Чи може відкриття шкіл нести загрозу для поширення коронавірусу?

У більшості випадків коронавірусна хвороба не становить серйозної загрози для дітей, які частіше за все переносять її з легкими симптомами або взагалі без них. Для дітей шкільного віку інфекція COVID-19 є менш небезпечною, ніж звичайний грип, пише журнал The Economist.

Чому це важливо? З відкриттям шкіл в період пандемії є ризик, що більшість дітей можуть захворіти та заразити інших. Дослідження вчених деяких країн довели, що COVID-19 не несе велику загрозу для школярів. 

Детальніше. Згідно з дослідженням, проведеним у Британії, тільки 0,1% дітей молодше 10 років і 3% у віці від 10 до 19 років потрапляють у лікарні. 

Занепокоєння викликає той факт, що діти можуть бути переносниками хвороби, поширювати її школах, цим самим збільшувати кількість заражених у суспільстві загалом. 

Існують дослідження, які показують, що діти молодшого шкільного віку рідше інфікуються, на відміну від дорослих. Проте, дані щодо дітей старшого віку неоднозначні, існують припущення, що вони схильні захворіти на коронавірус так само як і дорослі.  

Але якщо вдома діти заражаються не так легко, то коли вони перебувають у суспільстві, збільшується ймовірність підхопити вірус. 

До прикладу, у літньому таборі в американському штаті Джорджія у червні половина з 346 дітей, які були інфіковані. 

В Англії школи знову відкрилися в червні. За цей період тільки 0,91 % дошкільних закладів і шкіл мали 19 спалахів хвороби, від яких постраждали 70 дітей та 128 співробітників з 25 470 інфікованих, зареєстрованих в Англії в цілому. З 30 випадків захворювань у школах переносником у 20 випадках був співробітник, у 8 випадках учень, а у 2 випадках причина не була встановлена. 

Швеція також дійшла висновку, що відкриття шкіл під час пандемії не становить занадто серйозної загрози. Країна не зачинила початкові школи і дитсадки на карантин. Працівники закладів дошкільної освіти та початкових шкіл інфікувалися коронавірусом не частіше, ніж представники інших професій.  

Менш зрозумілою є роль середніх шкіл у поширенні COVID -19. Спалахи захворювання у Франції та Ізраїлі свідчать про те, що вірус може поширюватися серед дітей середнього і старшого шкільного віку швидше, ніж в початкових школах.  

Можливо, старших школярів реально вмовити дотримуватися соціальної дистанції в класах, але ніхто не зможе змусити їх це робити після навчання. 

Кожна країна має самостійно вирішувати, як відновити процес навчання. Вирішувати, які протиепідеміологічні заходи підійдуть для конкретного регіону.  

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

 

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

Wow

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин