В оптимістів — більше шансів дожити до 85 років, ніж у людей з поганим настроєм.
Чому це важливо. Позитивне мислення може допомогти продовжити тривалість життя.


В оптимістів — більше шансів дожити до 85 років, ніж у людей з поганим настроєм.
Чому це важливо. Позитивне мислення може допомогти продовжити тривалість життя.
Детальніше. Таке дослідження провела Школа медицини Бостонського університету. Учені опитали дві групи людей, зібраних для окремих досліджень – 70 тисяч учасниць дослідження здоров’я медсестер і півтори тисячі чоловіків з подібного дослідження ветеранів. Дослідники оцінили їхній рівень оптимізму та загалом здоров’я. До уваги брали також фізичні вправи, харчування і шкідливі звички.
Оптимісти жили приблизно на 10-15% довше, ніж менш позитивно налаштовані. Ймовірність дожити до 85 років у перших була теж вищою. Питання, чому оптимісти живуть довше, досі є предметом дискусій.
Доцентка кафедри психіатрії Школи медицини Бостонського університету Левіна Лі: «Оптимісти мають схильність мати цілі та впевненість, щоб їх досягати. Вони ефективніші у вирішенні проблем і можуть краще врівноважувати емоції під час стресових ситуацій. Ці якості називаються «позитивними психологічними факторами». Вони зберігають здоров’я з віком. Підвищити рівень оптимізму можуть уявляння майбутнього, у якому все склалося добре».
⟶ Йога і медитація змінює структуру мозку. Регулярні заняття йогою та медитацією змінюють структуру мозку на фізичному рівні. Вони додають стресостійкості, допомагають боротись із тривожністю та депресією. Це з’ясували вчені із Гарварду та Роттердаму у науковому дослідженні Brain Imaging and Behavior.
У дослідженні загалом взяли участь 15 000 людей, серед яких більше 3 700 займаються йогою або медитацією. Вони заповнили анкету про стиль життя та здоров’я, а також пройшли МРТ-сканування головного мозку. Більше 2 000 людей під час дослідження зробили цю процедуру декілька разів, що і дозволило науковцям зафіксувати зміни. Зменшилась у розмірі лише права мигдалина. Вона і пов’язана з негативними емоціями та миттєвими реакціями, тоді, як ліва відповідає за позитивні емоції та пам’ять.
Фото: pexels.com


З п’яти населених пунктів Запорізької області оголосили обов’язкову евакуацію дітей разом з батьками чи законними представниками. Йдеться про 40 дітей з 26 родин у двох громадах. Про це заявили в Мінрозвитку.
Сьогодні, 14 січня, НАБУ і САП оголосили підозру керівниці депутатської фракції парламенту. З опублікованих матеріалів прослуховування випливає, що йдеться про лідерку партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко.
За даними слідства, йдеться про регулярний механізм співпраці, який передбачав виплати наперед та був розрахований на тривалий період. Народним депутатам мали надходити вказівки щодо голосування, а в окремих випадках — щодо утримання або неучасті в голосуванні.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти


Вісім українських художників потрапили до переліку фіналістів 60-ї Болонської виставки ілюстраторів. Про це повідомили на сайті премії.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти


Лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко підтвердила обшуки в партійному офісі та відкинула усі звинувачення, про які раніше повідомляли у НАБУ та САП. Вона назвала їх «політичним замовленням». Про це вона повідомила у соцмережах.
Зараз саме час підтримати незалежну журналістику — долучайтеся до Спільноти