Що не так з «Алеєю ангелів», концертами в Маріуполі та як ще російська пропаганда грає на почуттях суспільства використовуючи дітей у своїх сюжетах.
«Алея ангелів»
Переповнений цинізму меморіал українським дітям, які загинули на Донбасі, відкрили окупанти ще у 2015 році. Навіть якщо не брати до уваги факт, що без агресії РФ не було б на теренах України жертв серед населення, меморіал замислювався як інформаційна зброя з самого початку.
Це підтверджують випадки, коли з «алеї ангелів» просто зникали імена дітей. Наприклад, ім’я Поліни Солодкої. Її пропаганда назвала «першою загиблою» від дій ЗСУ. Згодом виявилося, що новини про дівчинку у місцевих ЗМІ — фейк, і містять фото росіянки. Хоча ім’я дівчинки й справді значиться у списках загиблих, тільки від української сторони, тобто, вона загинула через обстріли росіян.
Юнармія
«Юнармія» — молодіжний рух у Росії, який створили ще у 2016 році за ініціативи міністра оборони РФ Сергія Шойгу. По суті є аналогом «Гітлерюгенд», який створили ще до початку Другої світової, а його учасники згодом ставали солдатами Вермахту.
Члени «Юнармії» часто є героями пропагандистських сюжетів, в яких ставлять акцент на тому, що вони займаються лише волонтерською та культурною діяльністю. Проте навесні 2022-го почали з’являтися укази про мобілізацію «юнармійців». Поки лише тих, хто досяг повноліття.
Концерти в окупованому Маріуполі
Практично з першого дня окупації в Маріуполі почали влаштовувати концерти та інші заходи з антуражем «русского мира». Перед українськими дітьми виступав кремлівський артист Шаман з піснями «Я русский», а загони «Юнармії» ходили по домівках людей з патріотичними піснями.
Викрадення українських дітей
З 24 лютого Україні вдалося верифікувати 14 тисяч дітей, яких насильно вивезли на територію РФ. Пропаганда використовує їх для своїх сюжетів про «евакуацію» і «визволення».
Загальна кількість викрадених Росією дітей невідома, версії різняться — від 260 до 728 тисяч. На початку весни 2022 року дітей використовували як інструмент пропаганди. Згодом у російських ЗМІ насильно вивезених українців почали згадувати менше, щоб Україні було важче документувати подібні випадки та повертати дітей додому.
Фото: argumentua.com
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики