35 бранців Кремля повернулися в Україну

У Борисполі приземлився літак з полоненими українцями. На летовищі їх зустріли рідні та президент України.

Чому це важливо. Українці, незаконно утримувані Росією, нарешті повернулися додому.

Детальніше. В Україну у межах обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексей Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки 24 моряки.

Нагадаємо, моряків захопили у полон російські прикордонники після збройного нападу у Керченській протоці 25 листопада. Вони були у полоні росіян 9 місяців. Серед українців, які повернулися з полону, є український режисер Олег Сенцов. Його затримали у Криму 10 травня 2014 року за звинуваченням у підготовці терактів. Повернувся в Україну також викрадений 24 серпня 2017 року на території Білорусі 21-річний Павло Гриб, затриманий ФСБ у грудні 2016 року Володимир Балух, затриманий 17 березня 2014 року Микола Карпюк. 

Російський спецборт із утримуваними в Україні особами приземлився в аеропорту Внуково у Москві о 13:28. Серед тих, кого віддає Україна — Володимир Цемах та Кирило Вишинський.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що вважає, перший етап виконаним. Він і Путін «зробили все, що пообіцяли і зробили все, не змінюючи по ходу домовленості. Формула була збережена. Це були наші домовленості. Спочатку ми говорили, що повертаються спочатку моряки, але потім ми вийшли на діалог, я дуже радий, що це була наша пропозиція про інший формат, доповнення до наших моряків наших політв’язнів».

Контекст. Нагадаємо, що раніше була інформація про те, що Росія обміняє 33 українців Росія на 33 росіян. Москва і Київ попередньо домовилися обміняти 33 росіян на 33 українців в кінці серпня. У Міністерстві закордонних справ (МЗС) Росії інформації, пов’язаної з обміном, не розкривали, посилаючись на те, що «всі подібні питання повинні вирішуватися професіоналами і компетентними органами на правовій основі». 

Фігуранта справи МН17 Цемаха звільнили з-під варти. Володимира Цемаха, найманця бойовиків, якого підозрюють у причетності до збиття малайзійського боїнга рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014-го, звільнили з-під варти під особисте зобовʼязання. Таке рішення прийняв Київський апеляційний суд. Ухвала не підлягає оскарженню. Прокурор у цій справі Олег Пересада розповів, що Цемах повернеться на непідконтрольну Україні територію за місцем реєстрації. Він має прибувати на виклики до слідчого, до суду та прокурора, не відлучатися з населеного пункту, у якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти про зміну місця проживання та роботи. Водночас електронного браслета він не носитиме.

⟶  Українського бранця Росії звільнили з колонії у Криму. Політв’язня Олександра Стешенка, якого звинувачували у підпалі будинку муфтія  Криму (вищої духовної особи у мусульман), відпустили за умовно-достроковим звільненням і доставили до Харкова. У серпні 2018 року підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі засудив Стешенка до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Чоловік просидів у в’язниці рік і зараз його випустили на волю. У звільненні політв’язня брав участь постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич.  

Фото: nv.ua

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин