ЗНО-2020 стартує сьогодні: як карантин змінив оцінювання

LIKE

Учасників пускатимуть на ЗНО лише після вимірювання температури. Абітурієнтів, які мають температуру 37,3 і вище, або нежить чи кашель, не допустять складати тест. Їм пропонують написати ЗНО під час додаткової сесії. Про такі новації повідомив Український центр оцінювання якості освіти.

Чому це важливо. Проведення ЗНО є гарантією прозорого вступу в університети.

Детальніше. 25 червня починається зовнішнє незалежне тестування тестом з математики. Щоб уникнути скупчення біля входу до пункту тестування, у запрошенні-перепустці зазначили конкретний проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути і пройти процедуру допуску. 

Абітурієнти мають завжди бути у масках, і в самому пункті тестування, і біля нього.  Зняти захисну маску можна лише, щоб перевірили особу: при вході на пункт тестування та в аудиторію, де випускник писатиме тест. 

У пунктах тестування слід дотримуватися соціальної дистанції, у кожному пункті будуть відмітки, які нагадуватимуть про це. Перед входом в аудиторію потрібно ретельно помити руки у вбиральні. Парти у приміщеннях, де відбудеться тестування, розміщені на відстані щонайменше 1, 2 метри одна від одної.

Аудиторії будуть провітрювати перед початком самого тестування і протягом дня. Виняток становлять ті аудиторії, де відбуватиметься ЗНО з іноземної мови, бо у ньому передбачене аудіювання, а воно потребує тиші й відсутності зайвих звуків ззовні. Також дезинфікуватимуть парти і стільці до та після тестування.

Абітурієнтам, яких не пропустили у пункти тестування через підвищену температуру або нежить чи кашель, потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета подати заяву про участь у додатковій сесії  до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 23 липня по 11 серпня.

Мовою цифр. Для складання цього тесту зареєструвалося трохи більше 186 тисяч абітурієнтів. Для них створили більше 12 тисяч аудиторій у майже 800 пунктах тестування. На основну сесію ЗНО зареєструвалися майже 380 тисяч учасників.

Довідка. Основна сесія ЗНО розпочинається 25 червня. 30 червня відбудеться ЗНО з української мови та літератури, 2 липня — з фізики, 6 липня — з іспанської, німецької та французької мов, 7 липня — з англійської мови, 9 липня — з історії України, 13 липня — з біології, 15 липня — з географії та 17 липня — з хімії.

Контекст. Проведення ЗНО у час карантину деякий час було під загрозою. Раніше скасували проведення пробного ЗНО в аудиторіях, абітурієнтам запропонували скласти його онлайн. Проте громадськість та освітянська спільнота виступили на захист ЗНО та недопущення його скасування. Мотивували це тим, що саме ЗНО може гарантувати чесний та прозорий вступ на основі знань абітурієнтів. 

Новацією цьогорічного ЗНО є те, що його можуть не складати випускники, які не збираються вступати в університети. Раніше ЗНО зараховували як державну підсумкову атестацію (ДПА). Цьогоріч тим, хто не хоче його складати, у графі ДПА вкажуть, що людина звільнена від ДПА.

Фото: pexels.com

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

Wow

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин