Військовий облік для жінок в Україні: що відомо?

Представницям багатьох поширених професій доведеться стати на військовий облік. До переліку входять лікарки, програмістки, юристки, водійки та ще багато інших. Про це свідчить наказ Міністерства оборони від 11 жовтня, який набув чинності 17 грудня.

Чому це важливо. У випадку воєнної ситуації в країні військовозобов’язані жінки та їхні професійні навички можуть бути потрібними для держави та її громадян.

Що сталося?

Жінки від 18 до 60 років, чиї професії є в переліку, зобов’язані стати на військовий облік до кінця 2022 року за місцем прописки. Якщо жінка є фізичною особою-підприємцем або ніде не працює, вона може бути військовозобов’язаною за освітою.

Військовий облік — це те саме, що військова служба?

Ні. Військова служба для жінок залишається добровільною. Однак вони зобов’язані стати на облік і пройти повний медичний огляд, так само як і в чоловіки. У випадку воєнної ситуації в країні військовозобов’язані жінки мають використовувати свої професійні навички на користь і благо держави. Якщо є проблеми зі здоров’ям, то — за бажанням.

Як стати на військовий облік: алгоритм дій

  1. Знайдіть свою спеціальність/професію у переліку, затвердженому наказом Міноборони від 11.10.2021.
  2. Повідомте працедавця про обов’язок стати на військовий облік.
  3. Зберіть необхідні документи: заява про взяття на військовий облік (надає територіальний центр комплектування та соціальної підтримки), паспорт або ID-картка, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дітей / документи про опіку (якщо є), документи про здобуття спеціальності/професії.
  4. Пройдіть медичне обстеження та додайте висновок військово-лікарської комісії до пакету документів.
  5. Надайте необхідні документи в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації місця проживання.

Навіщо жінкам ставати на військовий облік?

Працівниці, пов’язані з фізичною культурою, спортом і туризмом, під час воєнного стану відповідатимуть за фізичну підготовку і спорт. Журналістки відповідатимуть за військову пресу. Жінки, які працють з харчовими технологіями, займатимуться продовольчим забезпеченням. Загалом, жінки робитимуть ту саму роботу, що і завжди, але на користь держави і армії.

У мене залишилися запитання. Що робити?

Якщо ви маєте дві-три вищих освіти і не знаєте, за якою з них ви військовозобов’язані, або ж у вас виникли інші питання стосовно військового обліку, ви можете звернутися на гарячу лінію.

Номери телефону гарячої лінії Командування Сухопутних військ Збройних Сил України:

093 823-07-70

066 823-07-70

068 823-07-70 (Whatsapp, Telegram, Viber)

Фото: rubryka.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Як на Каннському кінофестивалі підтримують Україну?

Цьогоріч 75-й міжнародний Каннський кінофестиваль став платформою підтримки України. Окрім показу фільмів українського виробництва, відбулася низка програмних заходів та демонстрацій, щоб привернути увагу до війни та зібрати кошти для України.

Читати далі
+ 69 слів

рф звинуватили у геноциді українців. Головне за 27 травня

Перший незалежний звіт щодо звинувачень росії у геноциді в Україні стверджує, що дії рф в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що росія розпалює геноцид та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу.

Читати далі
+ 18 слів

рф примусово мобілізувала майже всіх чоловіків із окупованої «днр»

Практично усі чоловіки із так-званої «днр» примусово потрапили до лав російської армії, повідомляє Служба безпеки України. Про це СБУ розповів полонений, якого без погодження мобілізували з окупованої частини Донецької області.

Читати далі
+ 12 слів

Продовольча криза у світі через війну рф проти України. Що варто знати

«Майбутня продовольча катастрофа. Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Виправити це — справа кожного», — обкладинка з таким написом з’явилася у щотижневику The Economist у травні. Ми вирішили розібратися, чи насправді світові загрожує криза через війну рф з Україною.

Читати далі
+ 317 слів

росіяни активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Важливе за ніч та ранок 27 травня

російські військові активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ, намагаються закріпитись у Лимані. Про це повідомляє Генштаб.

Читати далі
+ 29 слів

Бої на сході України досягли максимальної інтенсивності. Головне за 26 травня

Наразі росіяни штурмують українські позиції одночасно на кількох напрямках. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. «Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту. Бої досягли максимальної інтенсивності. Попереду нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах», — каже Маляр.

Читати далі
+ 22 слів

Український фільм здобув перемогу на фестивалі у Каннах

LIKE

Картина режисера Вілена Новака «Чому я живий» Одеської кіностудії виборола першість у номінації «Найкращий режисер повнометражного фільму» на Silk Road Film Awards Cannes. Це п‘ята нагорода, яку отримав фільм цьогоріч.

Читати далі
+ 32 слів

Рашисти перевозять хірургічне обладнання з Маріуполя у Донецьк

В Донецьк в хірургічне відділення клініки Калініна завезли чергову партію хірургічного обладнання, яке вкрали з маріупольської лікарні. Про це повідомив радник мера Петро Андрющенко.

«Обладнання унікальне і було придбане у 2021 році за кілька мільйонів гривень. Усе вкрадене обгорнуто в подарункову обгортку “єдиної росіі”», — пише Андрющенко.13:51

Фото: t.me/andriyshTime

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 4256 новин