9 популярних країн для відпочинку: які документи потрібні для в’їзду?

Через пандемію коронавірусу й різні епідеміологічні ситуації в кожній країні правила в’їзду до них відрізняються. Ми обрали дев`ять країн, до яких їздять українці, і розповідаємо, які документи потрібні для перетину їхніх кордонів.

Чому це корисно. Маючи увесь перелік потрібних документів, подорож спланувати простіше.

Туреччина. Для в’їзду потрібен один із цих документів:

 • документ про вакцинацію від COVID-19, зроблений як мінімум за 14 днів до приїзду в країну (Туреччина визнає вакцини BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson, а також ті, які використовуються в Україні на національному рівні ― CoronaVac);
 • документ, який засвідчує, що ви перехворіли на COVID-19 протягом останніх 6-ти місяців;
 • негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
 • експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду.

Дітям віком до 6 років ці документи не потрібні.

Також потрібно заповнити електронну форму на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини за 72 години до прибуття. Її треба показати перед посадкою на рейс, інакше вас не допустять. На основі цієї форми створюється персональний код, за яким Туреччина відстежує переміщення потенційно інфікованих людей. Також потрібен страховий поліс на COVID-19. Його можна купити онлайн, у туроператора, в аеропорту Туреччини після прибуття.

Єгипет. Потрібні такі документи:

 • віза (туристичну візу можна придбати безпосередньо в аеропорту за 25 доларів ― майже 700 гривень);
 • негативний ПЛР-тест для кожної особи віком від 6 років, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прибуття.

Документ про проходження ПЛР-тесту має відповідати таким вимогам:

 • містити точну дату та час здачі тесту людиною та інформацію про вид тесту й особу, якій його робили;
 • має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою у державі походження документу, та містити печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії;
 • у ньому не має бути виправлень, підтирань чи правок;
 • у ньому обов’язково має бути позначка про те, що особа пройшла тестування типу RT-PCR;
 • документ має бути англійською мовою;
 • не може бути заповненим від руки.
 • Люди, які не мають ПЛР-тесту, але прилітають до аеропортів Хургади, Шарм ель-Шейха, Марса-Алама та Таби, можуть зробити тести в них. Це коштує 30 доларів ― понад 800 гривень. 

Греція. Що потрібно зробити:

 1. заповнити спеціальну форму PLF (бланк локації пасажира заповнюється на кожну особу окремо) за 24 години до перетину кордону;
 2. Надати один з чотирьох документів (усі вони мають містити номер паспорта громадянина України для виїзду за кордон, прізвище та ім’я особи латиницею):
 • сертифікат про щеплення, який підтверджує, що минуло 14 днів з часу повної вакцинації, а також містить інформацію про кількість отриманих доз та дати проведення щеплень;
 • негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж за 72 години до приїзду;
 • негативний результат лабораторного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин до прибуття;
 • довідку про перенесену коронавірусу чи довідка наявність антитіл після коронавірусної хвороби, видана державним органом або сертифікованою лабораторією (довідки чинні від 2 до 9 місяців з дати видачі).

Усі вимоги стосуються осіб віком від 12 років. Документи можуть бути видані англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, російською мовами.

Чорногорія. В’їзд українців до цієї країни необмежений. Жодних тестів і сертифікатів показувати не треба.

Болгарія. Зараз українці мають показати один з таких документів:

 • цифровий COVID-сертифікат ЄС про вакцинацію, перенесення хвороби або про результати тестувань; 
 • аналогічний документ, який містить ту ж інформацію, що й цифровий COVID-сертифікат ЄС.

Дітям віком до 12 років ці документи не потрібні.

Хорватія. До 31 липня потрібно показувати один з документів:

 • підтвердження негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше ніж за 72 годин до прибуття;
 • швидкий тест на антиген – RAT на SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до моменту перетину хорватського кордону; 
 • сертифікат про щеплення, який свідчить, що людина отримала одну (Janssen/Johnson&Johnson ) або дві (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, SinoPharm) дози вакцини не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію та не раніше ніж за 210 днів перед прибуттям;
 • медичну довідку про те, що особа одужала від COVID-19 і отримала одну дозу вакцини протягом шести місяців від зараження вірусом (але не раніше ніж за 210 днів перед прибуттям);
 • позитивний результат ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген, який підтверджує, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Є чинним тест, проведений за попередні 180 днів, але не давніше ніж за 11 днів з дати прибуття.

Якщо ж цих документів не буде, то людина має перебувати на самоізоляції 10 днів після перетину кордону або здати ПЛР-тест і зменшити термін карантину. Дітям віком до 12 років ці документи не потрібні. Також можна пришвидшити перетин кордону, якщо зареєструвати своє бажання в’їзду на сайті Міністерства внутрішніх справ Хорватії. Там потрібно внести особисті дані й інформацію щодо негативного результату тесту на коронавірус.

Грузія. До цієї країни українці можуть потрапити з України, держав-членкинь Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Росії, Білорусі.

Якщо подорожуватимете літаком, то потрібно надати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, що підтверджує отримання двох доз (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцини проти COVID-19 у прикордонних пунктах пропуску в Грузії.

Під час перетину сухопутного та морського кордону потрібно надати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, що підтверджує отримання двох доз (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцини проти COVID-19, а також негативний результат ПЛР-тесту.

