«991 день заборони»: у Туреччині розблокували доступ до «Wikipedia»

Онлайн-енциклопедія «Wikipedia» знову запрацювала у Туреччині. Рішення відновити доступ до ресурсу прийняв суд в Анкарі, після того як Конституційний суд Туреччини визнав блокування незаконним, повідомляє BBC.

Чому це важливо. Загальна заборона «Wikipedia» порушувала основні права громадян Туреччини на свободу вираження поглядів, відповідно до 10 статті Європейської конвенції з прав людини.

Цитата.«Ми в захваті від того, що жителі Туреччини знову зможуть взяти участь у найбільшій глобальній розмові про культуру та історію Туреччини в інтернеті та продовжувати робити «Wikipedia» джерелом інформації про Туреччину та світ», — написала Wikіmedia Foundation.

Доступ до «Wikipedia» блокували всіма мовами на території країни з квітня 2017 року після того, як енциклопедія відмовилася видаляти статті, що пов’язують Туреччину з терористичними угрупуваннями ІДІЛ та Аль-Каїди в Сирії. Тоді суд Анкари виніс рішення, згідно з яким контент онлайн-енциклопедії є загрозою для національної безпеки.

Компанія Twitter вибачилась, що дозволяла створювати рекламу для неонацистів та гомофобів. У ВВС виявили, що налаштування Twitter дозволяли таргетувати рекламні повідомлення на такі аудиторії, як «ісламофоби» «трансфоби» та«гомофоби», пише Media Sapiens.

Twitter назвала помилкою те, що такі терміни були дозволені рекламодавцями. Компанія переконує: зараз такої можливості вже нема.

«Тепер Twitter сказала, що їй шкода через те, що такі дискримінаційні умови були доступні для реклами на їхній платформі.  Благодійні організації, що борються з проявами ненависті занепокоєні тим, що рекламна платформа американської ІТ-компанії може бути використана для поширення нетерпимості», — зазначає BBC.

⟶ Інститут масової комунікації зафіксував 243 порушення, щодо свободи слова в Україні. За 2019 рік Фахівці виявили в Україні 99 випадків перешкоджання законній журналістській діяльності, 37 випадків погроз, 23 випадки побиття, 21 випадок ненадання доступу до інформації та 18 випадків кібератак і стільки ж випадків юридичного тиску.

Серед регіонів України за кількістю порушень лідирує Київ та Київська область (89 випадків). Друге місце посіла Одещина (19 випадків), третє – Волинь (15).

На непідконтрольній Україні території Донбасу та в анексованому Криму робота незалежних журналістів надалі залишилась практично неможливою, або суттєво ускладненою.

Фото: ru.wikipedia.org

Україна отримає позику від МВФ у розмірі 15,6 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років. 

Читати далі
+ 70 слів

РФ завдала ракетного удару по Київщині. Важливе за ніч і ранок 22 березня

Нині триває повітряна тривога по всій Україні.

Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.

Читати далі
+ 200 слів

Парламент проголосував за іспит для отримання громадянства. Зі знання Конституції, історії та мови України

Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат. 

Читати далі
+ 28 слів

Випробувальний термін перед контрактом в ЗСУ встановили в Україні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.

Читати далі
+ 11 слів

Чехія продовжить тимчасовий захист українців. Що для цього потрібно?

Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.

Читати далі
+ 130 слів

В Україні навесні висадять 200 млн дерев

Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читати далі
+ 35 слів

В Україну повернули 15 депортованих дітей та їхніх матерів

Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

Читати далі
+ 82 слів

Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро в межах макрофінансової допомоги

Європейський Союз надав Україні другий транш у розмірі 1,5 млрд євро з макрофінансового пакета на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читати далі
+ 22 слів
Що там ще
+ 5851 новин