Адвокатам підозрюваних у вбивстві Шеремета не надають матеріалів справи. Слідство закінчилось тиждень тому

WTF
Noo

Ознайомити захисників підозрюваних у справі убивства журналіста Павла Шеремета вимагали самі адвокати фігурантів та ще кілька десятків людей. Усі вони прийшли під Міністерство внутрішніх справ, пише Громадське. Адже слідство закінчилося ще тиждень тому, але от матеріалів справи захисникам не надали.

Чому це важливо. Активісти та адвокати підозрюваних у тому, що справа, фактично, сфабрикована. Від грудня, коли вперше повідомили про ймовірних фігурантів, слідство не надало жодного доказу причетності підозрюваних до убивства. А от захисники надавали докази, які підтверджували їхню невинуватість.

Детальніше. На акції протесту були адвокати підозрюваного музиканта Андрія Антоненка Леонід Маслов та військової медсестри Яни Дугарь Віталій Коломієць. Захисники сказали, що, незважаючи на завершення досудового слідства, за тиждень так і не отримали матеріали слідства для ознайомлення, хоча такий обов’язок є. Адвокати кажуть, що готові ознайомитися з матеріалами у максимально короткі терміни і не планують затягувати цей процес. 

Також захисники не отримали оригіналів проведених експертиз та інших документів. Підтримати адвокатів прийшли ще кілька десятків людей. Вони мали плакати «Аваков, відкрий докази!» та палили фаєри.

Слідчі змінили маршрут людей, які підкладали вибухівку під авто журналіста Павла Шеремета

Слідчі, які розслідують вбивство Павла Шеремета, змінили маршрут чоловіка та жінки, які підкладали вибухівку під авто журналіста. Про це кажуть журналісти-розслідувачі програми «Слідство.Інфо». Вони спираються на текст офіційної підозри.

У новій підозрі, яку минулого тижня отримали троє підозрюваних у вбивстві, — Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь, вказано, що після закладання вибухівки «Кузьменко та Антоненко залишили місце паркування автомобіля Шеремета, далі через двори повернулися на вул. О. Гончара, де через провулок Чеховський звернули у квартал між вулицями Бульварно-Кудрявська і Гончара».

У блозі «Таємниці Слідства» журналісти показали відео з камер спостереження. Записи підтверджують, що маршрут підозрюваних не відповідає описаному у документі: вони пішли далі. На думку розслідувачів, поліція сказала, що люди на відео повернулися на вулицю Гончара, бо саме там (у будинку на Гончара, 28Б), за версією поліції, на той час мешкав музикант і підозрюваний у вбивстві Андрій Антоненко. Хоча він переконує, що мешкав у іншому місці.

Відповідно до раніше оприлюдненими і поліцією, й журналістами даними, у ніч з 19 на 20 липня 2016 року чоловік та жінка вийшли з арки на вулиці Гончара у Києві, пройшли дворами до авто журналіста Шеремета, куди жінка прикріпила вибухівку. Потім вони залишили місце злочину прилеглими вулицями.

У фільмі «Вбивство Павла» журналісти-розслідувачі оприлюднили відео з камер спостереження, яке раніше не показувала поліція. З нього видно, що востаннє пара з’являється на алеї на вулиці Бульварно-Кудрявській, а далі зникає.

Під час брифінгу у грудні 2019 року, коли міністр Арсен Аваков оголосив про нові затримання у справі Шеремета, оприлюднили саме той маршрут, який показували журналісти у своєму фільмі-розслідуванні: востаннє пара з’являється на вулиці Бульварно-Кудрявській.

Довідка. Павло Шеремет — білоруський, російський та український журналіст телебачення, радіо та періодичних видань. Загинув внаслідок замаху.

Працював керівником відділу спеціальних інформаційних проєктів ОРТ, згодом — «Першого каналу», надалі — на Громадському телебаченні Росії. З 2012 року працював в Україні — в «Українській правді», на телеканалі «ТВі» та на «Радио Вести».

Контекст. Ще у грудні минулого року на пресконференції, де був присутній і Президент Володимир Зеленський, слідство оголосило, що підозрює 3 осіб у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. Основним мотивом убивства тоді була дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні.

За попередньою версією слідства, Яна Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Юлія Кузьменко закладала вибухівку під авто разом з Андрієм Антоненком, який також фігурує як організатор убивства. Суд арештував Кузьменко та Антоненка, вони досі перебувають під вартою. Яну Дугарь відправили спочатку під цілодобовий, а потім під нічний домашній арешт.

Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами і свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна, і необ’єктивна. За словами захисту, на момент вбивства Шеремета Дугарь не була знайома з іншими підозрюваними, а Кузьменко і Антоненко на той час спілкувались лише кілька разів.

Що ще варто знати про розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета

Організатори вбивства тепер невідомі. Усім трьом підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета — Андрію Антоненку, Юлії Кузьменко та Яні Дугарь — змінили підозри. Тепер слідство називає організаторами злочину «невстановлених осіб», а не Андрія Антоненка. Тепер, за версією слідства, музикант Андрій Антоненко та лікарка Юлія Кузьменко є виконавцями вбивства, а військова медсестра Яна Дугарь — їхньою пособницею.

Фото: suspilne.media

Перемога Росії може підбадьорити Китай — тайванський дипломат

Припинення постачання американської зброї в Україну і ймовірна перемога Росії підштовхнуть Китай виступити проти Тайваню та підживить антиамериканську пропаганду Пекіна. Про це заявив міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву в інтервʼю The New York Times. 

Читати далі
+ 7 слів

В Україну повернули 121 загиблого бійця

Додому повернули 12 тіл захисників, що воювали на Луганському напрямку, 107 полеглих воїнів з Донецького напрямку та двох захисників із Запорізького напрямку. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Читати далі
+ 3 слів

Трьох дітей з тимчасово окупованих територій вдалось повернути в Україну

Це хлопчики 5-ти, 11-ти та 14-ти років. Нині на дітей та їхні родини чекає тривала реабілітація та робота з психологами. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

25 українських бійців потрапили в полон під час виходу з Авдіївки

«На жаль, в ході цих боїв 25 українських військовослужбовців потрапили у російський полон. Це війна… Хочу сказати цим солдатам, якщо вони мене почують, їхнім родинам — ми нікого не забули та робимо все, щоб визволити цих військовослужбовців з ворожого полону». Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Читати далі
+ 8 слів

11 безпілотників збили у Львівській області

Уламки пошкодили обʼєкт критичної інфраструктури. Дві ракети типу «Кинджал» збити не вдалось. Також під ударом опинилась критична інфраструктура Івано-Франківщини. Обійшлося без постраждалих.

Читати далі
+ 14 слів

РФ здійснила чергову масовану атаку по енергооб’єктах України. Важливе за ніч і ранок 29 березня

Цієї ночі Сили оборони збили 84 повітряні цілі: 58 «шахедів» та 26 ракет. Усього росіяни запустили по Україні 99 засобів повітряного нападу.

Читати далі
+ 140 слів

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів
Що там ще
+ 9461 новин