Оптимісти живуть довше — дослідження

В оптимістів — більше шансів дожити до 85 років, ніж у людей з поганим настроєм.  

Чому це важливо. Позитивне мислення може допомогти продовжити тривалість життя.

Детальніше. Таке дослідження провела Школа медицини Бостонського університету. Учені опитали дві групи людей, зібраних для окремих досліджень – 70 тисяч учасниць дослідження здоров’я медсестер і півтори тисячі чоловіків з подібного дослідження ветеранів. Дослідники оцінили їхній рівень оптимізму та загалом здоров’я. До уваги брали також фізичні вправи, харчування і шкідливі звички.

Оптимісти жили приблизно на 10-15% довше, ніж менш позитивно налаштовані. Ймовірність дожити до 85 років у перших була теж вищою. Питання, чому оптимісти живуть довше, досі є предметом дискусій.

Доцентка кафедри психіатрії Школи медицини Бостонського університету Левіна Лі: «Оптимісти мають схильність мати цілі та впевненість, щоб їх досягати. Вони ефективніші у вирішенні проблем і можуть краще врівноважувати емоції під час стресових ситуацій. Ці якості називаються «позитивними психологічними факторами». Вони зберігають здоров’я з віком. Підвищити рівень оптимізму можуть уявляння майбутнього, у якому все склалося добре».

Йога і медитація змінює структуру мозку. Регулярні заняття йогою та медитацією змінюють структуру мозку на фізичному рівні. Вони додають стресостійкості, допомагають боротись із тривожністю та депресією. Це з’ясували вчені із Гарварду та Роттердаму у науковому дослідженні Brain Imaging and Behavior.

У дослідженні загалом взяли участь 15 000 людей, серед яких більше 3 700 займаються йогою або медитацією. Вони заповнили анкету про стиль життя та здоров’я, а також пройшли МРТ-сканування головного мозку. Більше 2 000 людей під час дослідження зробили цю процедуру декілька разів, що і дозволило науковцям зафіксувати зміни. Зменшилась у розмірі лише права мигдалина. Вона і пов’язана з негативними емоціями та миттєвими реакціями, тоді, як ліва відповідає за позитивні емоції та пам’ять. 

Залипання у соцмережах сприяє ожирінню. Молодь, яка проводить багато часу у соцмережах, більше схильна до ожиріння. Такого висновку дійшли науковці з Університету Райс у Сполучених Штатах. Вони провели дослідження серед 132-х молодих людей віком від 18 до 23 років. Одне з запитань, яке поставили групі піддослідних: «Скільки часу ви проводите у своїх телефонах?» 

Дослідники виявили, що ті, у кого час перебування у соцмережах довший, мають вищі показники індексу маси тіла та відсоток жирової тканини. 72-м учасникам експерименту із 132-х зробили сканування мозку. Під час цього процесу їм показували картинки, серед них – зображення жирних страв. Науковці встановили, що у тих людей, які проводять більше часу в соцмережах, частини мозку, відповідальні за почуття голоду, були активніші, аніж частини, відповідальні за самоконтроль.

Тепер науковці повинні з’ясувати, чи схильність до ожиріння штовхає людей проводити більше часу з електронними приладами, чи навпаки: у тих, хто багато користується ґаджетами, з часом розвивається захворювання.

Фото: pexels.com

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин