Якою є ситуація зі світлом в Україні? Три області з найгіршою ситуацією зі світлом

За час повномасштабного вторгнення енергосистема України пережила вже 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак безпілотних літальних апаратів. Внаслідок чого до всіх обленерго були введені певні ліміти обмеження споживання електроенергії упродовж доби. У яких областях ситуація зі світлом найгірша та чим це зумовлено — на ці питання ми постараємось дати відповідь.

Остання масована атака сталась 26 січня. Того дня  сили ППО збили 47 з 55 випущених ракет та, на жаль, системного збою в енергосистемі України уникнути не вдалося. Найскладнішою стала ситуація в Одеській області, де через значні пошкодження енергетики застосували екстрені відключення. 

«На жаль, руйнування дуже значні, тому роботи з відновлення триватимуть щонайменше до кінця січня. До їхього завершення Одещина не зможе повернутись до стабілізаційних графіків. Зараз докладаємо максимум зусиль, щоб давати світло жителям Одеси та прилеглих населених пунктів хоча б по декілька годин на добу», – зазначив ДТЕК. Станом на 1 лютого відомо, що екстрені відключення досі тривають. 

Друге місце поділяють Київщина та Дніпропетровщина. Під час останньої атаки області зазнали  значних пошкоджень  енергетичної інфраструктури але енергетикам все ж вдалось повернутись з екстрених до стабілізаційних графіків відключень. Та, попри це, ситуація залишається вкрай важкою. Гарантованого світла кияни отримують всього 4-6 годин, впродовж інших 6-9 годин у них можливі відключення, решту часу світла нема. На Дніпропетровську область надано такі обмеження споживання: вдень – 1272 МВт, вночі – 1245 МВт. Стабілізаційні відключення тривають 3-5 годин. У випадку надмірного споживання електроенергії будуть знову введені аварійні відключення.

«Укренерго», виробники електроенергії та обленерго постійно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів, уражених атаками ворога. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше», — пояснюють в Укренерго

Фото: bbc.com

 Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна

Уряд Угорщини заблокував публікацію спільної заяви країн-членів Європейського Союзу про міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Читати далі
+ 47 слів

Україні передали польовий госпіталь Естонія, Норвегія та Нідерланди

За підтримки та співпраці трьох країн Україна отримала медичну допомогу у війні проти Росії. Про це повідомили Збройні сили Естонії. 

Читати далі
+ 47 слів
Що там ще
+ 5849 новин