4-денний робочий тиждень позитивно впливає на продуктивність працівників — дослідження

В Ісландії провели експеримент — робітники працювали чотири робочих дні замість п’яти. Зарплату їм платили таку ж, як і за 5-денний робочий тиждень. Результати показали, що продуктивність при цьому не зменшилася, а залишилася такою ж, а в декого і збільшилася. Експеримент тривав із 2015 по 2019 роки. Нині низку подібних випробувань проводять в Іспанії та Новій Зеландії, передає ВВС.

Чому це цікаво. Дослідження охопили понад 2500 людей, або 1% усіх працівників країни.

Детальніше. Багато з тих, хто брав участь у дослідженні, перейшли з 40-годинного тижня на 35 або 36-годинний, заявили дослідники з британського аналітичного центру Autonomy та Асоціації сталої демократії (Alda) в Ісландії. Як результат — працівники кажуть, що зазнають меншого стресу та емоційного вигорання. Крім того, їм вдається краще балансувати між роботою та особистим життям.

Втішні результати змусили роботодавців переглянути умови. Зараз 86% робочої сили Ісландії або перейшли на коротші години за ту саму зарплату, або отримають право на це, заявили дослідники. Іспанія йде за прикладом Ісландії, надаючи своїм працівникам чотириденний робочий тиждень. Частково в Іспанії роблять це через пандемію коронавірусу. Натомість компанія Unilever у Новій Зеландії надає співробітникам можливість скоротити час роботи на 20%, не зменшуючи зарплату.

Коментар. «Ісландська спроба запровадити коротший робочий тиждень говорить про те, що у сучасному світі не лише можна працювати менше, але й також можливі прогресивні зміни», — каже Гудмундур Д. Харальдссон, дослідник з компанії Alda.

Більше про 4-денний робочий тиждень:

  • В Іспанії тестують 4-денний робочий тиждень. Експеримент проводитимуть кілька компаній упродовж трьох років. Підприємства, які введуть чотириденний робочий тиждень, держава підтримуватиме фінансово. Проєкт нововведення розробила лівоцентристська партія Más País. Він обійдеться у 50 мільйонів євро.

Фото: maximum.fm

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Музичні «обійми» на Євробаченні: як країни підтримали Україну на пісенному конкурсі

14 травня відбувся фінал «Євробачення-2022» в італійському місті Турині. Протягом усього конкурсу глядачі бачили, як країни-учасниці змагання використовували і прапор України, і її символіку. Зазначимо, що за офіційними правилами Євробачення, активна пропаганда і політичні висловлювання заборонені, а учасникам, які це порушують, загрожує дискваліфікація та штраф. Пропонуємо згадати найбільш виразні акти підтримки України на цьогорічному пісенному конкурсі.

Читати далі
+ 114 слів

«Ті, хто не скорився»: 15 травня вшановують жертв політичних репресій

Досі важко порахувати точну кількість українців, які зазнали репресій з боку комуністичного режиму. Йдеться не лише про творчу та наукову інтелігенцію, але й звичайних людей — тих, хто не міг терпіти приниження своєї національної гідності. Тисячі громадян пройшли крізь пекло: заслання, табори, тортури, розстріл. Щоб належно їх вшанувати та привернути увагу суспільства до трагічних подій історії держави, в Україні започаткували День пам’яті жертв політичних репресій. Він припадає на третю неділю травня.

Читати далі
+ 424 слів

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Важливе станом на 16:00 13 травня

Війна в Україні переходить у довготривалу фазу. Про це повідомляє міністр оборони Олексій Резніков. Він наголосив, що країну чекають важкі часи попри те, що союзники вже надають нам озброєння. Щоб Україні отримати перемогу, треба планувати ресурси, уникати помилок і проєктувати нашу силу так, аби окупант не витримав. 

Читати далі
+ 21 слів

Експрезиденти України закликали евакуювати людей з Азовсталі. Інформація станом на 14:00 13 травня

Експрезиденти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко звернулися із заявою до світової спільноти із закликом евакуювати військових та цивільних з «Азовсталі».

Читати далі
+ 21 слів

Росіяни пошкодили Воронцовський палац в Одесі. Новини станом на 12:00 13 травня

Окупанти продовжують обстрілювати пам’ятки архітектури. У центрі Одеси ракетний удар пошкодив вікна та елементи ліпнини Воронцовського палацу. Про це повідомляє мер міста Геннадій Труханов. Палац — пам’ятка архітектури 19 століття. Він розташований на Приморсткосу бульварі.

Читати далі
+ 49 слів

З «Азовсталі» евакуюють важкопоранених бійців. Важливе за ніч та ранок 13 травня

З «Азовсталі» евакуюють важкопоранених. В Україні почали спецоперацію з евакуації бійців, яка матиме кілька етапів. Посередником у перемовинах з рф погодилась стати Туреччина. Про це повідомила Ірина Верещук під час прямої трансляція на каналі 1+1.

Читати далі
+ 24 слів

Заявку України на вступ в ЄС розглянуть у червні. Важливе станом на 16:00 12 травня

Заявку України на вступ в ЄС розглядатимуть на червневому саміті Союзу — Міністерство закордонних справ Франції.

Читати далі
+ 31 слів

Рашисти блокують підземні виходи з Азовсталі. Інформація станом на 14:00 12 травня

У Маріуполі росіяни блокують підземні виходи з Азовсталі. Українські захисники вдаються до контратак.

Читати далі
+ 20 слів
Що там ще
+ 4194 новин