9 українських поеток та поетів, яких варто читати: 21 березня — Міжнародний день поезії

Cьогодні є особлива нагода поговорити про українських поетес та поетів — Міжнародний день поезії. Зібрали для вас 9 уривків з віршів сучасних вітчизняних авторів — читайте, поширюйте та підтримуйте українське.

  • Оксана Луцишина. Українська поетеса буквально тиждень тому отримала Шевченківську премію 2021 за книжку «Іван і Феба». Ми ж вам пропонуємо кілька рядків зі збірки поезій «Вірші Феліцити»:

«у мене слів не зосталося – тільки кров

як підмурівок незнаних мені основ:

так у джерелах зринає вода жива

так із землі виростає п’янка трава»

  • Остап Сливинський. Український поет, перекладач та літературознавець. Пропонуємо вам уривки з його збірки поезії «Зимовий король»:

«Тут хтось приходив до тебе, тату.

Сказав, що наступного разу прийде не сам.

Його собака обнюхав мене, у нього був сухий і гарячий ніс,

може він хворий?

Він пахнув горілим деревом, як у нашій старій коморі,

де Алінка перекинула лампу»

  • Катерина Бабкіна. Українська письменниця — поетеса, драматургиня, сценаристка. Пропонуємо вам уривок зі збірки поезій «Заговорено на любов»:

«Все, що правда, зазвичай встигаеш вимовити

на одному видиховi. Решта – стороннi речення.

Тi, наприклад, що був колись з ними ти —

вицвiтають у пам’ятi, нiби смугастi речi,

кинутi на сонцi коло моря до вечора».

  • Сергій Жадан. Український поет та прозаїк буквально кілька днів тому завершив свою нову збірку поезій, яку презентує уже у травні. Ми пропонуємо вам кілька рядків письменника з його збірки «Список кораблів»:

«І найбільша відвертість — лежати разом,

ділячи поміж собою питну воду темряви.

І найбільша печаль — неможливість

до ранку тримати за руку того, чиє дихання

охороняєш, наче родинні листи».

  • Мар’яна Савка. Українська письменниця, співзасновниця та головна редакторка «Видавництва Старого Лева». Пропонуємо вам уривок з її останньої поетичної збірки «Оптика Бога»:

«інколи ти просто не помічаєш

що хтось фільмує твоє життя

і ти під прицілом камери

чийогось (третього) ока»

  • Юрій Андрухович. Патріарх української літератури, який нещодавно видав новий роман «Радіо Ніч», знаний також і своїми поезіями. Ось кілька рядків із його збірки «Листи в Україну»:

«Ми надто близько — марний знак,

той запах Єви — не інакше!

Ми двоє в дзеркалі, однак 

усе не так і все не наше». 

  • Маріанна Кіяновська. Українська поетеса стала лауреаткою Шевченківської премії у 2020 році за збірку поезій «Бабин яр. Голосами». Ми пропонуємо вам кілька рядків зі збірки «373»:

«Що істина? — Знання себе самої.

Собі не рівна в тому, що земне.

Котрою з мов — або немов з котрою —

Мій Бог пересповідує мене?»

  • Юрій Іздрик. Український поет уже встиг у 2021 році видати свою нову збірку поезій «Інші речі». Пропонуємо вам кілька рядків з неї:

«літо минуло

бабок нема

стаф проїбав

здохла мобіла

у перспективі — тільки зима»

  • Галина Крук. Українська поетеса та членкиня Українського ПЕН. Пропонуємо вам уривок із її книжки поезії «Доросла»:

«каже вона:

«на цьому світі нас надто багато

а на тому — напевно, взагалі такий тлум,

що до знайомих душ не пробратись

отак все життя надієшся,

що хоч по смерті буде тобі радість,

а на тобі! —

опиняєшся не зовсім там і не з тими»

Копайте глибше:

Фото:

Pixel 6 і Pixel 6 Pro: що цікавого презентував Google?

Пристрої створили на базі першого власного процесора Google під назвою Tensor, який забезпечує високу швидкість роботи, надійний захист персональних даних та роботу без підзарядки понад 24 години, пише The Verge.

Чому це цікаво. Презентація новинок від компанії може зацікавити прихильників цього бренду.

Читати далі
+ 46 слів

Як тепер виглядатиме пошук у Google на смартфонах? Компанія готує оновлення

Google оновлює механіку завантаження пошукових результатів на смартфонах. Тепер замість класичних сторінок пошуку, які були основним елементом навігації від моменту створення сервісу, компанія переходить на оновлений варіант перегляду сайтів. Система безперервно підвантажуватиме нові результати пошуку у міру прокручування сторінки вниз, утворюючи нескінченну стрічку з сайтами.

