Москви бійці НКВД у цей день 1944 року зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення та відправили в бік Узбекистану. Але за шість років до цієї події відбувся інший акт знищення цієї нації, який деякі історики прирівнюють за кількістю жертв до масових депортацій. 17 квітня 1938 року розстріляли найвизначніших представників кримськотатарського народу— письменників, істориків, громадських діячів, художників, викладачів. Про це пише «Крим. Реалії».

Читати далі
+ 57 слів

Порятунок військових з Азовсталі триватиме до їхнього повернення додому. Головне за 17 травня

Операція з порятунку українських військових з Азовсталі триватиме до їхнього повного повернення додому з непідконтрольної території. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 4216 новин