Детальніше. Досі інструктори, водії та пасажири таксі могли не пристібатися паском безпеки у населеному пункті, то тепер вони зобов’язані це робити. Виняток ― водії та пасажири з інвалідністю, а також водії та пасажири оперативних і спеціальних транспортних засобів. Вони можуть не користуватися паском безпеки.
Велосипедисти можуть їздити та зупинятися на смугах для громадського транспорту. Це буде безпечніше, ніж їзда на смузі з автівками, адже вони рухаються в середньому з більшою швидкістю, ніж громадський транспорт.
Пішоходи обов’язково повинні носити світлоповертальні елементи в темну пору доби або в умовах погіршеної видимості. Це можуть бути жилети, наліпки чи стрічки, а також елементи в одязі. Детальніше можете прочитати тут.
Відтепер змінилися назви й вигляд трьох дорожніх знаків. «Кінець дороги з удосконаленим покриттям» уже називається «Зміна покриття». «Вид транспортного засобу» тепер показує ваговоз ззаду, а не збоку. «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» стала «Табличкою оранжевого кольору».
Що ще варто знати про дорожній рух?
Використання телефону з більшою ймовірністю може спричинити нещасний випадок, аніж розмова по мобільному чи прослуховування музики. Такі дані оприлюднили канадські науковці. Щороку 270 тисяч пішоходів гинуть на дорогах по всьому світу.
Розробники Google Research створили застосунок, який дозволяє людям із порушенням чи повною втратою зору бігати самостійно без допомоги поводиря. Додаток керується комп’ютерним зором. Він розпізнає на дорозі яскраву розмітку й підказує бігуну, як не зійти з маршруту.
«Uber-проїзний»: сервіс запускає опцію підписки. Uber запустив нову послугу для постійних користувачів сервісу Shuttle у Києві у вигляді пакетів-підписок на кілька поїздок. Нова пропозиція на підписку включає пакети на 4, 10, 20 або 30 поїздок зі знижкою до 70% у порівнянні зі звичайною ціною за поїздку. Використовуючи ці пакети, постійні клієнти можуть заощадити гроші та зручніше контролювати використані поїздки. Пакети дійсні тільки для поїздок в Uber Shuttle і можуть бути використані у радіусі 2 км від місць посадки і висадки, обраних пасажирами під час покупки. Також компанія оновила додаток.
Карти у Google відображатимуть точне розташування усіх світлофорів та навіть вказуватимуть сигнали деяких з них. Аби побачити світлофор, потрібно максимально збільшити масштаб мапи
Google Maps допомагатиме людям із порушенням зору переходити дорогу. Нова функція дає можливість отримувати більш детальні голосові вказівки та нові типи усних оголошень для піших прогулянок. Зокрема, голосовий помічник підказуватиме людям із порушенням зору шлях до пішохідних переходів, буде повідомляти, що вони на правильному шляху, а також попереджатиме, коли переходити заборонено. Вдосконалені вказівки доступні для iOS та Android, але наразі лише англійською мовою в США та японською в Японії.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: pexels.com