«Атлантида» Валентина Васяновича: вийшов офіційний трейлер

LIKE

Події фільму розгортаються у 2025 році. Рік до того Україна перемогла Росію у війні на Донбасі. Окуповані райони Луганщини та Донеччини повернули до складу країни. Але ці території визнали непридатними для життя людей. На тлі спустошення та занепаду народжується нове кохання. Стрічка вийде у широкий український прокат 5 листопада 2020 року. Трейлер можна переглянути тут.

Чому це цікаво. Цей фільм уже здобув багато нагород на міжнародних фестивалях. Окрім того, він є одним із претендентів на висування на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України.

Детальніше. Офіційний трейлер кінокартини представило Державне агентство з питань кіно. «Атлантида» створена за підтримки саме цієї інституції. Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму відбувалися у Маріуполі та Києві. Продюсери фільму — Валентин Васянович, Ія Мислицька (продюсерка стрічок «Плем’я», «Присмерк») та Володимир Яценко (продюсер кінокартин «Додому», «Дике поле»).

Світова прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти». Там його визнали найкращим. Також він здобув спецвідзнаку журі на Токійському міжнародному кінофестивалі. Українська прем’єра стрічки відбудеться 26 вересня у межах міжнародної конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю.

Цитата. «Я вважаю «Атлантиду» однією із найкращих українських стрічок останніх років і переконаний, що ця картина гідно представить Україну на найпрестижніших кінофестивалях світу», — сказав Пилип Іллєнко, колишній голова Держкіно.

Контекст. «Атлантида» уже отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на більш як 50 фестивалях. Окрім Венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі. Стрічку придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Окрім того, «Атлантида» увійшла у довгий список Премії Європейської кіноакадемії та змагається за право представляти Україну на «Оскарі».

Довідка. Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроєкт став одним з переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

В Україні оголосили учасників нацвідбору на Оскар

Український Оскарівський Комітет завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України. Цього року в національному відборі беруть участь 3 фільми. Усі вони створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно:

1) драма «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, про який ми писали вище;

2) лірична комедія «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Зазнавши безліч невдач у роботі та особистому житті, молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання — записати голоси закарпатських тварин — може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду», подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина — мама Вадима;

3) документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик. Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці («червона зона» Донецької обл.), де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни. 

Фільм-кандидат від України оголосять 24-го вересня. А 93-та церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографа за 2020 рік відбудеться 25 квітня 2021 року у Лос-Анджелесі.

Де шукати повну інформацію про українські фільми?

Онлайн-платформа DzygaMDB збирає всі відомості та новини про українські фільми — для глядачів, необхідні контакти й дані вітчизняних кінематографістів — для фахівців.Звичайні користувачі можуть бачити базу фільмів, переглядати трейлери, дізнаватися дати виходу стрічок у прокат, бокс-офіси та іншу інформацію, залишати на сторінці фільму оцінки та коментарі. Робота над проєктом тривала 1,5 роки. Автори надихалися базою IMDB (Internet Movie Database), агрегатором рецензій та кіноновин Rotten Tomatos та SpotLight. DzygaMDB має україномовний та англомовний варіанти. Команда планує розширити цей проєкт та залучити до бази представників інших країн Центральної та Східної Європи з їхніми кінопроєктами.

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.

Фото: uainfo.org

Скіфські прикраси таки належать Україні. Чому важливе рішення суду в Нідерландах?

Історія та культурне надбання Криму є невіддільною частиною історії України. Зокрема, скіфські прикраси є цінним артефактом для вивчення Криму, його культури та самобутності. У матеріалі розповідаємо, що таке «скіфське золото» та чому важливо, аби його повернули Україні.

Читати далі
+ 153 слів

Супутник зафіксував вибухи на дамбі перед руйнуванням. Останні новини про Каховську ГЕС

Супутники США зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням. Проте розвідувальні служби США досі не мають жодних переконливих доказів, щоб однозначно сказати, хто підірвав дамбу. Про це повідомляє NYT з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації. 

Читати далі
+ 44 слів

У Маріуполі комунальники влаштували бунт

У тимчасово окупованому Маріуполі водії «Міськводоканалу» оголосили страйк через невиплату зарплати протягом двох місяців. Це загрожує повною зупинкою водопостачання в Маріуполі.

Читати далі
+ 7 слів

РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених. Україна не знала про це

WTF

Україна дізналася про те, що Москва передала Будапешту одинадцять українців угорського походження, із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 10 слів

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

У День Всіх святих, 11 червня, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яку збудували за кошти Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. Раніше там звучала анафема, яку наклав Петро І на гетьмана. Тепер у Лаврі помоляться за упокій Мазепи.

Читати далі
+ 117 слів

РФ обстріляла лікарню в Гуляйполі

Попередньо відомо про двох загиблих працівників лікарні — молодшу медсестру та сантехніка. Ще двоє людей — поранені. Про це повідомили в Офісі Президента.

Читати далі
+ 5 слів

Наслідки підриву Каховської ГЕС в областях: що зараз відбувається на Херсонщині, Миколаївщині та в Одесі

Станом на 12:00 9 червня на Херсонщині підтопило 34 населених пункти на звільненій частині та 14 — на тимчасово окупованій. Загинуло щонайменше п’ятеро людей, 11 травмувалися, ще 13 — зникли безвісти. Загалом вдалося евакуювати 2412 осіб. 

Читати далі
+ 67 слів

«Укренерго» рекомендує користуватись потужною технікою у вечірні години

«Укренерго» закликає перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, аби зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Читати далі
+ 14 слів
Що там ще
+ 6514 новин