Український фонд стартапів почав приймати заявки: як туди потрапити

Уряд почав приймати заявки до Українського фонду стартапів (УФС). Сума підтримки одного стартапу — від 25 тисяч доларів до 75 тисяч. Про це розповів прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає Економічна правда.

Чому це корисно. Українські стартапери зможуть отримати фінансову підтримку від держави для реалізації своїх інноваційних проектів.

Детальніше. Фонд фінансуватиме українські бізнес-проекти на початкових стадіях розвитку: pre-seed and seed. Прем’єр пообіцяв, що «до кінця цього року бізнес-проектам, які пройдуть відбір, ми видамо перші 40 мільйонів гривень. Наступного — по 60 мільйонів у квартал, тобто 240 мільйонів у цілому на 2020 рік». 

До кінця цього року має відбутися перший Pitch-event, тобто коротка презентація бізнес-концепцій перед конкурсною комісією. За її результатами визначать стартапи, які отримають безповоротну фінансову допомогу. Міністерка фінансів Оксана Маркарова пообіцяла, що фонд буде максимально далеко від влади.

Подати заявку можна на сайті Фонду — https://usf.com.ua/uk/.

Кого шукає Український фонд стартапів:

  • українську компанію. Фонд фінансуватиме лише український бізнес;
  • комерційно орієнтовану компанія. Фонд фінансуватиме підприємства з потенціалом отримання високих доходів;
  • проекти на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed);
  • інноваційний ІТ / високотехнологічний продукт або сервіс в основі бізнесу;
  • глобальну орієнтацію. Фонд фінансуватиме бізнес, який мріє завоювати світові ринки;
  • команду лідерів;
  • цільові сектори, які фінансуватиме фонд (але ними не обмежиться): штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, кібербезпека, захист (Defence), медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech), освітні технології (EdTech), робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга (SaaS), виробництво, електронна комерція, інтернет речей (IoT).

Довідка. Український Фонд Стартапів (УФС) – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету міністрів. Місією фонду є підтримка інноваційних проектів та допомога найталановитішим українським підприємцям створювати успішні глобальні компанії.

Фонд надає фінансування у формі грантів, а не за рахунок участі в капіталі. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

ЦВК дозволила змінювати місце голосування онлайн і одразу на 2 тури. Відтепер заяву про зміну місця голосування можна подати через електронну форму на сайті ЦВК з використанням електронного підпису, а також через уповноважену особу. Раніше це треба було робити особисто.  

Також тепер тимчасово змінити місце голосування, окрім зареєстрованих виборців, можуть і громадяни, які не мають зареєстрованого місця проживання (прописки). ЦВК також дозволило одночасно змінювати місця голосування як лише на перший тур виборів, так і одночасно на обидва. Прийнятий порядок розповсюджується лише на вибори президента та народних депутатів.

Путін заборонив продавати гаджети без російського софта. Президент Росії підписав закон про обов’язкове встановлення на окремі види електронних обчислювальних машин вітчизняного програмного забезпечення. У переліку пристроїв автори законопроекту наводять смартфони, комп’ютери й телевізори з функцією «смарт-ТВ». На думку депутатів, закон дозволить росіянам не встановлювати додаткові програми на нові пристрої. Закон вступає в силу з 1 липня 2020 року.

Фото: pexels.com

Повітряні сили ЗСУ збили 6 іранських дронів. Головне за ніч і ранок 5 жовтня

Noo

Зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил ЗСУ на півдні вночі збили 6 іранських дронів-камікадзе «Shahed-136». Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Читати далі
+ 150 слів

Революція на граніті або Як українські студенти змінили історію

Революція на граніті – це назва протестів в УРСР, які тривали з 2 до 17 жовтня 1990 року. Їхньою основою стала українська молодь — переважно студенти, які влаштували голодування в центрі Києва з низкою вимог до тодішньої влади. Чому це почалося, чого вимагали протестувальники, як це відбувалося та до чого привело?

Читати далі
+ 133 слів

Захід не бачить жодної активності, пов’язаної з ядерним потенціалом Росії – Reuters

Wow

«Ми не бачимо жодних індикаторів або дій, які могли б вважатися підозрілими. Діяльність навколо російських стратегічних ядерних сил не виходить за межі звичайних», — заявило агентству Reuters обізнане джерело на умовах анонімності. Про це пише ВВС посилаючись на Reuters.  

Читати далі
+ 45 слів

Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Читати далі
+ 116 слів

Лукашенко вперше визнав участь Білорусі у війні

«Але ми нікого не вбиваємо», повідомив самопроголошений президент Олександр Лукашенко на нараді з питань воєнної безпеки під час обговорення війни в Україні.

Читати далі
+ 45 слів

окупанти вдарили ракетами поблизу Вознесенська

Сьогодні близько 11:00 росіяни завдали ракетного удару по Вознесенському району на Миколаївщині. Про це повідомляє міська рада Вознесенська. За інформацією цього джерела, поранених серед цивільного населення немає.

Читати далі
+ 28 слів

Російська контрабанда викрала українського зерна на 530 млн доларів

Завдяки супутниковим знімкам та даним морських радіотранспондерів журналісти Associated Press відстежили судна, які вивозили зерно з окупованих територій України до портів Туреччини, Сирії, Лівану та інших країн. Кількість здійснених рейсів перевищує 50. Росія уже продала краденого українського зерна на 530 мільйонів доларів. Про це інформує в новому розслідуванні Associated Press.

Читати далі
+ 29 слів

Мешканців Луганщини просять евакуюватися з міст

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай просить мешканців окупованих територій евакуюватися з міст, аби не постраждати при контрнаступі Збройних сил України. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Читати далі
+ 26 слів
Що там ще
+ 4883 новин