79% біженців з України планують повернутися додому після закінчення війни — соцопитування

89% опитаних вірять у те, що Україна переможе в цій війні, лише 1% дають негативну відповідь (10% — вагаються з відповіддю). Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова.

Чому це важливо. Опитування проводили на пунктах пропуску через державний кордон України у Закарпатській області (пункти пропуску Ужгород, Малий Березний та Чоп (Тиса). Були опитані громадяни України віком від 16 років, що перетинали кордон України у зв’язку з воєнними діями.

Детальніше. Результати опитування:

 

  • переважна більшість біженців — жінки (83%), відповідно, чоловіки становлять 17% серед опитаних. За віком найбільшу групу респондентів становлять люди від 30 до 39 років (37%), 26% — ті, кому від 40 до 49 років, 19% — люди віком від 16 до 29 років;

 

  • 76% респондентів — люди з вищою або незакінченою вищою освітою, 18% — із середньою спеціальною освітою;

 

  • більше половини тих, хто виїжджає за кордон у зв’язку з воєнними діями — жителі сходу та півдня країни (51,5%), 45% — жителі центральних областей;

 

  • 63% біженців відповіли, що вдома говорять переважно російською мовою, 31% — українською. Однак, 65% опитаних вважають рідною українську мову, 22% — російську;

 

  • 63% біженців виїжджають за кордон із дітьми, 21% — з батьками (своїми чи свого чоловіка/жінки);

 

  • 55% респондентів відповіли, що на час їх виїзду відбувалися бойові дії у населеному пункті, де вони мешкають, 13% — що бойові дії відбувалися поблизу нього, 10% — що бойових дій не було, але їх населений пункт бомбардувався чи обстрілювався, 14% — що сусідні населені пункти бомбардувалися чи обстрілювалися;

 

  • відповідаючи на запитання, чи отримували вони будь-яку допомогу з початку війни, 53,5% респондентів відповіли, що отримали допомогу від волонтерських організацій, 45% — що отримали допомогу від пересічних громадян, з якими до цього не були знайомі, 41% — допомогу від родичів, знайомих, друзів, 27% — від державних органів;

 

  • оцінюючи власний психологічний стан на 24 лютого (на початок війни) за шкалою від 0 до 10, де 0 означає «максимальний рівень спокою, упевненості», а 10 відповідає максимальному рівню паніки, страху, невпевненості, респонденти його оцінили в середньому 6,7 балами (52% оцінили балами від 8 до 10, що відповідають високому рівню паніки, страху, невпевненості);

 

  • оцінюючи власний психологічний стан на час опитування, респонденти його оцінили в середньому 5,7 балами. При цьому частка тих, хто оцінив його балами від 8 до 10, зменшилася порівняно з початком війни з 52% до 22%;

 

  • дії державного керівництва України під час російської агресії 78% респондентів оцінюють позитивно;

 

  • 35% опитаних вважають достатньою допомогу міжнародного співтовариства Україні, 43% — недостатньою.

 

Хто та як проводив опитування. Опитування проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 15 березня по 1 квітня 2022 року на пунктах пропуску через державний кордон України. Було опитано 101 респондента, що перетинав кордон пішки чи автомобільним транспортом, віком від 16 років.

Фото: radiosvoboda.org

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Побудувати «армію майбутнього» допоможуть США Україні

Вашингтон продовжить надавати Києву військову допомогу, щоб протистояти російській агресії та допоможе побудувати «армію майбутнього». Про це сказав держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу у Фінляндії.

Читати далі
+ 3 слів

Вибухи в окупованому Бердянську: російські судна тікають з порту

Пролунали вибухи в районі порту окупованого Бердянська. Нещодавно туди зайшли російські судна для викрадення українського зерна й металолому. Після вибухів вони почали виходити з порту. Про це повідомляє Бердянська міська військова адміністрація.

Читати далі
+ 2 слів

Офлайн-мапу укриттів додали у застосунок «Київ Цифровий»

Додаток «Київ Цифровий» оновили. Відтепер користувачі можуть переглядати мапи укриттів без інтернету, а також повідомляти місто про зачинені укриття. Про це повідомляє Київська міська рада.

Читати далі
+ 0 слів

Провести ревізію всіх укриттів України наказав Президент

Сьогодні відбулася ставка Верховного Головнокомандувача. Зеленський доручив міністру з питань стратегічних галузей Олександру Камишіну провести ревізію всіх укриттів у Києві, а Ігорю Клименку, міністру внутрішніх справ — те саме по Україні.

Читати далі
+ 19 слів

До «коаліції» винищувачів приєдналося 8 країн Європи та ще 4 результати поїздки Президента на Саміт у Молдові

Володимир Зеленський відвідав Другий Саміт Європейської політичної спільноти у Кишиневі. У Саміті взяли участь 48 керівників держав, урядів та інституцій ЄС. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

Читати далі
+ 59 слів

Японія знайшла спосіб продавати США вибухівку для виробництва снарядів для України

США знайшли спосіб закуповувати в Японії речовину, необхідну для виготовлення артилерійських снарядів, які передаватимуть Україні. Про це повідомляє Reuters.

Читати далі
+ 10 слів

Від правосуддя відсторонили суддю, який збив нацгвардійця

Вища рада правосуддя відсторонила голову Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира. Його підозрюють у вчиненні смертельної ДТП. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора. Суддю відсторонили до 25 липня, тобто до закінчення досудового слідства.

Читати далі
+ 41 слів

Петиція щодо звільнення міністра культури набрала 25 тисяч голосів

На сайті Кабінету Міністрів петиція із закликом до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля ініціювати звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка зібрала 25 тисяч підписів. Тепер її має розглянути Президент.

Читати далі
+ 67 слів
Що там ще
+ 6453 новин