Українські мозаїки «ожили» на фасаді віденського музею

LIKE

Український інститут опублікував відеозапис аудіовізуальної проєкції «Discover Ukraine: Bit by Bit», яку показали на музеї Леопольда у Відні 3 жовтня під час фестивалю електронної музики та візуального мистецтва «Українська ніч».

Чому це цікаво. Анімаційне шоу сnворили на основі українських мозаїк 60-70-х років ХХ століття.

Детальніше. Авторка і продюсерка перформансу — Таіс Пода. Вона розробила шоу разом з командою медіа-художників ТНЕТА Arts & Tech. Вони створили тривимірну анімовану проєкцію, використавши фото Євгена Нікіфорова

Серед робіт, які показали на фасаді,— мозаїчні панно українських скульпторів: «Ой, співаночки мої» Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, «Дерево життя» і «Боривітер» Алли Горської,«Нічого кращого немає, як тая мати молодая» Степана Кириченка і Надії Клейн та багато інших. 

До ключових візуальних елементів автори 3D-маппінгу додали сумнозвісне мозаїчне панно «Море і риби» Володимира Патики, яке нещодавно знищили у Львові. 

Шоу було створено спеціально для фестивалю «Українська ніч»та його локації на основі документального проєкту й архіву українських монументальних мозаїк фотографа Євгена Нікіфорова. Проєкцію 50-ти монументальних мозаїк транслювали під музику Ptakh Jung.

З повним переліком робіт можна ознайомитись тут.

Мозаїка «Море і риби»: відновлено стіну з рельєфом, а смальту наноситимуть наступного року. Мозаїку «Море і риби» авторства митця Володимира Патика, яка була розміщена на колишньому магазині «Океан» (вул. Володимира Великого, 26-А), почали відновлювати, повідомляє ЛМР. Усі роботи фінансує компанія-забудовник, яка зруйнувала мозаїку. Остап Патик, львівський живописець, син Володимира Патика, додав: «Технічно відновити мозаїку можливо, адже для цього є всі необхідні креслення, матеріали, 3D-скани, а також спеціалісти. Є маленький нюанс — оригінальна стіна посунулася, тому рельєф мозаїки буде на 5−7 см вищим від оригіналу».

На вулицях України «заговорило мистецтво». Українська digital-агенція Postmen розробила всеукраїнську інформаційно-рекламну компанію «Мистецтво хоче знайомитись», щоб загітувати українців більше цікавитись культурою, повідомляє MMR. Основна ідея: показати людям, що існує світ поза месенджером. Ми настільки звикли до зони особистого комфорту, що боїмося зробити крок до чогось нового, зокрема й до знайомства з мистецтвом. Саме тому креативники вирішили доручити цю місію самому мистецтву. Звідси і з’явилась ідея «Мистецтво хоче знайомитись», де різні зразки мистецтва починають вести діалог з людьми. Для цих діалогів використали форму повідомлень з месенджерів, що перекликається з сучасним способом комунікації один з одним. Побачити зовнішню рекламу можна у Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі. Стежите за проєктомна сторінках в Instagram і Facebook.

Фото: hmarochos.kiev.ua

100 грн за пляшку води, спалення українських книжок та знесення будинків. Останні новини з тимчасово окупованого Маріуполя

Ціни. Попри відсутність грошей та будь-якого заробітку у маріупольців, ціни постійно зростають. Півторалітрова пляшка води коштує близько 100 грн, кілограм свинини — 600 грн. Також окупанти пропонують свої приватні похоронні послуги вартістю 10000 грн за одне тіло. Про це повідомляє Головне управління розвідки. Водночас радник мера Маріуполя Петро Андрющенко каже, що 1,5 л води коштують у місті 40 грн.

Читати далі
+ 173 слів

У Польщі збирають на Байрактар для України. Головне за ніч та ранок 29 червня

У Польщі збирають гроші на Байрактар для України. За добу зібрали вже близько 90 тисяч доларів. Про збір оголосив громадський діяч Славомір Сєраковський.

Читати далі
+ 61 слів

ЗСУ зупинили наступ росіян на чотирьох напрямках. Важливе за ніч та ранок 28 червня

Українські військові успішно відбили наступ у напрямку Довгалівка — Залиман, що на Харківщині. Ще один штурм ЗСУ відбили на Слов’янському напрямку — біля населених пунктів Довгеньке і Долина. У Бахмутському районі українські захисники зупинили наступ у напрямку Миколаївка — Спірне. Четвертий штурм ЗСУ відбили у напрямку Єгорівка — Павлівка. Ворог із втратами відійшов — Генштаб.

Читати далі
+ 55 слів

Чого ми (ще) не знаємо про основний закон країни

Сьогодні виповнюється 26 років з дня ухвалення Конституції України. Депутати Верховної Ради ухвалили цей документ лише на п’ятий рік після проголошення незалежності. З нагоди свята ми підготували маловідомі факти, завдяки якому ви дізнаєтеся більше про День Конституції України.

Читати далі
+ 36 слів

Як країни «Великої сімки» підтримають Україну: 6 тез

У Німеччині 26 червня почався триденний саміт країн «Великої сімки». На саміті обговорюють світові виклики, які спричинила повномасштабна війна росії проти України. Лідери країн «Великої сімки» на саміті заявили про безстрокову всебічну підтримку України допоки це буде потрібно.

Читати далі
+ 96 слів

Не заважаймо ЗСУ: українців просять не поширювати інформацію про контрнаступ на Херсонщині

«Знизити емоційний градус та дати військовим можливість виконувати свою роботу», — у пресцентрі Сил оборони півдня України заявили, що завищені емоційні очікування щодо швидкого звільнення Херсонщини шкодять контрнаступу.

Читати далі
+ 1 слів

ІТ-армія України атакувала вже понад 4200 російських онлайн-ресурсів

З 26 лютого понад 250 тисяч добровольців з усього світу влаштовують масові кібератаки на російські онлайн-ресурси. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації. За 4 місяці повномасштабної війни українська IT-армія атакувала понад 4200 російських сайтів:

Читати далі
+ 32 слів

На Луганщині вибухнув склад боєприпасів росіян

У тимчасово окупованому Зимогір’ї на Луганщині вибухнув склад боєприпасів окупантів.

Читати далі
+ 33 слів
Що там ще
+ 4398 новин