10 найважливіших гаджетів десятиліття — версія журналу «Time»

iPad, Apple Watch та ігрова консоль Nintendo Switch — ці та інші гаджети, на думку журналу «Time», найбільше вплинули на розвиток технологій з 2010 по 2019 рік. Про це йдеться на сайт журналу. 

Чому це цікаво. Рейтинг підсумував, які пристрої були рушіями змін упродовж останнього десятиліття.

Детальніше. До рейтингу увійшли:

  1. iPad, 2010. За висновками Time, цей гаджет спричинив «культурне зрушення та задав тон розвитку портативних пристроїв».
  2. Електромобіль Tesla Model S, 2012, який змінив напрямок розвитку автомобільних технологій.
  3. Мініатюрний компʼютер на основі операційної системи Linux Raspberry Pi, 2012. Спочатку його створили для навчання кодування у школах, але після випуску у 2012 році одноплатний пристрій почали широко використовувати в робототехніці
  4. Цифровий плеєр Google Chromecast, 2013. Цей пристрій спростив передачу медіафайлів з ноутбука чи смартфона на телевізор.
  5. Дрон DJI Phantom, 2013. Це один із найбільш використовуваних дронів для зйомки, зокрема серед аматорів. 
  6. Портативна колонки Amazon Echo, 2014. Вона здатна допомогти впоратися з багатьма домашніми приладами. З нею концепція «розумного дому» стала реальністю. 
  7. Apple Watch, 2015,ї. Розумний годинник, який здатен зберегти ваш розклад і навіть допомогти контролювати стан здоров’я. 
  8. Apple AirPods, 2016. Вони стали стандартом для виробників безпровідних навушників.
  9. Ігрова консоль Nintendo Switch, 2017. Вона дозволяє грати в ігри як з підключенням до телевізора, так і портативно.
  10. Адаптивний контролер для Xbox, який вийшов у 2018 році. Він створений для геймерів з обмеженою мобільністю та модифікований під потреби різних користувачів, зокрема людей.

→ Надзвичайний стан через кібератаки оголосили у Новому Орлеані (штат Луїзіана у США). Вони розпочалися ще в п’ятницю. Усі установи та заклади міста були змушені вимкнути комп’ютери та не користуватися WiFi. Під час надзвичайного стану документообіг здійснюють у паперовому вигляді.

Наразі невідомо, хто атакує місто. Часто такі прийоми використовують для отримання викупу за збереження документів, однак поки таких вимог не було.

→ Штучний інтелект допише Десяту симфонію Бетховена. Музиканти й науковці використають нові технології, щоб дописати незакінчену Симфонію №10 німецького композитора Людвіга ван Бетховена. Це хочуть зробити до 250-ї річниці від дня його народження.

Штучний інтелект спочатку проаналізує усі твори Бетховена, а вже тоді, маючи базу даних, завершить Десяту симфонію. Допрацьовану версію обіцяють оприлюднити 28 квітня 2020 року в німецькому місті Бонні.

Фото: pexels.com

22 січня — День Соборності України: чому про це важливо пам'ятати?

103 роки тому відбулося проголошення Акту Злуки. Саме у цей день Українська народна республіка та Західноукраїнська народна республіка об’єдналися у соборну Україну. Незадовго до того 9 січня 1918 року Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу. 

Чому це важливо. Цей день є символом того, що українці, попри чвари, можуть об’єднатися.

Читати далі
+ 77 слів

Онлайн-медіа — головне джерело новин для українців — опитування

70% українців найбільше користуються онлайн-медіа для перегляду новин, 60% обирають телебачення, 12% — друковані видання. Водночас більшість прихильників інтернет-медіа читають лише випадкові публікації, а не усвідомлено вибирають джерела. Найретельнішими споживачами новин є читачі друкованої преси. Про це йдеться в опитуванні, яке провела компанія «Оперативна соціологія» на замовлення Центру контент-аналізу. 

Чому це важливо. Опитування є репрезентативним і відображає актуальні настрої українців.

Читати далі
+ 42 слів

Інстаграм дозволив робити ремікси з будь-яких відео. Що це означає?

Тепер в соцмережі можна відповідати і записувати дуети з будь-якими відео. Раніше ця функція була доступна лише для роликів сервісу Reels (аналог ТікТоку всередині Інстаграму). Про це повідомили Techcrunch.

Читати далі
+ 5 слів

Додаткові умови для НАТО від Росії, стягнення російських військ до кордонів України та не лише. Чого хоче РФ?

WTF

Росія розширила свої вимоги до «гарантій безпеки», висунутих нещодавно. За додатковими умовами НАТО має вивести свої війська з двох країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії. Паралельно РФ продовжує стягувати війська, зброю та пальне до кордону з Україною.

Чому це важливо. Вимоги Росії до НАТО безпосередньо впливають на подальшу долю України та на подальший хід збройного конфлікту на сході нашої держави.

Читати далі
+ 156 слів

Цифрову колекцію африканських марок створив український стартап

NFT–екземпляри можна купити з 1 лютого. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою криптогаманця. Всього у колекції буде 10 тисяч звичайних марок, тисяча — рідкісних, 100 — суперрідкісних, 10 — ультрарідкісних та одна — унікальна. Вже представили три марки, на яких зображені традиційні африканські маски. Ексклюзивною стане історична марка «Слон», яка є першою поштовою маркою Кот-д’Івуара як незалежної країни. Створили їх український стартап STAMPSDAQ та представники пошти Кот-д’Івуара у західній Африці. 

STAMPSDAQ — українсько-естонський стартап. На його сайті можна купити, продати й обміняти авторизовані поштові марки та інтерактивні твори мистецтва у вигляді цифрових активів NFT.  

NFT або non-fungible token — це цифровий сертифікат власності на об’єкт: текст, картинку, відео, аудіо, ігрові предмети.

Фото: stampsdaq.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів

Рижик, Доббі та Царапка: нові банкомати Монобанку будуть схожими на котів

Чорні банкомати з вушками з’являться вже в першому кварталі 2022 року. Крім того, у кожного з них буде кличка. Таку концепцію розробило агентство Banda, повідомив засновник Монобанку Олег Гороховський.

Читати далі
+ 9 слів

«У відрядження на 6-9 місяців». Рідні та друзі російських військових — про перекидання військ РФ на кордон з Україною

Росія продовжує стягувати війська з Далекого Сходу та Сибіру на захід. Зараз вони перебувають за 40 км від кордону з Україною. Про це пише Радіо Свобода.

Чому це важливо.  Радіо Свобода і Conflict Intelligence Team провели спільне розслідування та розповіли про переміщення російських підрозділів, а також оприлюднили цитати родичів солдатів і офіцерів, які стверджують, що їхніх рідних відправили на кордон з Україною.

Читати далі
+ 41 слів

«Клондайк»: український фільм візьме участь у кінофестивалі «Санденс» у США

LIKE

Стрічку «Клондайк» про події війни на сході України та катастрофу рейсу MH17 покажуть в межах міжнародної конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно. 

Чому це важливо. Драма режисерки Марини Ер Горбач «Клондайк» є першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION кінофестивалю Sundance Film Festival.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 3825 новин