35 бранців Кремля повернулися в Україну

У Борисполі приземлився літак з полоненими українцями. На летовищі їх зустріли рідні та президент України.

Чому це важливо. Українці, незаконно утримувані Росією, нарешті повернулися додому.

Детальніше. В Україну у межах обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексей Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки 24 моряки.

Нагадаємо, моряків захопили у полон російські прикордонники після збройного нападу у Керченській протоці 25 листопада. Вони були у полоні росіян 9 місяців. Серед українців, які повернулися з полону, є український режисер Олег Сенцов. Його затримали у Криму 10 травня 2014 року за звинуваченням у підготовці терактів. Повернувся в Україну також викрадений 24 серпня 2017 року на території Білорусі 21-річний Павло Гриб, затриманий ФСБ у грудні 2016 року Володимир Балух, затриманий 17 березня 2014 року Микола Карпюк. 

Російський спецборт із утримуваними в Україні особами приземлився в аеропорту Внуково у Москві о 13:28. Серед тих, кого віддає Україна — Володимир Цемах та Кирило Вишинський.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що вважає, перший етап виконаним. Він і Путін «зробили все, що пообіцяли і зробили все, не змінюючи по ходу домовленості. Формула була збережена. Це були наші домовленості. Спочатку ми говорили, що повертаються спочатку моряки, але потім ми вийшли на діалог, я дуже радий, що це була наша пропозиція про інший формат, доповнення до наших моряків наших політв’язнів».

Контекст. Нагадаємо, що раніше була інформація про те, що Росія обміняє 33 українців Росія на 33 росіян. Москва і Київ попередньо домовилися обміняти 33 росіян на 33 українців в кінці серпня. У Міністерстві закордонних справ (МЗС) Росії інформації, пов’язаної з обміном, не розкривали, посилаючись на те, що «всі подібні питання повинні вирішуватися професіоналами і компетентними органами на правовій основі». 

Фігуранта справи МН17 Цемаха звільнили з-під варти. Володимира Цемаха, найманця бойовиків, якого підозрюють у причетності до збиття малайзійського боїнга рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014-го, звільнили з-під варти під особисте зобовʼязання. Таке рішення прийняв Київський апеляційний суд. Ухвала не підлягає оскарженню. Прокурор у цій справі Олег Пересада розповів, що Цемах повернеться на непідконтрольну Україні територію за місцем реєстрації. Він має прибувати на виклики до слідчого, до суду та прокурора, не відлучатися з населеного пункту, у якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти про зміну місця проживання та роботи. Водночас електронного браслета він не носитиме.

⟶  Українського бранця Росії звільнили з колонії у Криму. Політв’язня Олександра Стешенка, якого звинувачували у підпалі будинку муфтія  Криму (вищої духовної особи у мусульман), відпустили за умовно-достроковим звільненням і доставили до Харкова. У серпні 2018 року підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі засудив Стешенка до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні. Чоловік просидів у в’язниці рік і зараз його випустили на волю. У звільненні політв’язня брав участь постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич.  

Фото: nv.ua

Скіфські прикраси таки належать Україні. Чому важливе рішення суду в Нідерландах?

Історія та культурне надбання Криму є невіддільною частиною історії України. Зокрема, скіфські прикраси є цінним артефактом для вивчення Криму, його культури та самобутності. У матеріалі розповідаємо, що таке «скіфське золото» та чому важливо, аби його повернули Україні.

Читати далі
+ 153 слів

Супутник зафіксував вибухи на дамбі перед руйнуванням. Останні новини про Каховську ГЕС

Супутники США зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням. Проте розвідувальні служби США досі не мають жодних переконливих доказів, щоб однозначно сказати, хто підірвав дамбу. Про це повідомляє NYT з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації. 

Читати далі
+ 44 слів

У Маріуполі комунальники влаштували бунт

У тимчасово окупованому Маріуполі водії «Міськводоканалу» оголосили страйк через невиплату зарплати протягом двох місяців. Це загрожує повною зупинкою водопостачання в Маріуполі.

Читати далі
+ 7 слів

РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених. Україна не знала про це

WTF

Україна дізналася про те, що Москва передала Будапешту одинадцять українців угорського походження, із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 10 слів

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

У День Всіх святих, 11 червня, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яку збудували за кошти Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. Раніше там звучала анафема, яку наклав Петро І на гетьмана. Тепер у Лаврі помоляться за упокій Мазепи.

Читати далі
+ 117 слів

РФ обстріляла лікарню в Гуляйполі

Попередньо відомо про двох загиблих працівників лікарні — молодшу медсестру та сантехніка. Ще двоє людей — поранені. Про це повідомили в Офісі Президента.

Читати далі
+ 5 слів

Наслідки підриву Каховської ГЕС в областях: що зараз відбувається на Херсонщині, Миколаївщині та в Одесі

Станом на 12:00 9 червня на Херсонщині підтопило 34 населених пункти на звільненій частині та 14 — на тимчасово окупованій. Загинуло щонайменше п’ятеро людей, 11 травмувалися, ще 13 — зникли безвісти. Загалом вдалося евакуювати 2412 осіб. 

Читати далі
+ 67 слів

«Укренерго» рекомендує користуватись потужною технікою у вечірні години

«Укренерго» закликає перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, аби зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Читати далі
+ 14 слів
Що там ще
+ 6514 новин