Детальніше. Флешмоб розпочався в Туреччині. Жінки публікували фото інших жінок, які загинули через насильство. Тепер же учасниці публікують свої знімки. Це є своєрідним способом показати свою солідарність у боротьбі з сексизмом, насиллям і утиском жінок.
До світлини додають хештеги #womensupportingwomen і #ChallengeAccepted. У флешмобі вже взяли участь акторки Наталі Портман, Дженіфер Еністон, Різ Візерспун, а також українські співачка Джамала та гімнастка Ганна Різатдінова.
Що таке сексизм і чому це погано
Це упередження чи дискримінація людей через їхню стать або гендер. Виникає сексизм через гендерні стереотипи й ролі, наприклад: жінка повинна вийти заміж і народити дитину, чоловік ― голова сім`ї й не має права на сльози. Сексизм проявляється як бажання представників однієї статі або гендеру показати свою вищість і владу стосовно інших.
Приклади сексизму в Україні
Активістки ініціативи «Гендер в деталях» запустили кампанію «Сексизм патруль», пов’язану зі сплеском сексистських висловлювань з боку Зе-команди. У межах кампанії за такими випадками слідкуватимуть та реагуватимуть на них. Ось їхня підбірка:
- Народний депутат від «Слуги Народу» Жан Беленюк у своєму Instagram виставив фото з підписом: «Бабе – цветы, спортсменам – медали! Смотри, не перепутай, Кутузов!»
- Колишній голова офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку Радіо Свобода, аби «їй було зручніше бігти за ним»;
- Дипломат Богдан Яременко розповів, що колеги йому заздрять, адже його комітет «найкрасивіший» через найбільшу кількість жінок у ньому;
- Президент України Володимир Зеленський під час візиту в Париж зазначив: «… туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки»;
- Голова Верховної Ради IX скликання Дмитро Разумков в телеефірі заявив щодо розпуску Верховної Ради: «Іти на зґвалтування точно не треба, та й «дівчина» так собі».
Українські журналістки також активно виступають проти сексизму високопосадовців. Медійниці вимагають від влади розробити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність політиків і чиновників за дискримінацію жінок. Також медійниці закликають розробити і впровадити рекомендації щодо боротьби з сексизмом у діяльності державних інституцій, запровадити законодавство, яке забороняє сексизм.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня.
Фото: pexels.com