Apple доповнив реальність шести мегаполісів

Мистецький тур із доповненою реальністю  [AR]T Walk запускає Apple спільно з нью-йоркським «Новим музеєм». Його із 10 серпня можна буде пройти у шести містах: Лондоні, Сан-Франциско, Нью-Йорку, Парижі, Гонконгу та Токіо. В рамках проекту митці розробили інопланетних істот, які танцюють на міських будівлях, та портали, через які можна заглянути в потойбічний світ. Про це пише Dezeen.

Чому це важливо: так сучасні технології творять мистецтво.

Детальніше: мешканці та гості міст зможуть зареєструватись у проекті [AR]T Walk і з куратором Apple пірнути у віртуальну реальність. В одній сесії, яка триває від півтора до двох годин, зможуть взяти участь до десяти людей. Для того, щоб побачити мистецькі роботи, потрібен лише айфон та навушники. 

Арт-об’єкти створювали художники Нік Кейв, Наталі Дюрберг та Ганс Берг, Цао Фей, Джон Джорджно, Карстен Хеллер та Піпілотті Ріст.

Для тих, хто не зможе потрапити до міст-музеїв, існує альтернативна опція. Завантаживши застосунок [AR]T Viewer, всі охочі зможуть побачити віртуальну інсталяцію Amass від Ніка Кейва. Цей проект так реагує на кожен рух користувача, що його елементи щоразу по-іншому заповнюють навколишнє середовище. Також можна буде пройти 90-хвилинний курс, який навчає базових навиків роботи із доповненою реальністю.

Нова книга Макса Кідрука матиме доповнення із віртуальної реальності

Новий роман письменника “Доки світло не згасне назавжди” вийде вже восени цього року. Вона матиме мобільний додаток, який доповнюватиме книгу. Про це написав сам автор. 

За словами автора, найбільш ефектною частиною додатку буде інтерактивна обкладинка, а найважливішими – додаткові тексти або відгалуження основного сюжету.

Доповнена реальність (у даному випадку – виведення фрагментів тексту за межі основного блоку) дозволяє створити по-справжньому нелінійний сюжет. Якщо раніше романбув лінійним, то тепер, із мобільним додатком, його структуру можна зробити деревоподібною – додати гілки, які описуватимуть другопланових героїв, розкриватимуть невидимі зв’язки, показуватимуть той чи інший епізод з абсолютно несподіваного боку.

Для читача це дає глибину розуміння, для автора – можливість створити об’ємну історію з купою взаємопов’язаних деталей, складність і продуманість яких обмежується лише його уявою.

Додаток потрібен, бо другорядні фрагменти завеликі для того, щоб написати їх у зносках. Вставляти їх безпосередньо у тіло роману також не варіант, адже вони не рухають сюжет, і читач, поринаючи у відгалуження посеред епізоду, лише відволікатиметься та буксуватиме.

Кідрук додає: “Не рекомендую братися за винесений фрагмент, щойно натрапите на піктограму, що веде до нього в тексті. Я вже казав – це не зноска, відгалуження саме по собі може бути складним і заплутаним, а тому ліпше починати читати після того, як закінчите розділ. Або кілька розділів. Врешті-решт можна дочитати роман до кінця – він цілком самодостатній – і лише після цього переходити до фрагментів у додатку.”

У романі таких додаткових текстів буде чотири – по суті, чотири бонусні оповідання, які нададуть неабиякої глибини основній історії.

Політати над фортецею, якої вже немає 

Тепер над середньовічною фортецею у Тустані можна політати, дарма що на її місці тепер лише скелі. Це можна зробили завдяки локації віртуальної реальності. 

Усі реальні рухи під час “польоту” синхронізуються через спеціальне обладнання, яке імітує дельтаплан, із віртуальними – “пілот” сам керує польотом. Тактильні і візуальні відчуття – цілком реальні.

Фортецю відтворили у 3D моделі відповідно до наукових замірів врубів, які залишились на Тустанських скелях.

Це вперше застосували таку технологію віртуального польоту в українському музеї, у світі це лише впроваджується.    

Як на Каннському кінофестивалі підтримують Україну?

Цьогоріч 75-й міжнародний Каннський кінофестиваль став платформою підтримки України. Окрім показу фільмів українського виробництва, відбулася низка програмних заходів та демонстрацій, щоб привернути увагу до війни та зібрати кошти для України.

Читати далі
+ 69 слів

рф звинуватили у геноциді українців. Головне за 27 травня

Перший незалежний звіт щодо звинувачень росії у геноциді в Україні стверджує, що дії рф в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що росія розпалює геноцид та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу.

Читати далі
+ 18 слів

рф примусово мобілізувала майже всіх чоловіків із окупованої «днр»

Практично усі чоловіки із так-званої «днр» примусово потрапили до лав російської армії, повідомляє Служба безпеки України. Про це СБУ розповів полонений, якого без погодження мобілізували з окупованої частини Донецької області.

Читати далі
+ 12 слів

Продовольча криза у світі через війну рф проти України. Що варто знати

«Майбутня продовольча катастрофа. Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Виправити це — справа кожного», — обкладинка з таким написом з’явилася у щотижневику The Economist у травні. Ми вирішили розібратися, чи насправді світові загрожує криза через війну рф з Україною.

Читати далі
+ 317 слів

росіяни активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Важливе за ніч та ранок 27 травня

російські військові активно наступають на Донецькому та на Слов’янському напрямках. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ, намагаються закріпитись у Лимані. Про це повідомляє Генштаб.

Читати далі
+ 29 слів

Бої на сході України досягли максимальної інтенсивності. Головне за 26 травня

Наразі росіяни штурмують українські позиції одночасно на кількох напрямках. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. «Ворог здійснює вогневий вплив вздовж всієї лінії фронту. Бої досягли максимальної інтенсивності. Попереду нас очікує надзвичайно складний і тривалий етап боротьби до повного звільнення наших територій у міжнародно визнаних кордонах», — каже Маляр.

Читати далі
+ 22 слів

Український фільм здобув перемогу на фестивалі у Каннах

LIKE

Картина режисера Вілена Новака «Чому я живий» Одеської кіностудії виборола першість у номінації «Найкращий режисер повнометражного фільму» на Silk Road Film Awards Cannes. Це п‘ята нагорода, яку отримав фільм цьогоріч.

Читати далі
+ 32 слів

Рашисти перевозять хірургічне обладнання з Маріуполя у Донецьк

В Донецьк в хірургічне відділення клініки Калініна завезли чергову партію хірургічного обладнання, яке вкрали з маріупольської лікарні. Про це повідомив радник мера Петро Андрющенко.

«Обладнання унікальне і було придбане у 2021 році за кілька мільйонів гривень. Усе вкрадене обгорнуто в подарункову обгортку “єдиної росіі”», — пише Андрющенко.13:51

Фото: t.me/andriyshTime

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Читати далі
+ 0 слів
Що там ще
+ 4256 новин