Якщо людина не отримувала щеплень, перетнути кордон вона може, показавши документ, що засвідчує негативний результат ПЛР-тесту, проведеного не більш ніж за 72 години до прибуття.

На третій день перебування в Грузії потрібно обов’язково пройти ще один ПЛР-тест. Дітям віком до 10 років цього робити не треба.

Домініканська Республіка. В’їзд дозволений без обмежень.

Албанія. Можна подорожувати без негативних ПЛР-тестів та самоізоляції. У пунктах перетину кордону можуть вибірково перевіряти стан здоров’я тих, хто подорожує. ПЛР-тест для вильоту в Албанію можуть вимагати деякі авіаперевізники, тому це варто уточнити на сайті того, чиїми послугами ви плануєте скористатися.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

​​Що там з «Партією Шарія»? СБУ повідомила про підозру ще трьом людям

Трьом особам, яких підозрюють у підробці документів при реєстрації «Партії Шарія», повідомила про підозру Служба безпеки України. Про це пише пресслужба відомства.

В СБУ кажуть, що мають докази причетності підозрюваних до підробки документів про перереєстрацію партії «Об’єднана Україна» в «Партію Шарія» та фальсифікацію протоколів засідання для обрання «потрібних керівників». Минулого тижня аналогічну підозру отримала ще одна керівниця Партії Шарія.

Спецслужба надіслала до суду матеріали для обрання запобіжного заходу чотирьом підозрюваним.

Фото: ua-rating.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики
Читати далі
+ 0 слів

Україна та Угорщина викликали послів після угоди Угорщини з Газпромом. Що трапилося?

Україна розкритикувала угоду Угорщини з російським «Газпромом» про постачання газу в обхід нашої країни. У відповідь на це Угорщина викликала посла України. Київ також викликав до себе угорського посла.

Чому це важливо. Через цю угоду Україна може втрачати щороку мільйони доларів через припинення транзиту через свою територію.

Читати далі
+ 53 слів

В Індії «вимкнули» інтернет на час іспиту для понад 1,5 млн людей. Але без доступу до мережі залишилося близько 8,5 млн осіб

Влада штату Раджастхан в Індії обмежила доступ до інтернету під час іспиту для вступників на педагогічні спеціальності. На участь у ньому зареєструвалися понад 1,5 мільйона людей. Приймали іспит у 4200 центрах тестування у дві зміни. Тамтешні ЗМІ називають екзамен наймасовішим в історії штату одноденним іспитом. Про це повідомляють The Times of India та India Today.

Інтернет у Раджастхані відімкнули із 6:00 по 18:00. Через це без інтернет-зв’язку насправді залишилися не лише учасники іспиту, а й інші жителі Раджастхану — близько 8,5 мільйона людей. За даними The Register, йшлося не про вимкнення інтернету, а блокування окремих сервісів — месенджерів і соцмереж. Голосові дзвінки й кабельне підключення до мережі дозволялося.

Фото: indianexpress.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

За пропаганду війни в інтернеті українця засудили на 3 роки

51-річного жителя Маріуполя засудили до 3 років ув’язнення за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та пропаганду війни у соцмережах. Про це розповіла пресслужба Донецької обласної прокуратури. 

Чому це важливо. Зловмисник поширював контент із закликами до війни і зміни кордону України.

Читати далі
+ 108 слів

Росія почала військові навчання в окупованому Криму

Навчання двох тисяч десантників та артилеристів, до якого залучать більш як сотню одиниць бойової та спеціальної техніки, почала Росія в окупованому Криму.  Про це повідомив департамент інформації та масових комунікацій Міноборони РФ, пише Громадське.

Десантників навчатимуть організовувати маневрову оборону вдень та вночі, артилеристів вчитимуть проводити наступальні дії за допомогою танків та гаубиць. Навчання триватиме три дні на полігоні Опук у східній частині Криму.

Фото: life.pravda.com.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

27 вересня — Всесвітній день туризму. Куди поїхати?

The Ukrainians створили суперсписок зі 100 локаціями в Україні, які варто відвідати. Тут можна знайти подорожі для різного настрою. Ось кілька красивих локацій:

Читати далі
+ 22 слів

Усик — чемпіон, Кліматичний марш та ще 3 новини вихідних

Noo

Чим відзначився Олександр Усик, окрім перемоги над британським боксером, які українські міста долучилися до Кліматичного маршу та скільки недійсних COVID-сертифікатів виявили українські прикордонники — про це та не лише дізнавайтеся у нашій добірці за вихідні.

Читати далі
+ 123 слів

Концерт «POETY. Діалог поколінь» з Соломією Чубай відбудеться у Львові

8 жовтня Соломія Чубай презентує свої нові пісні на вірші Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Вінграновського, Чайки Дніпрової, Юрія Клена, Павла Тичини, Олександра Ірванця, Юрка Покальчука, Грицька Чубая. Це відбудеться у Львові за участі симфонічного оркестру INSO-Lviv. Зареєструватися на концерт можна тут.

Чому це цікаво. Цей проєкт має на меті показати українських поетів як звичайних людей ― нестереотипно й живо.

Читати далі
+ 25 слів
Що там ще
+ 3251 новин