Суїцид — друга головна причина смерті серед молоді

Кожні 40 секунд у світі вчиняють суїцид. Щороку близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством. Про це повідомляє Громадське із посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ).

Чому це важливо. У сучасному світі самогубство є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем.

Детальніше. Сьогодні, 10 вересня, Всесвітній день запобігання самогубствам. За даними ВООЗ,  79% усіх самогубств припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу. Однак найвищий показник самогубств серед населення відзначаються в країнах з високим рівнем доходу (11, 5 самогубств на 100 тисяч жителів). У країнах з високим рівнем доходу чоловіки здійснюють суїцид втричі частіше, ніж жінки, а в країнах з низьким і середнім рівнем доходу — приблизно однаково.

У країнах з високим рівнем доходу суїцид займає другу позицію (на першому місці ДТП) у списку основних причин смерті серед молоді. Там він становить 11,5 самогубств на 100 тисяч людей. У групі підлітків віком 15-19 років самогубство — друга причина смерті серед дівчат (після ускладнень вагітності та пологів) і третя причина смерті серед юнаків (після ДТП і міжособистісного насильства).

З 2010 по 2016 року кількість самогубств знизилося на 9,8%. Ймовірно, у зв’язку з тим, що 38 країн у світі займаються стратегічною профілактикою самогубств. У ВООЗ закликали інші країни долучитися до співпраці у цьому напрямку задля запобігання більшій кількості суїцидів.

Найбільш поширені способи самогубства: повішення, отруєння пестицидами і самогубство з використанням вогнепальної зброї. Найважливішим для зменшення кількості самогубств є обмеження доступу до пестицидів, вважають у ВООЗ. У Шрі-Ланці запровадження заборон на пестициди призвело до скорочення кількості самогубств на 70% і дозволило зберегти життя 93 тисяч людей за період з 1995 по 2015 р.

Запобігти самогубству: куди звернутися за допомогою. Міністерство охорони здоров’я розповіло про локальні гарячі лінії допомоги, які допомагають людям справлятися з емоційними проблемами:

  • телефон Довіри благочинного фонду Ставропігіон у Львові — 1558;
  • телефон екстренної психологічної допомоги при Кризовому Центрі медико-психологічної допомоги:  +38 0687703770, +38 0996321818, +38 0936093003;
  • Лiнiя допомоги — (067) 975 76 76, (066) 975 76 76,  (093) 975 76 76;
  • Ла Страда-Україна 0 800 500 335 або 386 (з мобільного);
  • Лінія психологічної допомоги для учасників АТО та членів їх сімей – 0 800 505 085.

Оптимісти живуть довше — результати дослідження. В оптимістів — більше шансів дожити до 85 років, ніж у людей з поганим настроєм.  Таке дослідження провела Школа медицини Бостонського університету. Учені опитали дві групи людей, зібраних для окремих досліджень — 70 тисяч учасниць дослідження здоров’я медсестер і півтори тисячі чоловіків з подібного дослідження ветеранів.

Дослідники оцінили їхній рівень оптимізму та загалом здоров’я. До уваги брали також фізичні вправи, харчування і шкідливі звички. Оптимісти жили приблизно на 10-15% довше, ніж менш позитивно налаштовані. Ймовірність дожити до 85 років у перших була теж вищою. Питання, чому оптимісти живуть довше, досі є предметом дискусій.

Дізнайтеся на цю тему більше:

  • Альо, мене хтось чує? (Reporters)

Фото: pexels.com

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Noo

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин