Створили футболку, яка може генерувати електроенергію

Футболка виробляє електроенергію від різниці температур між людським тілом та довкіллям. Про це розповідає Укрінформ.

Чому це корисно. Під час виробництва електронних пристроїв зазвичай використовують метали. Учені ж змогли генерувати електроенергію, використавши легкі, більш доступні та менш токсичні матеріали.

Детальніше. Команда іспанських та італійських учених створила недорогу футболку, яка може заряджати телефон. Формула нового винаходу проста: вода та етанол. Етанол — це тип екологічного спирту, отриманий зі шкірок томатів з додаванням вуглецевих наночастинок. При нагріванні така речовина проникає у тканину та прилипає до бавовни, надаючи їй таким чином електричні властивості.

Коли хтось ходить або біжить, тканина нагрівається. Якщо людина носить таку футболку, різниця між температурою її тіла і температурою довкілля може генерувати електрику.

Розробники розповідають: «Цей винахід — прототип «електронного текстилю», який створений на основі недорогих матеріалів, таких як шкірки помідорів. Зараз при виробництві електронних пристроїв зазвичай використовуються метали. Ми ж змогли генерувати електроенергію, використовуючи легкі, більш доступні та менш токсичні матеріали».

Учені продовжують свою роботу над розробкою пристроїв, які можуть бути вбудовані в «електронний текстиль», щоб можна було, наприклад, генерувати світло, зробивши власника такої футболки більш помітним у темну пору доби, або навіть заряджати мобільний телефон без зарядного пристрою.

⟶ Перший у світі Центр для компостування людських тіл відкриють у США. У американському місті Сіетл уперше у світі побудують центр для компостування людських тіл. Цей процес поховання набагато екологічніший і дешевший, ніж існуючі. Компостування останків витрачає у вісім разів менше енергії, ніж кремація, і скорочує викид вуглекислого газу в атмосферу. 

У 2018 році Вашингтон став першим штатом США, який узаконив компостування людини. Студія Olson Kundig розробила проєкт центру площею 1719 квадратних метрів. Це буде великий відкритий простір з дерев’яною стелею та мансардними вікнами. 

Білі стіни матимуть портали шестикутної форми з круглими дверцями. Вони відкриватимуться у колби, де й розкладатимуться тіла. Відкритий майданчик використовуватимуть для проведення церемоній після смерті, а стільці будуть розташовані по колу, щоб вмістити людей.

⟶ Модуль NASA відновив роботу бурової установки на Марсі. Модуль InSight, який розташований на Марсі, відновив роботу бурової установки HP3, щоб заглибитися у поверхню планети. Модуль успішно виконав завдання завдяки закріпленому на механічній руці ковшу. Минулого разу операція не вдалася, оскільки у бура не було достатнього зчеплення з грунтом Марса. Про це розповіли у Твіттері організації. Нагадаємо, що NASA планує відновити польоти на Марс уже у наступному році.

Фото: pexels.com

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин