YouTube видалятиме відео про теорії змови, які пов’язують коронавірус та 5G

LIKE

Таке рішення ухвалили після того, як щонайменше сім веж мобільного зв’язку підпалили минулого тижня у Великобританії. Серію підпалів зафіксували після того, як у мережі почала поширюватися чергова конспірологічна теорія, яка вказує на зв’язок між вежами, які підтримують технологію 5G, та поширенням нового коронавірусу. Про це пише Укрінформ із посиланням на The Guardian.

Чому це корисно. Теорії змови про зв’язок між поширенням Covid-19 і мережею 5G є біологічно неможливими, але частина людей продовжує у них вірити і підпалювати вежі зв’язку. 

Детальніше. Кількість відео у YouTube, які поширюються хибні конспірологічні теорії про зв’язок між технологією 5G та поширенням COVID-19, зменшить Google (YouTube є платформою цієї компанії). Водночас YouTube може залишити доступними деякі конспірологічні ролики про 5G, де не згадують про коронавірус. Відео залишать як «маргінальний контент»: вони можуть бути виключені з результатів пошуку, а їхнє просування через інструменти YouTube призупинять. Такі дії знижують кількість переглядів подібних відео на понад 70%.

Звідки ноги ростуть

Згідно з однією з теорій змов, коронавірус у Вухані з’явився тому, що там нещодавно запустили мережу 5G. З її допомогою вірус начебто поширюється на інші міста, де є вишки для 5G. Ці чутки поширювали переважно через Facebook наприкінці січня, приблизно у той же час, коли були зареєстровані перші випадки захворювання у США.

Прихильники цієї теорії змови розділилися на два табори: одні стверджують, що 5G може пригнічувати імунну систему і робити людей більш сприйнятливими до зараження вірусом; інші припускають, що вірус може якимось чином передаватися з використанням технології 5G. Але у цієї теорії змови є один недолік: коронавірус поширився у містах Великобританії, де ще немає 5G, так само і в Ірані, де ще не впровадили цю технологію.

Наукове спростування

Вчені підкреслюють, що радіохвилі, які використовуються у 5G, менш потужні, ніж видиме світло. Вони недостатньо сильні, щоб нашкодити людині, на відміну від випромінювання наприклад, сонця чи медичного рентгена.

«Сьогоднішня епідемія викликана вірусом, який передається від однієї зараженої людини до іншої. Віруси й електромагнітні хвилі від телефонів та інтернет-з’єднань — це різні речі. Як крейда і сир», — наголосив професор педіатрії в Університеті Брістоля Адам Фінн.

Фото: pexels.com

Георгієві Гонгадзе сьогодні могло би виповнитися 53

17 вересня 2000 року журналіста та засновника «Української правди» вбили, а тіло розчленували і вивезли у різні місця. Ким був Георгій Гонгадзе і що зробив для України ― читайте далі.

Чому це важливо. Смерть Гонгадзе сколихнула всю Україну й спровокувала акції протесту проти тогочасного президента Кучми.

Читати далі
+ 136 слів

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію. Головне за 20 травня

Noo
WTF

росіяни заблокували виїзд з Херсонщини на підконтрольну Україні територію і переспрямовують усіх, хто хоче виїхати, до Криму як єдиний можливий напрямок. Про це повідомляє оперативне командування «Південь». У Херсоні посилили патрулювання і збільшили кількість російських блокпостів.

Читати далі
+ 36 слів

У травні окупанти збираються почати навчання у чотирьох школах у Маріуполі

WTF

Щоб «адаптувати» маріупольських школярів до російської програми, протягом травня окупанти збираються викладати дітям російську мову і літературу, математику та історію росії. Поки це збираються робити у чотирьох школах — по одній в кожному районі міста. 

Читати далі
+ 28 слів

Найкраще завершення війни – перемога України з поверненням своїх територій, – Аджей Дуда

LIKE

Президент Польщі вважає малоймовірним напад росії на країни НАТО і гадає, що найкращий сценарій завершення війни – перемога України з відновленням територіальної цінності. Про це Дуда заявив у інтерв’ю Polski Times. 

Читати далі
+ 11 слів

Затримувати ворожі ДРГ часто допомагають громадяни

LIKE

З 24 лютого в Україні затримали майже 800 підозрюваних у диверсійно-розвідувальній діяльності. Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в інтерв’ю НВ.

Читати далі
+ 20 слів

Зеленський — найвпливовіша людина року за версією Time. Важливе за ранок та ніч 20 травня

LIKE

Володимир Зеленський очолив список найвпливовіших людей 2022 року за версією читачів журналу Time. До слова, друге місце посів Ілон Маск, третє — Борис Джонсон.

Читати далі
+ 25 слів

ЗСУ звільнили 23 населені пункти на Харківщині за 2 тижні. Важливе за 19 травня

За останні два тижні підрозділи Збройних сил України звільнили з-під російської окупації 23 населені пункти Харківської області.

Читати далі
+ 25 слів

«Жіночий батальйон» у дії: триває збір коштів для українських військових

«Women’s battalion» — волонтерська спільнота жінок, які прагнуть стати надійним тилом української боротьби. Їхнє завдання — збір коштів на допомогу ЗСУ.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 4226 новин