У листопаді наркотичні лікарські засоби мають продавати за електронним рецептом

Зараз такі фармацевтичні препарати застосовують виключно за наявності рецептом лікаря. З 1 листопада медик, що призначає засіб з наркотичним або психотропними речовинами, зобов’язаний створити в ЕСОЗ (Електронній системі охорони здоров’я) онлайн-рецепт. Пацієнт отримує СМС-повідомлення із номером рецепту та особливим кодом, який варто застосувати в аптеці для отримання медикаментів. Про це повідомила Верховна Рада України.

Рецепт на саме наркотичні лікарські засоби буде дійсний упродовж 10 днів. Придбати такі препарати можна лише в спеціалізованих аптеках, які мають ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних препаратів або прекурсорів. 

До кінця року триватиме перехідний етап. Медичні заклади не підключені до ЕСОЗ (Електронної системи охорони здоров’я), мають право виписувати рецепт на рецептурних бланках. Упровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати – очікується лише в 2023 році.

Фото: kmu.gov.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики (важливо додавати саме з активним лінком

 

ПВК «Вагнера» вербують новобранців у Twitter та Facebook

Через значні втрати бойових сил приватна воєнна компанія «Вагнера» використовує соціальні мережі для вербування медиків, психологів та операторів дронів. Про це повідомляє Politico.

Читати далі
+ 47 слів

РФ втрачає ініціативу у війні — британська розвідка

Замість просування до власних військових цілей, Росія почала реагувати на удари, які наносить Україна. Про це повідомляє британська розвідка.

Читати далі
+ 17 слів

Що не так з «розшуком» Залужного та Сирського в РФ? Пояснення Міноборони

Так росіяни хочуть вирішити два завдання: нівелювати статус України як жертви міжнародного злочину агресії та формально урівняти їхні злочинні дії з нашими оборонними, а також здійснити психологічний тиск і деморалізацію українських військових, пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Читати далі
+ 25 слів

У Північній Кореї засудили до довічного дитину та батьків

2-річного хлопчика разом з батьками засудили до довічного ув’язнення у трудовому таборі. Причина — у сімʼї знайшли Біблію. Про цей інцидент, який стався ще у 2009 році, розповіли в Держдепартаменті США. 

Читати далі
+ 14 слів

США оголосять про новий пакет допомоги на 300 мільйонів доларів. Головне за ніч і ранок 31 травня

Зранку було чути вибух у Межиріцькій громаді Павлоградського району Дніпропетровської області. Ворог атакував транспортне підприємство. Відомо, що внаслідок атаки легке поранення отримав 8-річний хлопчик. Нині інформація уточнюється.

Читати далі
+ 123 слів

Петиція про заборону імпорту книжок з РФ набрала 25 тисяч підписів

Документ очікує розгляду глави держави. Тим часом українці продовжують підписувати його. Про це повідомив народний депутат Володимир В‘ятрович.

Читати далі
+ 2 слів

Призовний вік знизили із 27 до 25 років. Що це змінює?

LIKE

Раніше призову підлягали чоловіки до 27 років, через що не могли бути мобілізовані. Тепер граничний вік знижено до 25. Про прийняття законопроєкту повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт №9281 прийняли в цілому, тепер його має підписати Президент.

Читати далі
+ 11 слів

Військові можуть отримати довшу відпустку та додаткові виплати

У першому читанні Верховна Рада підтримала закон № 9342. Нині він чекає на друге читання, аби його прийняли остаточно. Після ухвалення цього документа військові зможуть отримати 40 днів відпустки під час дії воєнного стану — 30 днів щорічної та 10 днів — за сімейними обставинами.

Читати далі
+ 28 слів
Що там ще
+ 6417 новин