Заборона каналів «112 Україна», NewsOne, ZIK: реакція ОПЗЖ, що каже Президент та чи можливий імпічмент

Проти Тараса Козака ― народного депутата від ОПЗЖ («Опозиційної платформи ― За життя») і близького соратника Віктора Медведчука ― та його каналів «112 Україна», NewsOne, ZIK застосували санкції на п’ять років. Таке рішення 2 лютого ухвалила РНБО (Рада національної безпеки і оборони) й підписав президент Володимир Зеленський.

Чому це важливо. Канали «112 Україна», NewsOne, ZIK підтримують інтереси проросійських депутатів Козака й Медведчука, просувають тези про «братню Росію» і «громадянську війну» в Україні. Їхня заборона може зменшити кількість проросійського, маніпулятивного й дезінформаційного контенту в українському медіапросторі.

Що за санкції застосували проти Козака та його каналів?

Санкції проти народного депутата від «Опозиційної платформи ― За життя» Тараса Козака передбачають:

 • блокування активів ― тимчасове обмеження права людини користуватися та розпоряджатися її майном;
 • обмеження торговельних операцій;
 • обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень Україною;
 • запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
 • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
 • повна або часткова заборона вчинення операцій з цінними паперами, емітентами (особами, які від свого імені розміщують цінні папери і зобов’язуються виконувати обов’язки, що випливають з умов їх випуску) яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;
 • припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, випущеними в обіг резидентами іноземної держави;
 • заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності.

Санкції проти каналів «112 Україна», NewsOne, ZIK ― «Новий формат», «Аріадна ТВ», «ТВ Вибір», «Партнер ТВ» та «Лідер ТВ», «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «112-ТВ», «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», «Нові комунікації» передбачають:

 • блокування активів;
 • запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
 • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
 • заборона користування радіочастотним ресурсом України;
 • припинення надання послуг з ретрансляції/розповсюдження телепрограм/надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Що про блокування каналів Козака-Медведчука каже Президент та його оточення?

Володимир Зеленський на своїй сторінці у Twitter написав:«Санкції ― це складне рішення. Україна рішуче підтримує свободу слова. Але не пропаганду, яку фінансує країна-агресор, що підриває Україну на шляху до ЄС та євроатлантичної інтеграції. Боротьба за незалежність ― це боротьба в інформаційній війні за правду та європейські цінності».

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі Бабелю також висловив позицію влади: «Зрозуміло, що санкції по телеканалам пана Медведчука — це зовсім не про медіа і не про свободу слова. Це тільки про ефективну протидію фейкам і чужорідній пропаганді. Це про те, що не робилося протягом усіх минулих років, коли цей медійний міхур тільки розростався. Коли при мовчазному потуранні, а іноді і за активного сприяння минулої влади цей пропагандистський пул сформувався, зміцнів і став активно «вбивати» наші цінності».

Прессекретарка президента Юлія Мендель написала про заборону каналів на своїй сторінці у Facebook: «Блокування телеканалів з так званого пулу Віктора Медведчука, які фіктивно оформлені на його соратника Тараса Козака, не має нічого спільного з наступом на свободу слова, яка в Україні є безперечною цінністю. Ці телеканали давно забули, що таке журналістські стандарти, перевірка фактів чи висвітлення принаймні двох поглядів. Натомість вони перетворилися на інструмент пропаганди, який використовують в інтересах держави-агресора, яка порушила суверенітет та державні кордони України. Вже навіть підтверджено фінансування цих каналів з Росії. Ці медіа стали одним з інструментів війни проти України, тому заблоковані з метою захисту національної безпеки».

Як відреагували на заборону самі канали?

«112 Україна», NewsOne та ZIK зробили спільну заяву, у якій сказали, що розцінюють «рішення РНБО та президента Зеленського як політичну розправу над невгодними ЗМІ». «Журналісти» цих каналів продовжили свою звичну риторику: мовляв, влада, у якої немає успіхів, не дозволяє розповідати людям правду про країну, у якій вони живуть.

Так вони відповіли Президентові: «Якщо ви закриєте «невгодні» телеканали, ситуація у країні від цього не покращиться, цифри у платіжках за газ не знизяться, вакцинування від коронавірусу не почнеться, безчинства радикалів не припиняться. Тому займіться справою, а не тим, чим ви займаєтеся».

Як на рішення РНБО та Президента відреагував Козак?

