Новий глава Інституту національної пам’яті: хто такий Антон Дробович

LIKE
Wow

Кандидат філософських наук та керівник освітніх програм Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». Хто такий новий голова Українського інституту національної пам’яті (УІНП)?

Чому це важливо. УІНП — це інституція, яка відновлює та зберігає історичну пам’ять українців.

Детальніше. Кабінет міністрів призначив Антона Дробовича головою Українського інституту національної пам’яті. За словами Дробовича, на нього ще чекає спецперевірка. 

Антон Дробович має 33 роки. Він кандидат філософських наук і магістр правознавства. Експерт з питань культури і освіти Інституту суспільно-економічних досліджень. 

Антон Дробович здобув освіту в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова. Також він є випускником програми «Цінності та суспільство» The AspenInstitute Kyiv.

Нині Дробович — доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету імені Драгоманова, викладає на кафедрі, і водночас керівник освітніх програм меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», а також є експертом Інституту суспільно-економічних досліджень. Крім того, він член правління Молодіжної асоціації релігієзнавців.

Раніше Антон Дробович був керівником напрямку стратегічного розвитку комплексу «Мистецький арсенал», радником міністра освіти і науки України. У 2014 році, як доброволець, брав участь у бойових діях на Донбасі.

Як кандидат на посаду директора Українського інституту національної пам’яті в інтерв’ю для «Історичної правди» Дробович казав, що хоче перетворити офіційну політику пам’яті в Україні на більш виважену та ліберальну.

Своїми пріоритетами у національній політиці пам’яті він назвав «результативність та зрозумілість діяльності УІНП для платників податків». Також зазначив, що процес декомунізації в Україні вважає незавершеним у частині суспільної свідомості, адже «не можна за 5 років здекомунізувати те, що «комунізувалось» упродовж десятиліть».​

До речі, колишній очільник інституту В’ятрович розкритикував таке призначення свого наступника: «Чергове неправильне кадрове рішення уряду в гуманітарній політиці. Це вже не помилка, а розворот в інший бік. В національній пам’яті може не лишитися місця для України та українців».

Ексглава УІНП Володимир В’ятрович склав присягу народного депутата України. Ще 14  листопада ЦВК (Центральна виборча комісія) зареєструвала В’ятровича депутатом, але скласти присягу йому вдалося лише 3 грудня. Він увійшов до фракції «Європейська солідарність». Нагадаємо, В’ятрович пройшов до парламенту після того, як свої повноваження склала народнна депутатка Ірина Луценко, а наступна у виборчому списку «Європейської солідарності» Наталія Бойко (№24) написала відмову від мандата.

Що таке Український інститут національної пам’яті та навіщо він потрібен. Це установа, яка займається відновленням та збереженням національної пам’яті. Інститут намагається привернути увагу суспільства до історії України, вивчати боротьбу за незалежність України у 20 столітті, проводить різні події, щоб згадати про жертв голодоморів та політичних репресій.

Фото: kievvlast.com.ua

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин