Детальніше. Таке рішення прийняв Київський апеляційний суд. Ухвала не підлягає оскарженню. Прокурор у цій справі Олег Пересада розповів, що Цемах повернеться на непідконтрольну Україні територію за місцем реєстрації. Він має прибувати на виклики до слідчого, до суду та прокурора, не відлучатися з населеного пункту, у якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти про зміну місця проживання та роботи. Водночас електронного браслета він не носитиме.
Контекст. Служба безпеки України затримала Володимира Цемаха у кінці червня 2019 року. Бойовика нібито схопили його в окупованому Сніжному і переправили на підконтрольну Україні територію. У 2015 році в інтервʼю Цемах розповів, як його люди збивали українські військові літаки, як він ховав «Бук», з якого, за даними журналістів-розслідувачів Bellingcat, був збитий боїнг.
⟶ Можливість обміну Цемаха. Адвокат бойовика розповів Громадському після суду: «Про обмін мені ніхто нічого не говорив. Не знаю, чи збирається кудись їхати, в нього ж є зобов’язання, він має з’являтися на суди. Будь-які інші коментарі клієнт мені заборонив давати».
Раніше з низки неофіційних джерел з’явилася інформація про те, що обмін ув’язненими між Росією й Україною не здійснюється через вимогу Москви віддати їм Цемаха. Проте офіційно цю інформацію ніхто не підтерджує. Як припускають, Цемах є серед осіб, яких Росія хоче бачити у списку для обміну утримуваними особами з Україною.
⟶ Смертельний рейс МН-17. П’ять років тому, 17 липня 2014 року над окупованим Донбасом проросійські терористи збили Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу МН17 Амстердам-Куала-Лумпур. У цій трагедії загинули усі 298 осіб, які були на борту, серед них 80 дітей. Обшивку лайнера пробили близько 800 осколків – під час падіння літак просто розвалювався на шматки.
Розслідування трагедії міжнародною групою експертів досі триває. Ключове – стали відомі безпосередні вбивці пасажирів. Це росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов та українець Леонід Харченко. Слідча група офіційно представила докази щодо причетності РФ до катастрофи лайнера. «БУК», яким було збито літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил Росії. Лідери ЄС і Україна закликали Кремль взяти на себе відповідальність за катастрофу. Однак Росія свою причетність до катастрофи досі не визнає. Суд у Нідерландах має розпочатися 9 березня 2020 року.
Фото: qha.com.ua