З 1 січня 2022 року набув чинності закон «Про основи національного спротиву». Відповідно до нього, територіальну оборону мають здійснювати сили тероборони ЗСУ.
Чому це важливо. Цей закон — один з етапів скасування обов’язкового військового призову з 2023 року.
Детальніше. Територіальна оборона — це 25 бригад (по одній на область) або 150 батальйонів (по одному на район). Сили тероборони у мирний час налічуватимуть десять тисяч людей, а протягом особливого періоду — понад 130 тисяч військовослужбовців. Для цього сформують відповідний резерв.
Як зазначив Міністр оборони Олексій Резніков, розгортання цієї системи відбудеться у три етапи:
- У кожному батальйоні формують кістяк із військовослужбовців ЗСУ. Їхнім завданням є командування, навчання та злагодження цивільних, які укладуть контракт про службу в резерві тероборони і захищатимуть територію, де проживають. З цими резервістами кожен батальйон нараховуватиме до 600 людей.
- Формування резерву для особливого періоду. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві тероборони, буде закріплено зброю. Її видаватимуть для навчань та у разі виникнення визначених ситуацій
- Розглянуть питання про необхідність створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань територіальних громад.
Фото: mil.in.ua
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики