Детальніше. Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на непідконтрольному Донбасі вирішила розпочати розведення сил і засобів поблизу Петрівського 9 листопада о 12:00. Розведення має бути дзеркальним. Війська ООС відійдуть на один кілометр від своїх позицій як і бойовики. Практичне розведення триватиме три дні.
Контекст. Бойовики і Штаб Об’єднаних Сил раніше називали різні дати розведення сил. Збройні формування, керовані Росією, повідомили місію ОБСЄ про готовність поновити процес відведення військ у Петрівському 9 листопада. У той же час Об’єднані сили планували відхід на 8 листопада. Бойовики стверджували, що українські військові напередодні ввечері буцімто обстріляли ділянку розведення сил і засобів у Петрівському.
Довідка. 4 листопада бойовики заявляли, що готові до розведення, проте 30 жовтня у Петрівському фіксували обстріли, тому відвід військ відклали, доки не буде дотримано 7-денного режиму тиші.
⟶ Як відбувається розведення військ. Процес відведення займає 30 діб і розпочинається, коли впродовж 7 діб зберігатиметься режим тиші. На безпосереднє відведення сил і засобів дається три доби. Відведення має відбуватися на відстань близько 2 кілометрів. Розведення має проводитися у три етапи: підготовчий, безпосереднє і завершення.
Після семиденнного дотримання режиму припинення вогню українська сторона сповіщає ОБСЄ про те, з якого рубежу, який склад сил і засобів буде відводитися і на який рубіж вони мають бути відведені. На наступну добу українська сторона сповіщає про те, що ми готові почати розведення. На третю добу, після семиденного режиму тиші, з 12.00 розпочинається переміщення особового складу і військової техніки.
Далі здійснюється пошук і знищення мінно-вибухових загороджень, демонтаж об’єктів військового призначення в межах визначеної ділянки. На 29-ту добу доповідається про те, що усі заходи виконали і на 30-ту добу представники ОБСЄ проводять верифікацію виконаних заходів. В усіх цих населених пунктах працюватимуть представники Нацполіції, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.
⟶ Окупованим територіям обіцяють українське ТБ з двома мовами. За три місяці на більшу частину окупованих територіях можна подати сигнал українського телебачення, і цей канал може бути двомовним. Про це сказав міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський: «Ми знаємо, як доставити сигнал до близько 80% жителів окупованих територій. Протягом трьох місяців зможемо це зробити. Ми заміряли, до якого пункту досягає наш сигнал. Але питання не тільки в сигналі, а у й тому, що саме ми будемо комунікувати з людьми, які там проживають».
В ОРДЛО йтиме сигнал державного телеканалу, сформований на базі українського іномовлення UA.tv. На першому етапі це буде розважально-інформаційний канал. Він об’єднуватиме у собі розважальні програми українські і інформаційне мовлення, яке буде державним мовлення. Міністр припускає, що канал буде двомовним.
Фото: pexels.com