Нардеп від ОПЗЖ вважає, що дії РНБО є політичною розправою з боку Президента Зеленського. Козак каже, що це рішення є незаконним, перешкоджає свободі слова і чинить тиск на медіа. У своїй заяві депутат згадав про країни «Великої сімки», які, за його словами поводяться з президентом як з «хлопчиком на побігеньках», а також про домовленість свого соратника й кума Путіна Віктора Медведчука щодо російської вакцини проти коронавірусу (нагадаємо, дієвість вакцини під питанням, а Росія є агресором на українських територіях).

Цитата. «Президент просто розлючений через обвал рейтингу своєї політичної сили «Слуга народу», яка посідає уже 4-те місце у списку, тоді як «Опозиційна платформа ― За життя», яку я представляю, уже тривалий час лідирує у рейтингу симпатій українців. Це не дивно, адже телеканал «112 Україна» показує ту Україну, в якій ми живемо: Україну із захмарними платіжками, надмасштабною корупцією, розпродану за копійки іноземцям».

Що каже ОПЗЖ?

ОПЗЖ хоче ініціювати імпічмент президента Володимира Зеленського. Про це сказав народний депутат Вадим Рабінович.

Цитата. «Ми ініціюємо процедуру імпічменту президента Зеленського, що познущався над виборцями і над країною. Сьогодні фашизм в нашій країні отримав свій колір — зелений».

Що про це думає Національна спілка журналістів?

Голова Спілки Сергій Томіленко розкритикував санкції проти «112 Україна», NewsOne, ZIK. Він каже, що працівники українських ЗМІ (до яких він вносить і проросійські) мають право на свободу слова й мають нести відповідальність за свою діяльність «у межах закону».

Цитата. «Позбавлення без суду багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію — це наступ на свободу слова».

Копайте глибше. Чому закриття каналів Медведчука — це наступ на свободу слова

Фото: zik.ua

РФ підірвала Каховську ГЕС дистанційно: що відомо станом на 12:00

О 2:50 ночі 6 червня російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Про це повідомив Зеленський після термінового засідання РНБО. 

Читати далі
+ 84 слів

Херсонська влада евакуює жителів з підтоплених районів

Херсонська міська влада допомагає евакуюватись жителям, чиї домівки під загрозою затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 25 слів

Важливе життя кожного

Поліцейський рятує собаку після підриву Каховської ГЕС.

Читати далі
+ 19 слів

«День російської мови важливіший за екоцид». Реакція українців на підрив Каховської ГЕС

Після того, як вранці ворог підірвав Каховську дамбу, ООН на Twitter-сторінці привітала росіян з Днем російської мови. На це відреагував Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук: «А ще сьогодні носії російської мови підірвали Каховську ГЕС. Але з огляду на позицію ООН, день російської мови важливіший за екоцид, вчинений росіянами. Як так? ООН, ти безнадійно хвора?».

Читати далі
+ 87 слів

Каховська ГЕС не підлягає відновленню. Важливе за ніч і ранок 6 червня

Через підрив росіян Каховська ГЕС повністю зруйнована. Станція відновленню не підлягає. Укргідроенерго наразі аналізує ситуацію. Фахівці працюють над уточненням масштабів руйнування, швидкості та обсягів води. 

Читати далі
+ 133 слів

Окупанти підірвали Каховську ГЕС

Керівник МВА Херсонської області повідомив, що мікрорайон Корабел Херсона знеструмлено та через декілька годин буде відключено газопостачання. Вода продовжує прибувати. У районі нафтогавані мікрорайону Корабел вже затоплені будинки та гаражі.

Читати далі
+ 25 слів

Українські медійники, яких визнав світ. Добірка до Дня журналіста

Щодня ці люди ризикують власним життям, аби документувати та показувати всьому світу війну Росії проти України. Тож у цей день розповідаємо про українських медійників, які здобули міжнародні нагороди завдяки своїй роботі та є відомими по всьому світу.

Читати далі
+ 145 слів

5 книжок для вашого наповненого літа. Добірка від редакції «Новин здорової людини»

Літо — чудова пора, аби приготувати багато кульбабового вина. Порозмірковувати про свої стосунки з близькими. Розібратися з родинними скелетами в сім’ї. Поностальгувати по веселих дитячих пригодах в селі. I, звичайно, посумувати, бо настав час дорослішати. Присмак такого літа можна відчути, прочитавши книжки з добірки, яку ми радимо нижче.

Читати далі
+ 120 слів
Що там ще
+ 6465 новин