Український культурний фонд оголосив старт конкурсних програм

Мистецьких проєктів, які підтримуватиме УКФ, у 2020 році буде 10. Це на 3 більше, аніж попереднього. Найбільшими серед них будуть «Інноваційний культурний продукт» та «Знакові події». Наступного року також робитимуть акценти на  теле-, радіо- та медіапродукти. У сфері літератури УКФ буде підтримувати лише фахову літературу та електронні книги. Про це УКФ повідомляє на своєму порталі.

Чому це важливо. Якщо у вас є ідея мистецького проєкту і потрібна допомога з фінансуванням — подавайте заявку.

Детальніше. УКФ скасував обмеження щодо кількості поданих проектів. Тепер один заявник може подати по одному проекту на всі програми УКФ. Але вони повинні бути з різними назвами, цілями, завданнями, результатами та різними складами проектних команд. За умови перемоги кількох проектів від одного заявника, Фонд зможе підтримати лише два проекти від одного заявника, які набрали більшу кількість балів.

На 2020 рік залишаються програми «Знакові події», «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти», «Аналітика культури» (дотепер — «Український культурний монітор»), «Інноваційний культурний продукт», «Мережі й аудиторії», «Аудіовізуальне мистецтво», «Інклюзивне мистецтво». Додаються три нові програми — «Культура. Туризм. Регіони», «Культура заради змін», «Культурні столиці».

Подача заявок на програми фонду триватиме до 15 січня лише в електронному вигляді. До 10 березня триватиме експертний відбір проєктів. Тому їх потрібно планувати на дати не раніше 1 травня і до кінця жовтня 2020 року. Кожну заявку оцінюватиме п’ять експертів.

Бюджет, попередньо запланований і погоджений Міністерством культури, молоді та спорту, на 2020 рік становить 550 млн грн. З них 462 млн підуть на підтримку проєктів. Але сума може змінитися після затвердження державного бюджету України на 2020 рік

Український культурний фонд державна установа, яка сприяє розвитку національної культури та мистецтва в державі. 

Велике інтерв’ю із першою виконавчою директоркою УКФ Юлією Федів читайте за посиланням.

→ Ukraїner презентував свій перший повнометражний фільм. Прем’єра першого повнометражного фільму Ukraїner. The Movie відбулася 1 листопада. Головними героями цієї стрічки стали родина митців Альошкіних, мотоболіст Володимир Даниляк, наглядач маяка у Шаганах Віктор Сакара, колишній житель Прип’яті Олександр Сирота, ліжникарі родина Кіщуків та бортник Анатолій Скумін. Прем’єра відбулася одночасно у більш ніж 50 містах не лише України, але й Польщі, Грузії, Естонії, Англії, Фінляндії, а також США. Одночасно відбувався онлайн показ у Youtube. Ukraїner — медіапроєкт, який здійснює антропологічно-етнографічні експедиції невідомою Україною, розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні. Фільм можна переглянути за посиланням.

→ Сім українських фільмів представлять на Американському кіноринку. FILM.UA Distribution за підтримки Українського культурного фонду представить на найбільшому у світі Американському кіноринку (American Film Market) українські стрічки світовим дистриб’юторам. Там шукатимуть потенційних партнерів для світової дистрибуції стрічок. Подія триватиме із 6 до 13 листопада. Український стенд знайомитиме міжнародну спільноту зі стрічками «Захар Беркут», «Фокстер і Макс», «Черкаси», «Микита Кожум’яка», «Пригоди Святого Миколая», «Мавка: Лісова пісня» та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».

Фото: УКФ

Місія до Оленівки все ще можлива

«Ми ніколи не отримували дозволу від Російської Федерації, щоб зайти туди. Чи означає це, що все втрачено? Ні. Згадайте Запорізьку атомну електростанцію. Ми маємо там спеціалістів з МАГАТЕ. Тож, це можливо», — про це журналістам заявила Деніз Браун — постійна координаторка системи ООН в Україні. 

Читати далі
+ 34 слів

Leopard для України, повернення з полону і ноутбуки для вчителів: 7 позитивних новин січня

Війна триває і новий рік розпочався для нас численними трагедіями. Але ми боремось і працюємо, тому і цього місяця маємо чому радіти. Гортайте карусель, щоб згадати позитивні новини січня, які тішать і наближають нашу перемогу.

Читати далі
+ 110 слів

«Повернись живим» та Приватбанк оголосили збір на екіпірування льотчиків

Благодійний фонд спільно з ПриватБанком відкрили збір на суму в розмірі 31 млн грн. Мета збору  — придбати вогнетривку форму та авіаційні шоломи, щоб повністю закрити потребу екіпажів армійської авіації у спеціальному екіпіруванні. 

Читати далі
+ 33 слів

Україна отримає до 140 танків від західних партнерів

У межах першої хвилі допомоги Україна отримає 120−140 сучасних західних танків. Зокрема, Leopard 2, Challenger 2, M1 Abrams і розраховує на французькі Leclerc. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати далі
+ 9 слів

Як мілітаризують дітей у Криму

Керівник окупаційної адміністрації Аксьонов відкриває по всьому Криму Добровільні товариства сприяння армії, авіації та флоту (ДТСААФ), де дітей вчать користуватися зброєю, надавати першу медичну допомогу, проходити вогневу та інженерну підготовку.

Читати далі
+ 62 слів

Символ стійкості: на стіні зруйнованого будинку в Миколаєві годинник досі рахує хвилини

У зруйнованому російськими обстрілами будинку у Миколаєві, на стіні, яка вціліла, досі продовжує висіти килим та годинник, який відраховує хвилини. Про це написала волонтерка з Одеси Леся Рудченко у своєму Instagram.

Читати далі
+ 5 слів

Представили лого та слоган цьогорічного Євробачення–2023

Організатори цьогорічного пісенного конкурсу представили логотип та слоган Євробачення 2023. У вигляді зображення буде використана анімація сердець у кольорах українського та британського прапорів, що б’ються в унісон. Гаслом цьогорічного фестивалю стануть слова «Об’єднані музикою» (United by music).

Це символізує єднання народів та підтримку України.

Читати далі
+ 19 слів

Міжнародний олімпійській комітет відреагував на критичні заяви України

Міжнародний олімпійській комітет відповів на критичні коментарі з боку українських офіційних осіб щодо заяви про ймовірне повернення атлетів з Росії та Білорусі до змагань. Про це йдеться у заяві МОК для інформаційного агентства Reuters.

Читати далі
+ 124 слів
Що там ще
+ 5482 новин