Перший потяг з воєнізованою охороною з’явився в Україні: що зміниться?

LIKE

Воєнізована охорона складається із працівників самої Укрзалізниці, які до того охороняли колії та мости. Їх озброїли кийками, кайданками та засобами зв’язку, пише Громадське.

Чому це важливо. Таке нововведення може захистити мандрівників від потенційних нападів у поїздах. 

Детальніше. Перший пасажирський потяг з воєнізованою охороною №9/10 «Київ-Маріуполь» запустила Укрзалізниця. Така новація — реакція на напад і спробу зґвалтування жінки у поїзді.

Нових працівників для такої роботи не займали. Раніше є Міністерство внутрішніх справ попросило додаткових грошей, щоб поліція змогла охороняти поїзди. В Укрзалізниці обійшлися власними силами. І ціни на квитки через це не підвищуватимуть.

Де саме буде воєнізована охорона?

Поки — у 10 поїздах:

  • №10/9 Маріуполь — Київ;
  • №29/30 Київ — Ужгород;
  • №38/37 Київ — Запоріжжя;
  • №49/50 Київ — Трускавець;
  • №63/64 Харків — Київ;
  • №79/80 Дніпро — Київ;
  • №92/91 Львів — Київ;
  • №102/101 Київ — Херсон;
  • №106/105 Одеса — Київ;
  • №136/135 Київ — Покровськ.

Як саме працюватиме охорона?

В одному потягу буде двоє охоронців, чоловік та жінка. Де жінок бракуватиме — лише чоловіки. В команді визначать старшого. Вони будуть патрулювати вагони приблизно кожні пів години.

Застосувати спецзасоби охоронці можуть, якщо пасажир пошкодить майно, розпиватиме алкоголь у потязі, битиметься чи порушить громадський порядок. У таких випадках охорона затримає порушника до трьох годин і передасть поліцейським на найближчій станції.

У разі порушення охоронці складатимуть протокол. Для цього вони повинні знайти двох свідків. Усіподії записуватимуть на камеру, щоби згодом передати запис поліції.

Інструкцію для охорони уже створили, але її будуть змінювати після перших двох тижнів патрулювання. Тому поки документ не показують. 

В Укрзалізниці переконують, що охорона «скрутить» людину лише у випадку загрози життю, здоров’ю пасажира, персоналу Укрзалізниці чи них самих. Повноцінно воєнізована охорона у потягах запрацює до кінця 2020 року.

Також у потягах планують встановити відеокамери. За інформацією міністра інфраструктури Владислава Криклія, камерами уже є у третині пасажирських вагонів.

Окрім того, Укрзалізниця хоче повернути ревізорів внутрішньої безпеки, які, крім провідників, перевірятимуть пасажирів. Так боротимуться із «зайцями» — пасажирами, які їдуть без квитка. 

«Таємний пасажир» — ще один проєкт Укрзалізниці, який поки у розробці. Він теж покликаний боротися із «зайцями», але з іншого боку. Підставні пасажири проситимуть у провідників вагонів проїхатися без квитка за готівку (у кишеню провіднику). Таким чином керівництво Укрзалізниці хоче виявляти недобросовісних провідників.

Воєнізована охорона — реакція на побиття жінки у потягу: 

  • Зламана щелепа й побої: журналістку побили й хотіли зґвалтувати в потязі. Журналістку «Інтера» Анастасію Лугову вночі 31 липня намагалися зґвалтувати в потязі Маріуполь-Київ. У купе до жінки та її сина проник чоловік. Він почав бити й душити Анастасію. Вона з сином ледь врятувалася вже в сусідньому вагоні. Укрзалізниця хотіла за гроші купити мовчання жінки, але не вийшло. 
  • Укрзалізниця звільнить провідника вагона, де побили пасажирку: нові подробиці нападу. Через інцидент планують звільнити провідника вагона, де побили та намагалися зґвалтувати пасажирку, начальника поїзда, інструктора поїзних бригад, старшого майстра вагонного депо резерву провідників та заступника начальника Маріупольського вагонного депо.

Контекст. Раніше у кожному потязі Укрзалізниці їздили патрульні, а злочинами займалася лінійна міліція. У 2015 році підрозділ ліквідували. У МВС тоді пояснювали, що у слідчих зовсім мало роботи і лише по три справи на місяць. Наразі Укрзалізниця просить повернути патрульних до потягів.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин