Як поїхати навчатися у США безкоштовно? Розповідаємо про програму обміну FLEX

Тест на знання англійської, кілька ситуативних есе, інтерв’ю, пакет потрібних документів — це і не лише потрібно, щоб учням 8-10 класів потрапити до США. Детальніше про це читайте у тексті, який для НЗЛ підготувала Олександра Самборська, координаторка випускників FLEX на заході України.

Що таке FLEX?

FLEX (Future Leaders Exchange Program) — це програма обміну юних лідерів, яка надає учням старшої школи стипендії, які дають їм змогу подорожувати до США, навчатися в школі протягом одного академічного року й проживати в американській родині. 

Програма діє у 21 країні, у тому числі й в Україні. Обмін здійснюють за підтримки Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яке адмініструється організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils).

Як триває відбір?

Щоб стати фіналістом програми та поїхати на навчання, потрібно пройти кілька етапів. Вони включають невеликий тест на знання англійської, кілька ситуативних есе, інтерв’ю, пакет потрібних документів, у тому числі й медичних, лист до сім’ї, яка прийматиме учасника чи учасницю, та рекомендаційний лист від викладача.

Хоча знання мови є потрібним, але для того, щоб стати учасником програми, проте воно не є ключовим критерієм відбору. Важливим аспектом є особисті лідерські якості учасників, що дадуть їм змогу пристосуватися до життя у США, а після повернення — ділитися набутим досвідом з українською спільнотою.

Як взяти участь?

Набір в програму цьогоріч уже завершили, проте учні 8-10 класів, які відповідають критеріям, які зазначені на сайті American Councils (бути громадянином України, навчатися у 8-10 класі під час проходження програми, володіти англійською мовою і т.д.), можуть спробувати свої сили вже з наступного навчального року восени 2022 року. Відбірні етапи відбуваються онлайн через спеціальний сайт, де також можна побачити результати кожного туру.

Фото: americancouncils.org.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Тищенка виключили з партії «Слуга народу»

Голова партії Олена Шуляк, керуючись статутом політсили, ухвалила рішення про виключення Миколи Тищенка з партії «Слуга народу», повідомила депутатка.

Читати далі
+ 54 слів

The New Yorker опублікував короткометражку української режисерки

Американське видання «The New Yorker» опублікувало документальний короткометражний фільм «Я не хотіла знімати фільм про війну» («I Did Not Want to Make a War Film») української режисерки Надії Парфан.

Читати далі
+ 80 слів

30% територій України забруднено вибухонебезпечними предметами

Станом на січень 2023 року через збройну агресію Росії майже третина територій України замінована. На її очищення знадобляться десятки років. Про це розповів голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук в ефірі телемарафону на Суспільному.

Читати далі
+ 36 слів

Нічна атака дронами-камікадзе — спроба виснажити ППО

Перед масовою ракетною атакою по Україні РФ випускає дешевші за ракети дрони-камікадзе «Шахед-136». Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

Читати далі
+ 75 слів

ЗСУ вперше навчатимуться у Норвегії

Близько ста перших українських військових прибудуть цієї весни на базу Національної гвардії в Тронделаг. Вони пробудуть у Норвегії п’ять-шість тижнів, перш ніж інші українські військові прийдуть на зміну пізніше цього року –– повідомив газеті міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Читати далі
+ 15 слів

Понад 600 кінострічок: в Україні запустили сайт-базу українського кіно

Сайт-база ukrainefilms.com містить всі твори українського кінематографа. Від архівних стрічок до сучасних новинок. Про це повідомляє пресслужба Українського інституту у Facebook.

Читати далі
+ 20 слів

У Голосіївському районі Києва внаслідок падіння частини ракети є постраждалі і загиблий

Під час ранкової ракетної атаки росіяни влучили у нежитлову забудову в Голосіївському районі Києва.

Читати далі
+ 39 слів

«Пункти незламності» на Одещині забезпечать інтернетом від Starlink

«Пункти незламності» 16 територіальних громад Одеського району вже отримали все необхідне для забезпечення місцевих жителів швидким та безперебійним інтернетом, повідомляє Одеська районна військова адміністрація.

Читати далі
+ 12 слів
Що там ще
+ 5447 новин