Українці зможуть в’їжджати у Білорусь лише із закордонними паспортами з 1 вересня

LIKE

Заборона стосується лише виїзду з території України у Білорусь. При перетині кордону у зворотному напрямку прикордонники пропускатимуть українців за внутрішніми паспортами. Про це йшлося на засіданні Уряду.

Чому це важливо. Виїзд з України із закордонним паспортом прискорить проходження контролю на кордоні.

Детальніше. Кабінет Міністрів заборонив українцям їздити до Білорусі, пред’являючи внутрішні паспорти громадянина України. Заборона почне діяти з 1 вересня цього року. 

Ще з 2009 року і дотепер між Кабінетом Міністрів України та урядом Білорусі діє угода про безвізові поїздки українців по Білорусі. Це означає, що громадяни нашої країни можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом територією Білорусі та перебувати там до 90 днів поспіль протягом 3 місяців без віз на підставі внутрішніх паспортів.

З 1 вересня 2020 року український Уряд обмежує ці можливості українців. Чому? Урядовці назвали кілька причин:

  • низький ступінь захисту паспорта громадянина України (у формі книжечки) призводить до зростання випадків його підробок;
  • відсутність у паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документів під час прикордонного контролю;
  • у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян закордонними дипломатичними установами України є тривалою та складною;
  • зменшується час проходження прикордонного контролю, якщо пред’явити саме закордонний паспорт.

Контекст. Нагадаємо, що з 1 березня 2020 року перетинати кордон з Росією можна лише із закордонним паспортом. В’їжджати з Росії в Україну українці і далі зможуть за внутрішнім паспортом. Новація дозволить швидше проходити перевірку на кордоні, оскільки для перевірки даних особи відомості закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами.

Що ще важливо знати на цю тему:

Паспорт у смартфоні тепер ще й «в законі»: де ним можна скористатися. Відтепер паспорти (і внутрішні, і закордонні) у додатку «Дія» на смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів. Тому електронне посвідчення особи можна використовувати у тих же випадках, що й паперовий паспорт. 

Фото: pexels.com

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин