Українців більше лякають економічні наслідки карантину, ніж коронавірус — опитування

Noo

43% респондентів більше насторожують економічні наслідки від введення карантину, ніж епідемія коронавірусу. При цьому 79 % опитаних українців поки не мають жодних проблем з роботою через карантин. 34% людей все ж бояться вірусу COVID-19. 14% не лякає ні пандемія ні економічні наслідки, оскільки вважають, що ситуація нормалізується впродовж двох наступних місяців. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного центру соціології. 

Чому це цікаво. Результати соціологічного опитування дають можливість зрозуміти, що хвилює українців найбільше під час карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Детальніше. 38% опитаних українців хвилюються про здоров’я близьких. 29% турбує те, що зросли ціни на продукти. 27% обурюються, що дуже складно купити медичні маски та антисептики. У 6% виникли складнощі з купівлею харчів.

10% турбує те, що потрібно добиратися до роботи, а громадський транспорт не працює. 11% респондентам потрібно добиратися в інше місто чи район.

20% людей хвилюють фінансові труднощі, також 20% побоюються, що не зможуть отримати необхідну медичну допомогу. Тільки 12% бояться захворіти на коронавірус. Ще 12% постійно переживають через невизначеність ситуації.

За результатами опитування, пропозицію піти в неоплачувану відпустку отримали 12% українців, звільнитися через скорочення — 2%, погодитися на зниження зарплати — 6%. Та 3% українцям не виплатили зарплату.

Довідка. Опитування проводили з 27 по 30 березня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, окрім окупованих територій Криму та окремих районів Донбасу. Метод опитування — телефонні інтерв’ю за допомогою комп’ютера.

У результаті проведено 1500 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95% не перевищує 3%.

Фото: unsplash.com

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна

Уряд Угорщини заблокував публікацію спільної заяви країн-членів Європейського Союзу про міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Читати далі
+ 47 слів

Україні передали польовий госпіталь Естонія, Норвегія та Нідерланди

За підтримки та співпраці трьох країн Україна отримала медичну допомогу у війні проти Росії. Про це повідомили Збройні сили Естонії. 

Читати далі
+ 47 слів
Що там ще
+ 5849 новин