Детальніше. Перший пасажирський потяг з воєнізованою охороною №9/10 «Київ-Маріуполь» запустила Укрзалізниця. Така новація — реакція на напад і спробу зґвалтування жінки у поїзді.
Нових працівників для такої роботи не займали. Раніше є Міністерство внутрішніх справ попросило додаткових грошей, щоб поліція змогла охороняти поїзди. В Укрзалізниці обійшлися власними силами. І ціни на квитки через це не підвищуватимуть.
Де саме буде воєнізована охорона?
Поки — у 10 поїздах:
- №10/9 Маріуполь — Київ;
- №29/30 Київ — Ужгород;
- №38/37 Київ — Запоріжжя;
- №49/50 Київ — Трускавець;
- №63/64 Харків — Київ;
- №79/80 Дніпро — Київ;
- №92/91 Львів — Київ;
- №102/101 Київ — Херсон;
- №106/105 Одеса — Київ;
- №136/135 Київ — Покровськ.
Як саме працюватиме охорона?
В одному потягу буде двоє охоронців, чоловік та жінка. Де жінок бракуватиме — лише чоловіки. В команді визначать старшого. Вони будуть патрулювати вагони приблизно кожні пів години.
Застосувати спецзасоби охоронці можуть, якщо пасажир пошкодить майно, розпиватиме алкоголь у потязі, битиметься чи порушить громадський порядок. У таких випадках охорона затримає порушника до трьох годин і передасть поліцейським на найближчій станції.
У разі порушення охоронці складатимуть протокол. Для цього вони повинні знайти двох свідків. Усіподії записуватимуть на камеру, щоби згодом передати запис поліції.
Інструкцію для охорони уже створили, але її будуть змінювати після перших двох тижнів патрулювання. Тому поки документ не показують.
В Укрзалізниці переконують, що охорона «скрутить» людину лише у випадку загрози життю, здоров’ю пасажира, персоналу Укрзалізниці чи них самих. Повноцінно воєнізована охорона у потягах запрацює до кінця 2020 року.
Також у потягах планують встановити відеокамери. За інформацією міністра інфраструктури Владислава Криклія, камерами уже є у третині пасажирських вагонів.
Окрім того, Укрзалізниця хоче повернути ревізорів внутрішньої безпеки, які, крім провідників, перевірятимуть пасажирів. Так боротимуться із «зайцями» — пасажирами, які їдуть без квитка.
«Таємний пасажир» — ще один проєкт Укрзалізниці, який поки у розробці. Він теж покликаний боротися із «зайцями», але з іншого боку. Підставні пасажири проситимуть у провідників вагонів проїхатися без квитка за готівку (у кишеню провіднику). Таким чином керівництво Укрзалізниці хоче виявляти недобросовісних провідників.
Воєнізована охорона — реакція на побиття жінки у потягу:
- Зламана щелепа й побої: журналістку побили й хотіли зґвалтувати в потязі. Журналістку «Інтера» Анастасію Лугову вночі 31 липня намагалися зґвалтувати в потязі Маріуполь-Київ. У купе до жінки та її сина проник чоловік. Він почав бити й душити Анастасію. Вона з сином ледь врятувалася вже в сусідньому вагоні. Укрзалізниця хотіла за гроші купити мовчання жінки, але не вийшло.
- Укрзалізниця звільнить провідника вагона, де побили пасажирку: нові подробиці нападу. Через інцидент планують звільнити провідника вагона, де побили та намагалися зґвалтувати пасажирку, начальника поїзда, інструктора поїзних бригад, старшого майстра вагонного депо резерву провідників та заступника начальника Маріупольського вагонного депо.
Контекст. Раніше у кожному потязі Укрзалізниці їздили патрульні, а злочинами займалася лінійна міліція. У 2015 році підрозділ ліквідували. У МВС тоді пояснювали, що у слідчих зовсім мало роботи і лише по три справи на місяць. Наразі Укрзалізниця просить повернути патрульних до потягів.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: pexels.com