У Чорнобилі прокладуть перший веломаршрут. Він матиме 45 кілометрів, але їздити охочі зможуть лише з двома супроводжуючими. Про це повідомляє Кабінет Міністрів.
Чому це цікаво. Це може сприяти розвитку зони відчуження як туристичного об’єкту.
У Чорнобилі прокладуть перший веломаршрут. Він матиме 45 кілометрів, але їздити охочі зможуть лише з двома супроводжуючими. Про це повідомляє Кабінет Міністрів.
Чому це цікаво. Це може сприяти розвитку зони відчуження як туристичного об’єкту.
Детальніше. Маршрут буде таким: від КПП «Зелений мис» через села Куповате, Опачичі, Оташів і до села Плютовище. Уже почали споруджувати велотрек і місця для відпочинку.
Також в уряді кажуть, що на території, де пролягатиме маршрут провели радіаційно-дозиметричний контроль. За його результатами, контрольні рівні можливого опромінення не перевищуватимуться. Окрім того, у розробці маршруту брали участь представники велоспільноти України та державне підприємство «Центр організаційно-технологічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження».
Що ще можна робити в Чорнобилі?
Усі охочі можуть побувати на щиті управління енергоблоком №4 та побачити робочі місця зміни, яка керувала 4-м енергоблоком ЧАЕС у ніч аварії, зокрема й кнопку АЗ-5. Вартість екскурсії — 3300 гривень за одну людину.
Доплисти до Чорнобиля тепер можна на катері. До зони відчуження запускають туристичні водні маршрути річками Прип’ять та Уж. Під час подорожі можна буде побачити затоплені кораблі, які ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, повідомляють у Державному агентстві з управління зоною відчуження. Окрім катерів, плавати можна буде і на каяках. Воду у річках перевірили дозиметрами: вона є безпечною для відвідувачів. Такі екскурсії організовують у межах указу президента «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно із яким Чорнобильська зона стане туристичним місцем.
Читайте більше про туризм у зоні відчуження на Reporters.
Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня
Фото: kmu.gov.ua
Державний концерн «Укроборонпром» налагодив виробництво 122-мм снарядів за кордоном у кооперації із країною НАТО та вже відвантажив першу партію Збройним силам України. Про це повідомляє сам концерн.
Міжнародний валютний фонд надасть Україні 15,6 мільярда доларів протягом 4 років.
Нині триває повітряна тривога по всій Україні.
Під час нічної атаки РФ запустила 21 ударний дрон,16 з яких збила ППО. Унаслідок повітряної тривоги уночі у Ржищеві Київської області зруйновано 3 цивільні об’єкти.
Верховна Рада підтримала запровадження іспиту, щоб отримати громадянство України. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Цей закон підтримали 281 депутат.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8169, що пропонує встановити обов’язкове випробування на строк до 6 місяців для українців, які вперше прийняті на військову службу за контрактом. Про це повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк.
Українці, які після початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в Чехії, можуть до 31 березня пройти процедуру продовження тимчасового захисту. Про це йдеться на сайті Мінреінтеграції.
Під час цьогорічного сезону висадки дерев, що знаково почнеться у Міжнародний день лісів, будуть висаджувати 200 млн сіянців, зокрема й на деокупованих територіях. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Діти з матерями та законними представниками з Харківської та Херсонської областей змогли повернутись додому після незаконного вивезення з країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.