Чому це корисно. За словами менеджера пошукових продуктів Google, основна мета редизайну — зробити інтерфейс сайту більш сучасним та зручним для пошуку інформації. За статистикою, 68% користувачів по всьому світу здійснюють пошук та перегляд інформації з телефонів.

Читати далі
+ 30 слів

В додатку Apple Music Крим — частина Росії. Україна вже відреагувала

LIKE

В додатку Apple Music на сторінці, де артисти можуть відстежувати, у яких країнах  слухають їхні пісні, Крим відображається частиною Росії. На це звернула увагу спільнота Culture Ukraine на своїй сторінці в Instagram та прокоментувала: «Хто займається платформою на території нашої країни? Що за неповага?»

Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що посольству України в США вже доручили звернутися до компанії Apple та вирішити проблему. Також він зазначив: «Резолюції Генеральної Асамблеї ООН чітко вимагають від усіх сторін утримуватися від дій, які можуть поставити під сумнів статус Криму як невіддільної частини території України».

Згідно з офіційною постановою Верховної Ради України, 20 лютого 2014 року — початок незаконної окупації Криму та Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною.

Фото: plati.market

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

Цифра дня: 14 мільйонів доларів. На таку суму оштрафували Facebook за дискримінацію

Через порушення правил прийому на роботу іноземців Міністерство юстиції США оштрафувало Facebook на 14 мільйонів доларів (майже 367  мільйонів гривень). Про це повідомляє пресслужба департаменту. З’ясувалось, що компанія резервує прибуткові робочі місця для мігрантів, ігноруючи американських спеціалістів.

Відповідно до рішення Міністерства юстиції, Facebook виплатить США цивільний штраф 4, 75 мільйони доларів і близько 9,5 мільйонів постраждалим від ймовірної дискримінації з боку компанії.

Надалі Facebook зобов’язується відповідати федеральним законам про права громадян, які забороняють дискримінаційну політику щодо найму на роботу. Компанія підлягатиме поточним перевіркам, щоб забезпечити відповідність нормам.

Фото: pexels.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

У Львові кафе можна буде відвідати лише з COVID-сертифікатом або негативним ПЛР-тестом

З 1 листопада у львівські заклади харчування пускатимуть відвідувачів лише з сертифікатом про вакцинацію від коронавірусу або негативним ПЛР-тестом. Про це повідомив міський голова Андрій Садовий.  

Зазначимо, що Львів — перше місто в Україні з такою вимогою під час карантинних обмежень. Наразі сертифікати вакцинації перевіряє поліція.

Фото: portal.lviv.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

«Чарівний світ. Джерело сили»: вийшла нова настільна гра за мотивами української міфології

Це карткова гра, розрахована не лише на дітей молодшого віку, але й на сімейну аудиторію. Її створила команда проєкту Чарівний світ.UA, яка минулого року випустила мобільний застосунок з українськими міфічними героями. Гравці зможуть дізнатися більше про міфологію давньої України, досліджуючи надзвичайні сили персонажів. 

Це перша спроба візуалізувати пантеон міфологічних образів. Гра покликана не лише розважати, але й інформувати про українську культуру. За допомогою карток з QR-кодами охочі матимуть можливість перейти на сайт Чарівний світ.UA, щоб ознайомитися з міфами, героями та їхніми історіями. Перший тираж гри розповсюдять безкоштовно серед обраних шкіл у регіонах України. 

Фото: nachasi.com 

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів

77% українців негативно ставляться до офшорних рахунків президента — опитування

56% українців вірять, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють рахунками за кордоном. 77% респондентів назвали неприпустимим існування офшорних рахунків у вищих посадових осіб держави та політиків. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). 

Чому це важливо. Наявність прихованих рахунків дає можливість ухилятись бізнес-структурам від сплати податків в Україні.

Читати далі
+ 122 слів

Збій у «Дії». Українці не можуть згенерувати COVID-сертифікати

Через збій в онлайн-сервісі користувачі не можуть увійти до розділу «Дія. Послуги». Саме там громадяни генерували свої COVID-сертифікати. Про це повідомило видання РБК-Україна.

Попри збій українці, які згенерували сертифікати до цього, можуть скористатися ними у додатку.

Фото: passport.diia

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 3354 новин