Уряд пропонує оновлений «антикризовий» бюджет: чого чекати українцям

В Україні планують створити Фонд боротьби з коронавірусом, який матиме у своєму розпорядженні майже 65 мільярдів гривень. Майже 16 мільярдів отримає Національна служба здоров’я на медичну допомогу населенню. Курс долара прогнозують на рівні 29,5 грн. І це ще не всі зміни, які пропонують внести до Державного бюджету України на 2020 рік. Законопроєкт опублікували на сайті українського парламенту.

Чому це важливо. Державний бюджет — це головний фінансовий план країни, від якого залежать її видатки та доходи.

Детальніше. Ось що передбачають зміни до Держбюджету:

  • в Україні створять Фонд боротьби з коронавірусом. Йому нададуть майже 65 мільярдів гривень;
  • Національна служба здоров’я отримає майже 16 мільярдів гривень для медичного обслуговування населення;
  • 29,5 гривень за один долар. Таким прогнозують середній курс гривні. Попередній прогноз — 27 гривень за долар;
  • рівень безробіття становитиме 9,4% (раніше прогнозували 8,1%); 
  • падіння реальної заробітної плати, тобто тієї, яку працівники отримують «на руки», складе 0,3%. Приміром, якщо ваша зарплатня складала 10 тисяя гривень, то ви можете отримати на 30 грн менше;
  • Уряд не проводитиме масштабну приватизацію державних підприємств. Від неї раніше очікували отримати 12 мільярдів, а тепер лише пів мільярда;
  • заплановані доходи у держбюджет зменшили майже на 120 мільярдів (-11%). Тепер вони становлять майже 980 мільярдів;
  • видатки держбюджету збільшили на 7% і тепер вони складають 82,4 мільярди;
  • трохи більше, ніж на 8 мільярдів, скоротили виплату пільг та субсидій, трохи більше, ніж на 2 мільярди — розвиток фізичної культури та спорту.

Водночас уже у другій половині цього року Уряд очікує відновлення економічного зростання країни та його прискорення у наступні роки. Бо у світі є високий попит на продукцію українських аграріїв та промисловості, а вітчизняна банківська система є більш стабільною, у порівнянні з попередніми кризами.

Фото: pexels.com

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів

«Хамелеон». Prometheus запускає безплатний курс про психологію виживання в полоні

Курс не лише надає необхідні знання про те, як поводитися у полоні та реагувати на найскладніші ситуації, але й вчить адаптивної поведінки, що може забезпечити шанси на виживання та повернення додому. Навчання запустили освітня платформа Prometheus спільно з Центром готовності цивільних Благодійного фонду Сергія Притули.

Читати далі
+ 69 слів
Що там ще
+ 9452 новин