Чому для України важливо вступити до НАТО

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО. Чому це так важливо для нас? Що дасть Україні членство в організації?

Гарантії безпеки

Безпека та оборона лежать в основі цієї організації, для цього вона й була створена. Якщо на одну з країн нападуть, це означатиме напад на всіх членів. У разі нової війни союзники України допомагатимуть їй не лише технікою та озброєнням, а й військами. Також це передбачає відповідь на застосування ядерної, хімічної чи бактеріологічної зброї з боку ядерних держав-партнерів (США, Великої Британії та Франції).

Розвиток української армії

Завдяки співпраці з НАТО в Україні вже запустили низку реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією у секторі безпеки та оборони та впровадження найкращих практик держав-членів НАТО. Також членство в Альянсі передбачає спільні військові навчання із союзниками; розвиток озброєння та техніки, технологій кібербезпеки, логістики, обмін розвідданими.

Інвестиції

Якщо у країні буде безпечно, інвестори активніше відкриватимуть тут бізнеси та вкладатимуть гроші. Це позитивно вплине на економіку та забезпечить її розвиток. Для Польщі, Угорщини та Чехії приплив іноземних інвестицій після повідомлення про вступ зріс в 3,5 раза, для Болгарії — удвічі, для Румунії — на 141%. Також Україна зможе більше продавати власну зброю іншим державам, розвиваючи економіку.

Стимуляція підприємництва

Коли Україна вступить до НАТО, все менше країн будуть сприймати її як пострадянську з усім набором стереотипів — корупцією, злочинністю, бюрократією тощо, пишуть в Українській правді. Відповідно, іноземці почнуть більше співпрацювати з українськими бізнесменами, купуючи в них товари та послуги.

Геть від Москви

Вступ передбачає також і повний відхід від сфери політичного впливу Росії, повідомляє Українська правда. Після перемоги та приєднання України до Альянсу Росія вже не зможе погрожувати нам як раніше. Українці матимуть значно більший вплив на зовнішньополітичній арені.

Текст підготував Арсеній Піпоян

Фото: president.gov.ua

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

 

Кінематографісти і кінокритики вимагають звільнити керівництво Держкіно

Звільнити керівництво Держкіно, зупинити реорганізацію «Довженко-Центру» та призначити його директоркою Олену Гончарук вимагають Національна спілка кінематографістів і Спілка кінокритиків України. Про це вони повідомили на брифінгу 25 листопада.

Читати далі
+ 106 слів

В Україні вже діє понад 4 тисячі «Пунктів Незламності» і щодня їх більшає

«Пункт Незламності» — це місце безпеки під час тривалого відключення світла чи тепла. Вони обладнані електрикою, опаленням, інтернетом та альтернативним живленням. У разі тривалого аварійного відключення електроенергії Пункти Незламності працюватимуть цілодобово.

Читати далі
+ 59 слів

Де шукати роботу під час війни? Проєкт Work Stability for Ukrainians

Work Stability for Ukrainians — проєкт допомоги у пошуку роботи українцям та українкам, які постраждали внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала у лютому Росія в Україні. Його запустили у червні 2022 року, щоби створити умови для безпечного працевлаштування мільйонам людей, які наразі шукають роботу в Україні та в інших країнах.

Читати далі
+ 121 слів

Погодні умови сповільнюють відновлення електроенергії

«Через сильний вітер, дощ та мінусову температуру вночі до пошкоджень, завданих російськими ракетами, додаються обмерзання та пориви проводів в розподільчих мережах (обленерго)». Про це повідомляє НЕК «Укренерго».

Читати далі
+ 6 слів

«Військо́виця», «ви́селенка», «бійчи́ня»: створено абетку фемінітивів в умовах війни

Абетка містить близько сотні слів, які вживають щодо жінок у війську чи вимушених переселенок. Проєкт «По той бік гендеру» реалізували платформа «По той бік новин» спільно з філологинею Оленою Синчак, повідомляють організатори у фейсбуці.

Читати далі
+ 5 слів

До Литви виїхало 70 тисяч українців — прем'єр-міністерка Шимоніте

Прем’єр-міністерка наголосила, що це суттєвий потік біженців для Литви (у співвідношенні з населенням країни це понад 2%), але українці успішно інтегруються в литовське суспільство. «Українці платять за свою підтримку, тому що вони платять податки – працюючи у сфері гостинності, роздрібної торгівлі, школах та на інших роботах. Це велика відмінність від хвилі мігрантів із Близького Сходу та Північної Африки, яку нам влаштував Олександр Лукашенко у 2021 році. Це були люди, які просто хотіли проїхати країну транзитом, щоб надалі жити деінде, у Берліні чи Амстердамі… Українці – зовсім інші», — звертає увагу прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

Читати далі
+ 22 слів

Покарати російських злочинців закликають у День боротьби із насильством проти жінок

Про критичну важливість мобілізації зусиль міжнародної спільноти, задля покарання російських злочинців, зокрема і за сексуальне насильство над жінками заявило Міністерство закордонних справ України. 

Читати далі
+ 38 слів

Франція надіслала Україні 100 генераторів

«Щоб допомогти населенню вистояти, Франція надсилає Україні 100 потужних генераторів. Водночас Росія хоче зробити зиму зброєю війни.

Читати далі
+ 81 слів
Що там ще
+ 5162 новин