День народження Каті Гандзюк: 17 червня загиблій активістці могло б виповнитися 36

31 липня 2018 року невідомі облили херсонську активістку, громадську діячку й волонтерку сірчаною кислотою. 4 листопада після численних операцій Катерина Гандзюк померла в лікарні. Хто вона така і чим займалася ― читайте далі.

Чому це важливо. Катю Гандзюк убили через її антикорупційну й проукраїнську діяльність. Хоча відомі імена замовників, судовий розгляд справи досі триває.

Активізм

Катерина Гандзюк стала активісткою у 18 років. Вона була учасницею Помаранчевої революції 2004 року. У 2012 році стала однією із засновників Агенції громадської журналістики «МОСТ», яка займалася антикорупційними розслідуваннями щодо влади Херсонської області. Катя брала участь у викритті недобросовісних чиновників, волонтерила в різних організаціях.

2014 року була учасницею Євромайдану в Херсоні. Від початку російсько-української війни Гандзюк допомагала переселенцям з тимчасово окупованого Криму й Донбасу. Вона була помічницею в Управлінні Верховного комісара ООН з питань біженців у Херсонській області.

Політична діяльність

Окрім активізму, Катя Гандзюк займалася ще й політичною діяльністю. У 2006 році стала депутаткою Херсонської обласної ради від «Блоку Юлії Тимошенко». У 2014 році жінку обрали депутаткою Херсонської міської ради. Перед смертю вона була радницею мера Херсона й виконувачкою обов’язків керуючого справами виконкому Херсонської міськради.

Чому на Катю напали?

В одному з дописів на своїй сторінці у Facebook активістка розповіла про корупційну схему, яка діє у відносинах між Національною поліцією і херсонської мерією, співробітницею якої вона була. У результаті чиновника Управління захисту економіки в Херсонській області, якого вона звинуватила в корупції та здирництві, звільнили. До того часу в неї вже виникали конфлікти з правоохоронцями та державними службовцями через її активну громадську діяльність і викриття незаконної діяльності чиновників.

Катю облили сірчаною кислотою біля будинку в Херсоні. Вона отримала хімічні опіки майже 40% тіла. Лікарі боролися за життя активістки впродовж трьох місяців. Після смерті жінки її друзі, знайомі, журналісти, активісти почали виходити на протести із запитанням «Хто замовив Катю Гандзюк?»

Дії правоохоронців у розслідуванні цієї справи були не надто ефективними. Лише у 2020 році замовника злочину встановили — це голова Херсонської облради Владислав Мангер. Однак і зараз він не покараний й перебуває під вартою разом з іще одним обвинуваченим у справі Олексієм Левіним.

Копайте глибше:

Фото: svoboda.org

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів
Що там ще
+ 9453 новин