Детальніше. 25 червня починається зовнішнє незалежне тестування тестом з математики. Щоб уникнути скупчення біля входу до пункту тестування, у запрошенні-перепустці зазначили конкретний проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути і пройти процедуру допуску.
Абітурієнти мають завжди бути у масках, і в самому пункті тестування, і біля нього. Зняти захисну маску можна лише, щоб перевірили особу: при вході на пункт тестування та в аудиторію, де випускник писатиме тест.
У пунктах тестування слід дотримуватися соціальної дистанції, у кожному пункті будуть відмітки, які нагадуватимуть про це. Перед входом в аудиторію потрібно ретельно помити руки у вбиральні. Парти у приміщеннях, де відбудеться тестування, розміщені на відстані щонайменше 1, 2 метри одна від одної.
Аудиторії будуть провітрювати перед початком самого тестування і протягом дня. Виняток становлять ті аудиторії, де відбуватиметься ЗНО з іноземної мови, бо у ньому передбачене аудіювання, а воно потребує тиші й відсутності зайвих звуків ззовні. Також дезинфікуватимуть парти і стільці до та після тестування.
Абітурієнтам, яких не пропустили у пункти тестування через підвищену температуру або нежить чи кашель, потрібно протягом 5 днів після тестування з певного предмета подати заяву про участь у додатковій сесії до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 23 липня по 11 серпня.
Мовою цифр. Для складання цього тесту зареєструвалося трохи більше 186 тисяч абітурієнтів. Для них створили більше 12 тисяч аудиторій у майже 800 пунктах тестування. На основну сесію ЗНО зареєструвалися майже 380 тисяч учасників.
Довідка. Основна сесія ЗНО розпочинається 25 червня. 30 червня відбудеться ЗНО з української мови та літератури, 2 липня — з фізики, 6 липня — з іспанської, німецької та французької мов, 7 липня — з англійської мови, 9 липня — з історії України, 13 липня — з біології, 15 липня — з географії та 17 липня — з хімії.
Контекст. Проведення ЗНО у час карантину деякий час було під загрозою. Раніше скасували проведення пробного ЗНО в аудиторіях, абітурієнтам запропонували скласти його онлайн. Проте громадськість та освітянська спільнота виступили на захист ЗНО та недопущення його скасування. Мотивували це тим, що саме ЗНО може гарантувати чесний та прозорий вступ на основі знань абітурієнтів.
Новацією цьогорічного ЗНО є те, що його можуть не складати випускники, які не збираються вступати в університети. Раніше ЗНО зараховували як державну підсумкову атестацію (ДПА). Цьогоріч тим, хто не хоче його складати, у графі ДПА вкажуть, що людина звільнена від ДПА.
Фото: pexels.com