Як збираються провести дистанційні перегони на місяці та як хакери можуть заробити мільйон гривень від українського Уряду? Про це та не лише — у нашій традиційній щотижневій добірці новин зі світу технологій.
На Місяці у 2021 році відбудуться перші дистанційні автоперегони. Їх проведуть у жовтні наступного року. Кожне авто буде важити близько 2,5 кг. Додатково машина матиме «комплект розвантаження» масою близько 3 кг. На Місяць це вантаж доставить безпілотний апарат Nova-C. Керуватимуть авто команди старшокласників. Перед цим серед школярів проведуть кваліфікаційні змагання. Переможці отримають право провести дистанційні перегони на поверхні Місяця. Організовує змагання мультимедійна компанія Moon Mark спільно з приватною аерокосмічною компанією Intuitive Machines.
У Нідерландах вуличні попільнички перетворили на станції для зарядки електровелосипедів. Справа у тому, що куріння на вокзалах та інших зупинках транспорту в країні заборонили у жовтні минулого року. Тому залізниця ProRail вирішила переобладнати 300 стовпів-попільничок на станції зарядки електровелосипедів. Скористатися ними можна безкоштовно. Для повної зарядки електровелосипеда зазвичай потрібно від двох до шести годин.
Google заблокувала смартфонам Huawei доступ до власних продуктів. Будь-які програми стало неможливо встановити вручну на телефони китайської компанії. Зазначимо, уже понад рік Huawei через санкції США змушена випускати нові смартфони без встановлених додатків та служб Google. Раніше користувачі встановлювали програми Google вручну. Зараз при спробі встановити останню версію додатку «Мапи Google» на смартфоні з’являється повідомлення про помилку встановлення: «Ця програма не сумісна з центральним процесором вашого пристрою». Хоча попередня версія тієї ж програми на тому ж смартфоні не мала цієї проблеми.
Тестовий запуск міжпланетного корабля Spacex Starship заплановано на початок грудня. Восьму тестову модель багаторазового міжпланетного космічного корабля Starship планують вперше запустити на 15 кілометрів після остаточної передстартової перевірки, яка відбудеться сьогодні, 30 листопада. Напередодні Маск зазначив, що з «ймовірністю ⅓ (33.3%) запуск буде успішним». Зазначимо, що саме корабель Starship у планах має доставити людину на Марс.
Мільйон гривень обіцяють хакерам, якщо ті зламають додаток «Дія». У такий спосіб відомство хоче виявити вразливості в застосунку «Дія». Тестування захищеності «Дії» проведуть для білих хакерів з усього світу на платформі Bugcrowd. Прийом заявок почнеться в грудні. Нагороди розподілять за п’ятьма категоріями вразливостей: від найменш до найбільш небезпечних. Хакери ламатимуть «тестовий» застосунок, тому це не загрожує персональним даним українців.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: скріншот із відео на youtube.com