Житло з ґрунту й води, фарба-кондиціонер, робот-кур’єр та інші новини зі світу технологій

Як працює робот-дезінфектор, як змінився клімат за останні 37 років, з чого створили сучасне екологічне житло в Італії ― про ці та інші технологічні новини дізнаєтеся у нашій традиційній добірці.

Першого у світі робота-дезінфектора з 5G створили у Південній Кореї. Пристрій здатен за допомогою ультрафіолету дезінфікувати великі території й може стати корисним у боротьбі з коронавірусом. Його розробив найбільший оператор мобільного зв’язку Південної Кореї SK Telecom Co. Також робот здатен сканувати температури тіла людини, розпізнавати, чи носять люди маски. Крім цього, розробка може проаналізувати щільність пацієнтів у лікарні й виявити, де перебувають зниклі.

Google Earth показує історію кліматичних змін за останні 37 років. Нова функція Timelapse дозволяє покадрово розглянути зміни планети внаслідок вирубки лісів, лісових пожеж, розростання міст, осушення водойм, зміни берегових ліній з 1984 року. У Timelapse містяться 24 мільйони фотографій супутників. Їх надали космічні агентства США та Європейського Союзу. Світлини об’єднані в інтерактивний чотиривимірний інтерфейс і це найбільше відео в історії. У Google кажуть, що нова функція може змінити ставлення людей до кліматичних змін і їхніх наслідків.

Новий електрокар представила Genesis Motors. Компанія- автовиробник преміум класу створила свій перший електрокар ― 2022 Genesis Electrified G80. На одному заряді він може проїхати майже 500 кілометрів. Якщо в авто увімкнути спортивний режим, то вона здатна розігнатися зі старту до 96 кілометрів за годину за 4,9 секунди. За даними виробника, заряджання електрокара з 10% до 80% триває 22 хвилини. У салоні машини можна зменшувати рівень шуму: спеціальна програма вимірює й аналізує шуми на дорозі та реагує на звукову хвилю.

Ультрабілу фарбу, яка може слугувати кондиціонером, створили у США. Ця фарба відбиває понад 98% сонячного світла і має такий охолоджувальний ефект, який забезпечують кондиціонери. Її розробили науковці університету Пердью. Для порівняння, тепловідбивні фарби, які можна придбати зараз, здатні відбивати не більше 90 відсотків сонячного світла. Також нова розробка має охолоджувальну дію. Учені додали до неї частинки сульфату барію, який застосовують для виробництва білого фотопаперу й косметики. Фарба може тримати температуру поверхні на 10,5 градуса за Цельсієм нижчу від температури повітря вночі і на 8 градусів нижчу від денної.

Робот-кур’єр доставлятиме продукти й пакунки покупцям в Естонії. Пристрій Cleveron 701 може перевозити до 227 кілограмів вантажу до людей, які живуть за 30 хвилин їзди від складу або магазину. Він розганяється не більше, ніж до 48 кілометрів за годину, і це дозволяє операторові дистанційно керувати одразу десятьма такими кур’єрами. У Cleveron 701 може зберігатися гаряча й холодна їжа, морозиво, напої. Масове виробництво планують запустити 2023 року.

Екологічне житло з ґрунту та води на 3D-принтерах надрукували в Італії.  Будинки зводять з суміші сирого ґрунту, води, рисового лушпиння та невеликої кількості речовини для з’єднання матеріалів. Усі ці матеріали можна переробляти повторно. Будинок складається з двох з’єднаних між собою куполів з прозорими стелями. Там розміщені вітальня, спальня і туалет. Біля дому є сад і озеро, у якому збирається дощова вода, яку можна застосовувати у господарстві. Енергію будинок отримує з сонячних і теплових панелей. Таке житло зводиться доволі швидко і з наявних у певній місцевості ресурсів. Над проєктом компанія TECLA почала працювати 2019 року.

Фото: designboom.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

У Моршині жоден хворий на COVID-19 не потребує госпіталізації. У місті вакцинували 75% дорослого населення

У курортному місті Моршин Львівської області на COVID-19 хворіють 22 людини, з них восьмеро — вакциновані. Усі вони лікуються вдома. Про це повідомив голова міста Руслан Ільницький.

