Від кібербулінгу потерпає кожен третій український підліток. ЮНІСЕФ

Noo

Третина українських підлітків зазнавала психологічного, фізичного, економічного або сексуального насильства в інтернеті. Про це свідчать результати опитування ЮНІСЕФ (фонд, який захищає права та інтереси дітей у понад 190 країн світу).

Чому це важливо. 29% опитаних підлітків були жертвами онлайн-булінгу, а 16% були змушені пропускати через це шкільні заняття.

Детальніше. Найчастіше підлітки зазнають булінгу в соціальних мережах Facebook, Instagram, Snapchat і Twitter.

Дослідження проводили серед молоді віком від 13 до 24 років у 30 країнах: Албанії, Бангладеш, Белізі, Болівії, Бразилії, Буркіна-Фасо, Вʼєтнамі, Гамбії, Гані, Еквадорі, Зімбабве, Індії, Індонезії, Іраку, Косові, Кот-дʼІвуарі, Ліберії, Малаві, Малайзії, Малі, Молдові, Мʼянмі, Нігерії, Румунії, Сьєрра-Леоне, Тринідаді і Тобаґо, Україні, Франції, Чорногорії та Ямайці. 

В усіх цих країнах результати були приблизно однаковими — близько третини опитаних ставали жертвами булінгу в інтернеті.

Український суд вперше визнав винного у булінгу та наклав штраф. На початку лютого 2019 року Бориспільський міський районний суд Київської області вперше в історії країни виніс рішення у справі про булінг. Він визнав винним неповнолітнього і наклав на його батьків штраф у 850 грн. Штраф був за психологічне і сексуальне насильство, яке «проявилося у висвітленні непристойних фото в мережі Instagram». Щоправда, в документі, оприлюдненому в реєстрі, відповідні дії названі «боулінгом».

За якими ознаками можна виявити кібербулінг. 

  • повідомлення образливого або погрозливого змісту.
  • розповсюдження відео та фото порнографічного характеру.
  • троллінг.
  • демонстративне видалення зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор.
  • створення груп ненависті до конкретної дитини.
  • пропозиція проголосувати за чи проти когось в образливому опитуванні.
  • завантажені в інтернет фотографії або відео, які можуть викликати у жертви почуття сорому і незручності.
  • провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе.
  • створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону.
  • надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям).
  • пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів.

У таких випадках потрібно звернутися по допомогу до старших, яким довіряєте, або звернутись у поліцію.

Фото: 112 

РФ подала позов в ООН та Гаагу зі звинуваченням України в обстрілі дамби

Росія звернулася до Міжнародного кримінального суду і Міжнародного суду ООН зі звинуваченнями проти України в нібито руйнуванні Каховської ГЕС «масованими артилерійськими обстрілами».

Читати далі
+ 21 слів

Дев'ять людей загинуло в окупованих Олешках внаслідок потопу

У тимчасово окупованих Олешках внаслідок затоплення загинуло дев’ять людей. На дахах власних домівок ще залишаються сотні жителів. Люди допомагають один одному і протягом двох діб забирають людей з дахів. «Кількість загиблих може збільшитися. Натомість сказати, чи є зниклі безвісти — складно, бо немає зв’язку і точно невідомо». Про це повідомив мер міста Євген Рищук.

Читати далі
+ 5 слів

На півдні України тривають активні бої

На півдні нині тривають бої за Велику Новосілку на Новопалівському напрямку. А на Запорізькому напрямку в районі Оріхова росіяни перебувають в активній обороні.  Щодо Бахмутського напрямку, то українські військові продовжують активні дії. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Читати далі
+ 13 слів

Вода, яка витікає, забруднена «букетом» токсичних речовин. Що варто знати про небезпеку після затоплення Херсонщини

Noo

У воді, яка витікає з Каховської ГЕС, є сотні тонн нафтопродуктів зі зруйнованої машинної зали, затоплених автомобілів, АЗС та інфекції зі сміттєзвалищ, кладовищ та скотомогильників. Також там містяться каналізаційні води із затоплених населених пунктів, залишки пестицидів і добрив із затоплених полів. Проте найбільше забруднення несуть мільйони тонн намулу, які винесло з водосховища сильною течією. Намул вже сягнув Очакова. «На знімках з космосу вже видно велику каламутну пляму на воді, це цей намул», — розповідає фахівець зі збереження екосистем з організації «Екодія» Богдан Кученко.

Що робити коли ви опинились в зоні затоплення? Чим небезпечний ботулізм. Що буде після того, як спаде вода? Пояснюємо далі.

Читати далі
+ 162 слів

Платіжний сервіс WayForPay отримав ліцензію

WayForPay пройшов переліцензування Національного банку України. Роботу обіцяють відновити протягом доби. Про це повідомила компанія на своїй сторінці у фейсбуці.

Читати далі
+ 1 слів

ООН допоможе Україні евакуйовувати людей з окупованої частини Херсонщини

ООН має сформувати спеціальні групи у Запоріжжі та Херсоні за умови безпечного проїзду на окуповані території. Нині ООН очікує на надання гарантій безпеки та доступ до окупованих територій від російської сторони.

Читати далі
+ 45 слів

Росіяни обстрілюють місце евакуації в Херсоні

Медійники, які фільмували наслідки російських дій, попали під обстріл в районі Херсона, де триває евакуація. Про це повідомив журналіст Стас Юрченко.

Читати далі
+ 21 слів

Оплатити навчання у школі в Нігерії тепер можна сміттям

Активісти організації «African Cleanup Initiative» з міста Лагос приймають у батьків школярів вторинну сировину, віддають її на переробку, а отримані гроші вносять на рахунок оплати за навчання дітей, повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 18 слів
Що там ще
+ 6504 новин