500 млн євро: ЄС виділить військову допомогу Україні та започаткує тренувальну місію для українських військових

Європейський Союз офіційно затвердив шостий транш для української армії. Загалом уже виділено 3,1 мільярда євро. Про виділення грошей та місію повідомили на сайті Ради ЄС.

Новий пакет допомоги в розмірі 490 млн євро спрямують на військове обладнання, а 10 мільйонів — на обладнання та предметів постачання, а саме: засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги й пальне.

Обидва заходи допомоги дозволять забезпечити технічне обслуговування та ремонт військової техніки, вже переданої Україні державами-членами ЄС.

Навчання українських військових відбуватиметься в межах новоствореної Місії військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine).

EUMAM Ukraine покликана забезпечити індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку ЗСУ, включно з Силами територіальної оборони, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів, що підтримують проведення підготовки.

Навчальна місія відбуватиметься на території держав-членів ЄС і матиме свій оперативний штаб у Брюсселі. Командувача місії очолить віцеадмірал, директор військового планування та проведення операцій Ерве Блежан.

Відомо, що мандат місії триватиме два роки, а орієнтована сума загальних витрат на цей період становитиме 106,7 млн євро.

Фото: slovoidilo.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Творець українського майбутнього — В'ячеслав Чорновіл

25 березня вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола ー дисидента, політика, журналіста та борця за українську державність. У цей день він потрапив у автокатастрофу, після чого злочинці добили його в автівці, про що свідчили сліди на голові. 

Читати далі
+ 80 слів

37% українці мають родичів або знайомих, які загинули або були поранені — соцопитування

На запитання «Чи маєте Ви родичів або близьких знайомих (військових чи цивільних), які загинули або були поранені внаслідок військових дій чи обстрілів після 24 лютого 2022 року?» 37% респондентів дали ствердну відповідь. Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Читати далі
+ 49 слів

Швеція схвалила надання військової допомоги Україні

 

Серед обіцяного військового обладнання — танки, боєприпаси, артилерійські системи типу Archer і Robot 97. Парламент країни підтримав пропозицію уряду про безкоштовну передачу військової техніки Україні. Про це повідомила пресслужба Риксдагу. 

Читати далі
+ 32 слів

«ПТАХ: вірші, що стали піснями»: артбук Сергія Жадана вийде друком

LIKE

«ПТАХ: вірші, що стали піснями» це проілюстрована збірка віршів Сергія Жадана, які стали основою пісень українських виконавців. Книжка вийде у травні 2023 року у видавництві «Ковчег Україна». Про це повідомляє «Суспільне. Культура». 

Читати далі
+ 113 слів

Україну викреслили зі списку держав, які не протидіють корупції

Сьогодні група держав Європи проти корупції (GRECO) оприлюднила четвертий проміжний звіт щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів.

Читати далі
+ 13 слів

Укрзалізниця запустила поїзд Львів — Краматорськ

Потяг №104/103 Львів — Краматорськ буде курсувати через день. Про це у своєму телеграмі повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Читати далі
+ 22 слів

Три інженерні машини Dachs та кулемети передала Німеччина для України

У новому пакеті допомоги кулемети, запасні частини для броньованої техніки, дрони та інженерні броньовані машини Dachs. Про це йдеться на сайті Федерального уряду ФРН.

Читати далі
+ 100 слів

Українці можуть безплатно отримати необхідні речі на новій благодійній платформі

Дошку оголошень Sharity.place створили, щоб допомагати українцям, що були змушені покинути свій дім через війну. Про це пише Bazilik Media.

Читати далі
+ 58 слів
Що там ще
+ 5893 новин