Читати далі
+ 31 слів

Дія прикордонного проєкту «Стіна» підходить до завершення: що далі?

Термін дії проєкту «Стіна», який був створений для укріплення кордону з Росією, завершується у грудні 2021 року. Проте він досі до кінця не реалізований, тому його продовжують вже вдруге. Цьогоріч на його реалізацію виділили 330 млн гривень, що вдвічі менше, ніж передбачалося. Про це пише Українська правда.

Чому це важливо. Проєкт «Стіна» розроблений для якісного моніторингу державного кордону та можливості вчасно реагувати на небезпеку.

Читати далі
+ 58 слів

«Скіфське золото» повернуть в Київ, а не в окупований Росією Крим

LIKE

Апеляційний суд Амстердаму постановив передати 565 музейних експонатів до Державного історичного музею України в Києві. Там вони перебуватимуть до повернення Криму. Про це повідомила пресслужба суду.

Читати далі
+ 48 слів

Модернізація будинків та економія на енергоносіях: які зміни очікувати українцям від нового закону про енергоефективність?

Офіс президента вводить зміни в план споживання енергії, беручи курс на європейське законодавство. Одним з етапів модернізації стало підписання «Закону про енергетичну ефективність» та запуск нової програми — «Велика енергоефективність». Остання передбачає оновлення будинків та обладнання, що дозволить громадянам зекономити. Реновації відбуватимуться в межах державного бюджету.  

Чому це важливо.  «Підписання закону дозволить значно зекономити на витратах в майбутньому. Європейський досвід показує, що саме ці заходи є основою для підвищення енергоефективності на підприємствах», — заявила експертка Валентина Гуч-Дениченко.

Читати далі
+ 19 слів

Художній музей випустить для продажу NFT-колекцію українського мистецтва

Національний художній музей України у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить NFT-колекцію українського мистецтва. Про це повідомляє фейсбук-сторінка музею.

На початку 2022 року усі охочі зможуть придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва.

NFT-колекція працюватиме на основі технології блокчейн і буде мати п’ять ступенів рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Рівні неповторності відрізнятимуться анімаційними елементами у кожній роботі.

NFT, або невзаємозамінний токен — це одиниця даних у блокчейні, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний.

Фото: glavcom.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Klymenko Time, Vesti, Шептун: Центр протидії дезінформації склав список проросійських телеграм-каналів

На офіційному сайті РНБО опублікували глосарій назв, термінів та словосполучень, які рекомендовано використовувати для боротьби з проросійською пропагандою. Центр протидії дезінформації створив перелік телеграм-каналів, які негативно відреагувати на цей глосарій та спробувати його дискредитувати. 

Чому це важливо. Під час інформаційної війни в Україні пропагандистські ресурси, які працюють на користь Росії, поширюють фейки у соціальних мережах та дезінформують українців. 

Читати далі
+ 77 слів

MacOS 12 Monterey випустила Apple. Що цікаво?

Apple випустила стабільну версію нової операційної системи для Mac — macOS 12 Monterey. Завантажити її можна безкоштовно. Про це повідомляють на сайті компанії.

Читати далі
+ 88 слів

Викрадачів авто суд зобов’язав читати твори Марка Твена і Тараса Шевченка

Засуджені повинні опанувати повість Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра» і «Пригоди Гекльберрі Фінна», повість Джека Лондона «Біле Ікло» і вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка. Про йдеться у рішенні Малиновського районного суду Одеси.

Раніше двоє чоловіків вкрали з автомобілів, що стояли на штрафмайданчику, дві магнітоли, коробку передач та автомобільні динаміки. Їх спіймали, коли вони повернулись, щоб забрати документи, які забули на місці злочину. На судовому засіданні встановили, що, попри свій вік (19 та 23 роки), у обвинувачених недостатній рівень виховання.

«Про це свідчить їхня мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, творення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови складного речення», — зазначив суддя.

Чоловіки погодилися співпрацювати з судом, визнали провину і розкаялися у злочині. Їх звільнили від передбаченого трирічного ув’язнення та визначили один рік випробувального терміну.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3393 новин