Трансплантацію органів в Україні узаконили. Що це означає

Тепер лікарі матимуть змогу використовувати донорську шкіру. Це спростить лікування опіків будь-якої складності. Окрім того, Україна зможе самостійно виробляти біоімпланти: хрящі, сухожилля, фрагменти кісток, повідомляє міністр Степанов на своїй ФБ-сторінці. Це необхідно для допомоги ветеранам та ветеранкам російсько-української війни.

Чому це важливо. Узаконення трансплантації 一 важливий крок для української медицини. Помираючи, своїми органами людина може врятувати кілька життів.

Детальніше. У 2018 році Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів померлого. Під час життя громадянин або громадянка може написати спеціальну заяву. Згідно з нею, він/вона погоджується на використання своїх органів після смерті. Якщо людина передумає, то заяву можна відкликати. Дозвіл на посмертне донорство органів пацієнт/ка надає своєму сімейному лікарю. У грудні 2020 року Кабмін затвердив Положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів і тканин, яка поєднує інформацію про донорів та реципієнтів.

Постанова має також і серйозний економічний ефект, бо створює цілу наукоємну галузь економіки з сучасними виробництвами та робочими місцями спеціалістів високого класу. Наші лікарі потенційно зможуть не виїжджати за кордон, а мати умови для успішної самореалізації в Україні.

Цитата. «Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу. Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукоємних операцій із трансплантації», 一 заявив Степанов.

Мовою цифр. Цьогоріч в Україні планують провести 250 трансплантацій. Серед планів – трансплантація нирок, печінки, перша в історії країни трансплантація легень. Торік в Україні провели 118 трансплантацій, у 2019 一 78.

Копайте глибше:

  • Одна Смерть. Чотири життя. Репортаж на Reporters

Фото:  health.24tv.ua

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів

Почали службове розслідування через комбата, який підірвав волонтерську машину

Військовий 215 батальйону 125 бригади на своїй Twitter-сторінці опублікував відео, де видно, як горить машина, з підписом: «Поки ви скидається на тачки, мій поплавлений комбат їх підриває гранатами»

Читати далі
+ 26 слів

Аварійні відключення електроенергії застосували у Києві та деяких областях

30 травня у деяких районах Києва тривають відключення електроенергії. Також без світла — споживачі у Київській, Полтавській, Кіровоградській областях та Одесі. Про це повідомляють у ДТЕК Київські електромережі

Читати далі
+ 32 слів

Гра про українського оператора дронів вже є у Steam. Частину прибутку від продажів передадуть «Повернись живим» та «Армії дронів»

У Steam у дочасному доступі вийшла гра «Death From Above» про українського оператора дронів. Ціна гри — 225 грн, повідомляє команда Steam.

Читати далі
+ 60 слів

Тимчасово непридатні до служби військові отримають доплату 6 тисяч грн

До Ради внесли законопроєкт щодо запровадження доплати у 6000 грн на місяць для військових, які є тимчасово непридатними до служби після поранень і виведені в розпорядження. Про це повідомила народна депутатка України Анастасія Радіна.

Читати далі
+ 8 слів

Тестову версію паркану на російському кордоні показали прикордонники Фінляндії

Чотирьох метрову тестову версію паркану, показала прикордонна охорона Фінляндії. Його збудують на фінсько-російському кордоні. Про це повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

Читати далі
+ 24 слів
Що там ще
+ 6412 новин