Йога і медитація змінює структуру мозку

Регулярні заняття йогою та медитацією змінюють структуру мозку на фізичному рівні. Вони додають стресостійкості, допомагають боротись із тривожністю та депресією. Це з’ясували вчені із Гарварду та Роттердаму у науковому дослідженні Brain Imaging and Behavior. 

Чому це важливо. Вчені виявили, що у «йогів» частини мозку, які відповідають за формування емоцій (права мигдалина та лівий гіпокамп) були менші в об’ємі у порівнянні із тими, хто не займався йогою та медитацією. Ці ділянки мозку зменшились із часом внаслідок практик. Це також важливо, бо від розміру мигдалини ще й залежить агресивність поведінки людини. Щобільшою є мигдалина, то агресивнішою людина.

Детальніше. В дослідженні загалом взяли участь 15 000 людей, серед яких більше 3 700 займаються йогою або медитацією.

Вони заповнили анкету про стиль життя та здоров’я, а також пройшли МРТ-сканування головного мозку. Більше 2 000 людей під час дослідження зробили цю процедуру декілька разів, що і дозволило науковцям зафіксувати зміни. Зменшилась у розмірі лише права мигдалина. Вона і пов’язана з негативними емоціями та миттєвими реакціями, тоді, як ліва відповідає за позитивні емоції та пам’ять.

Крім цього, практика медитування здатна позитивно впливати на гіпокамп і, відповідно, на пам’ять. Результати одного дослідження показали, що у людей, які медитували хоча б 30 хвилин на день протягом восьми тижнів, збільшився обсяг сірої речовини в гіпокампі, що покращило його функціонування.

Окрім покращення пам’яті та уваги, медитація та йога також, заспокоюють, покращують сон та сприяють зниженню тиску.

⟶ Майндфулнес: бути тут і зараз. Майндфулнес — це «світська» медитація, за допомогою якої можна побороти хронічний біль або успішно почати стартап. Практики усвідомлення (майндфулнес) допомагають зрозуміти і навчають дистанціюватись від потоку буденних думок, а також вчать робити паузи і не реагувати реактивно та автоматично на зміст цих думок. Завдяки майндфулнес-практикам, натренувавши свій мозок, можна навчитись вчсно помічати та усвідомлювати свої думки, і тоді з’являється  вибір: яку реакцію обрати?

У YouTube можна знайти відео із практикою майндфулнесу, наприклад це відео, дослідити YouYube канал, або спробувати аудіомедитації

⟶ Супрун про медитацію. Багато людей практикують медитацію, щоб не тримати емоції в собі, краще заспокоюватись та концентрувати увагу. Медитація це не обов’язково сидіння в позі лотоса в супроводженні звуку ом. Це скоріше загальний термін, що позначає здатність фокусувати та зосереджувати увагу, незалежно від навколишніх подразників. Тобто ви можете робити будь-де та в будь-якому положенні, головне – правильно налаштувати думки. Часто в цій практиці застосовують різні дихальні техніки. Інколи таке перезавантаження корисно та навіть необхідно робити під час роботи. І не обов’язково воно має бути тривалим. Навіть коротка медитація, протягом 5-10 хвилин, покращує когнітивні функції повертає концентрацію уваги, допомагає краще зосередитись та покращує пам’ять. В сьогоднішньому ритмі життя такі паузи дуже необхідні. Якщо відчуваєте надмірне напруження чи стрес на роботі спробуйте відволіктись та кілька хвилин помедитувати. Це може стати хорошою зарядкою для вашого мозку та тіла.

Фото: Pixabay / Pexels

Фонд Сергія Притули придбав доступ до супутника за гроші, які українці зібрали на «Народний Байрактар»

Компанія ICEYE надасть Міноборони України повний доступ до одного зі своїх супутників, який вже перебуває на орбіті у потрібному регіоні. ЗСУ зможуть отримувати супутникові зображення критичних ділянок для планування операцій з високою частотою оновлення. Про це повідомив благодійний фонд Сергія Притули.

Читати далі
+ 38 слів

На передову відправили перший медичний гелікоптер придбаний за кошти United24

LIKE

Гелікоптер Мі-2 АМ-1 вчора був відправлений на фронт. На борту гвинтокрила також є медичне обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації. Гелікоптер модернізувало українське виробництво.

Читати далі
+ 16 слів

окупант зазнав найбільших втрат за добу на Донецькому напрямку

Армія рф втратила близько 200 військових за минулу добу. З початку війни українські захисники ліквідували 44 300 військовослужбовців. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів

росія знову завдала ударів по Харкову. Головне за ніч і ранок 18 серпня

Читати далі
+ 58 слів

Українські стартапи продовжують бізнес всупереч війні

Більшість стартапів планують розширити свій бізнес у короткі терміни. Лише 4% опитаних вважають, що їхня діяльність може бути скорочена. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, посилаючись на онлайн-опитування для аналізу результатів роботи українських стартапів під час війни.

Читати далі
+ 17 слів

рф вербує громадян з країн Центральної Азії для участі у війні

Через брак охочих воювати окупанти намагаються залучити в армію громадян Узбекистану, Таджикистану та Киргизстану. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Читати далі
+ 18 слів

«Суспільне» починає прийом заявок на Нацвідбір «Євробачення-2023»

Читати далі
+ 70 слів

«Нова пошта» разом з ДСНС розробляють роботів-саперів

LIKE

Українські роботи-сапери призначені для розмінування водойм та суші, вони зможуть не лише знаходити міни, а й знешкоджувати їх.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 4567 новин