Уряд пропонує оновлений «антикризовий» бюджет: чого чекати українцям

В Україні планують створити Фонд боротьби з коронавірусом, який матиме у своєму розпорядженні майже 65 мільярдів гривень. Майже 16 мільярдів отримає Національна служба здоров’я на медичну допомогу населенню. Курс долара прогнозують на рівні 29,5 грн. І це ще не всі зміни, які пропонують внести до Державного бюджету України на 2020 рік. Законопроєкт опублікували на сайті українського парламенту.

Чому це важливо. Державний бюджет — це головний фінансовий план країни, від якого залежать її видатки та доходи.

Детальніше. Ось що передбачають зміни до Держбюджету:

  • в Україні створять Фонд боротьби з коронавірусом. Йому нададуть майже 65 мільярдів гривень;
  • Національна служба здоров’я отримає майже 16 мільярдів гривень для медичного обслуговування населення;
  • 29,5 гривень за один долар. Таким прогнозують середній курс гривні. Попередній прогноз — 27 гривень за долар;
  • рівень безробіття становитиме 9,4% (раніше прогнозували 8,1%); 
  • падіння реальної заробітної плати, тобто тієї, яку працівники отримують «на руки», складе 0,3%. Приміром, якщо ваша зарплатня складала 10 тисяя гривень, то ви можете отримати на 30 грн менше;
  • Уряд не проводитиме масштабну приватизацію державних підприємств. Від неї раніше очікували отримати 12 мільярдів, а тепер лише пів мільярда;
  • заплановані доходи у держбюджет зменшили майже на 120 мільярдів (-11%). Тепер вони становлять майже 980 мільярдів;
  • видатки держбюджету збільшили на 7% і тепер вони складають 82,4 мільярди;
  • трохи більше, ніж на 8 мільярдів, скоротили виплату пільг та субсидій, трохи більше, ніж на 2 мільярди — розвиток фізичної культури та спорту.

Водночас уже у другій половині цього року Уряд очікує відновлення економічного зростання країни та його прискорення у наступні роки. Бо у світі є високий попит на продукцію українських аграріїв та промисловості, а вітчизняна банківська система є більш стабільною, у порівнянні з попередніми кризами.

Фото: pexels.com

Колишнього «беркутівця» засудили до восьми років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва засудив колишнього бійця харківського батальйону міліції особливого призначення «Беркут» до восьми років позбавлення волі. Йому також заборонили обіймати посади у правоохоронних органах на три роки. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Читати далі
+ 43 слів

У Росії хочуть ввести тотальний контроль за росіянами-ухилянтами

Путін наказав створити цифрову базу даних військовозобов’язаних. Це потрібно, щоб ввести тотальний контроль за місцем перебування росіян і обмежувати ухилянтів у їхніх правах. Про це заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.  

Читати далі
+ 4 слів

Підтримати український волонтерський рух закликають міжнародну спільноту

На платформі Ukrainian Volunteers killed by Russia зібрали імена та історії загиблих українських волонтерів. Проєкт реалізувала Українська Волонтерська Служба спільно з платформою памʼяті Меморіал. Так команда має намір зберегти пам’ять про волонтерів, які загинули під час війни в Україні. Про це повідомили організатори акції. 

Читати далі
+ 35 слів

Жадан потрапив до рейтингу культурних діячів-2022

Одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднила список культурних діячів року. Друге місце у ньому посів український письменник Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

Читати далі
+ 28 слів

Контрнаступ ЗСУ триватиме і взимку

Американський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті, оприлюдненому увечері четвертого грудня, заявив про те, що заяви українського командування вказують на те, що контрнаступальні операції триватимуть і взимку, це вони підсумували із твердження представників української влади і військових.

Читати далі
+ 70 слів

ОАЕ хочуть допомогти Україні відбудувати економіку

Об’єднані Арабські Емірати планують почати торговельні переговори з нашою країною. Про намір створити нові шляхи економічної взаємодії повідомляє видання Bloomberg.

Читати далі
+ 24 слів

У Нью-Йорку провели концерт до 100-ліття прем’єри Щедрика

На концерті «Notes from Ukraine» — «Нотатки з України» виступили хори з України та Північної Америки. Захід провели до ювілею виконання українського Щедрика на тому ж місці, що і 100 років тому — у Карнеґі-Холі. Про це повідомило Суспільне з посиланням на організаторів. Переглянути запис концерту можна на Vimeo.

Читати далі
+ 26 слів

Погрози продовжують надходити українським посольствам та консульствам

В Іспанії поліція вилучила ще три конверти з очима тварин. Вони були адресовані посольству України в Мадриді, генеральному консульству в Барселоні та консульству в Малазі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 45 слів
Що там ще
+ 5215 новин