«Скажене весілля 3» та «Дон Жуан із Жашкова»: Держкіно обрало фільми, які отримають гроші з бюджету

LIKE
WTF

У Держкіно оголосили результати конкурсного відбору кінопроєктів, які отримають цього року державну підтримку. Всього у творчому конкурсі (пітчингу) брали участь 337 проєктів: ігрові національні, неігрові, анімаційні фільми та телесеріали. Фінансування з бюджету виграли 72 проєкти. Проте виявилось, що переможцями стали «випадкові» проєкти, які не добирали конкурсних балів, пише Громадське.

Чому це важливо. Держкіно підтримує фільми грошима платників податків.

Детальніше. Найбільше переможців визначили у категорії «Неігрові фільми національні» — всього 22 кінопроєкти. У категорії фільмів «Ігрові повнометражні національні (для широкої глядацької аудиторії)», де гранична межа фінансування досягає 25 мільйонів гривень, перемогли:

  • «Скажене весілля 3»;
  • «Смак свободи»;
  • «Мирний 21»;
  • «Де гроші?»;
  • «Дон Жуан із Жашкова»;
  • «Сім бажань»;
  • «Ольга»;
  • «Сусідка»;
  • «Батько»;

Серед «Неігрових фільмів» спільного виробництва держфінансування отримали:

  • «Будинок зі скалок»;
  • «Найс лейдіз»;
  • «Крихка пам’ять»;
  • «Гелій Снєгірьов, або Тінь воїна»;
  • «Висота»;
  • «Навмисна брехня»;
  • «Міфи. Хроніки третьої світової»;

У категорії «Неігрові телесеріали» перемогли «Чорнобиль» та «Талісмани Романа».

У категорії «Анімаційні короткометражні фільми» переможцями стали:

  • «Жужа годує вітер»;
  • «Сад переїхав»;
  • «Про моряка»;
  • «Тигр блукає поруч».

Повний список переможців є тут.

Але є кілька але. Переможців 14-го пітчингу Держкіно обирало протягом двох тижнів. Це рекордний термін для відбору. Результати викликали в учасників здивування. Держфінансування виграли проєкти, які не проходили за рейтинговими списками. Перед другим етапом відбору фільмів представники Держкіно звернулись до Ради з державної підтримки та кінематографії та членів експертних комісій з проханням взяти до уваги кінокомпанії, «що не довели свою спроможність».Вимагали враховувати при оцінці самих робіт те, чи є в компаній незакриті кримінальні справи та незавершені проєкти.

Цитата. Генпродюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінкевич написала на своїй сторінці у Фейсбуці, що конкурсні рекомендації сумнівні та «суперечать закону і логіці світового кінопроцесу». За її словами, фінансування виграли «провладні проєкти», перемогу яким віддали в ручному режимі, а не за конкурсними балами.

Що ще варто знати про українське кіно: 

  • «Тарас. Повернення»: чим здивує фільм про Кобзаря? Події фільму розгортаються у 1857 році у Новопетрівській фортеці у селі Мангістау, що у Казахстані. Саме тут відбуває своє заслання Тарас Шевченко (його у стрічці зіграв актор Борис Орлов). До закінчення терміну ув’язнення залишилися лічені дні. Але представники так званої «охранки», агенти царської поліції, намагаються зробити усе, аби повертатися з заслання було вже нікому, 
  • «Атлантида» Валентина Васяновича: вийшов офіційний трейлер. Події фільму розгортаються у 2025 році. Рік до того Україна перемогла Росію у війні на Донбасі. Окуповані райони Луганщини та Донеччини повернули до складу країни. Але ці території визнали непридатними для життя людей. На тлі спустошення та занепаду народжується нове кохання. Стрічка вийде у широкий український прокат 5 листопада 2020 року. Трейлер можна переглянути тут.
  • Стрічка «Погані дороги» здобула нагороду в програмі Венеційського кінофестивалю. Дебютний фільм української сценаристки та режисерки Наталії Ворожбит «Погані дороги» отримав нагороду в програмі «Тиждень критики» Венеційського фестивалю. Він став «Найбільш інноваційною стрічкою конкурсу» від Веронського кіноклубу (Premio Circolo del Cinema di Verona). 

Підписуйтеся на нашу щоденну безкоштовну розсилку найважливіших новин дня

Фото: pexels.com

Скіфські прикраси таки належать Україні. Чому важливе рішення суду в Нідерландах?

Історія та культурне надбання Криму є невіддільною частиною історії України. Зокрема, скіфські прикраси є цінним артефактом для вивчення Криму, його культури та самобутності. У матеріалі розповідаємо, що таке «скіфське золото» та чому важливо, аби його повернули Україні.

Читати далі
+ 153 слів

Супутник зафіксував вибухи на дамбі перед руйнуванням. Останні новини про Каховську ГЕС

Супутники США зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням. Проте розвідувальні служби США досі не мають жодних переконливих доказів, щоб однозначно сказати, хто підірвав дамбу. Про це повідомляє NYT з посиланням на високопоставленого чиновника адміністрації. 

Читати далі
+ 44 слів

У Маріуполі комунальники влаштували бунт

У тимчасово окупованому Маріуполі водії «Міськводоканалу» оголосили страйк через невиплату зарплати протягом двох місяців. Це загрожує повною зупинкою водопостачання в Маріуполі.

Читати далі
+ 7 слів

РФ передала Угорщині 11 українських військовополонених. Україна не знала про це

WTF

Україна дізналася про те, що Москва передала Будапешту одинадцять українців угорського походження, із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Читати далі
+ 10 слів

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

У День Всіх святих, 11 червня, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яку збудували за кошти Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. Раніше там звучала анафема, яку наклав Петро І на гетьмана. Тепер у Лаврі помоляться за упокій Мазепи.

Читати далі
+ 117 слів

РФ обстріляла лікарню в Гуляйполі

Попередньо відомо про двох загиблих працівників лікарні — молодшу медсестру та сантехніка. Ще двоє людей — поранені. Про це повідомили в Офісі Президента.

Читати далі
+ 5 слів

Наслідки підриву Каховської ГЕС в областях: що зараз відбувається на Херсонщині, Миколаївщині та в Одесі

Станом на 12:00 9 червня на Херсонщині підтопило 34 населених пункти на звільненій частині та 14 — на тимчасово окупованій. Загинуло щонайменше п’ятеро людей, 11 травмувалися, ще 13 — зникли безвісти. Загалом вдалося евакуювати 2412 осіб. 

Читати далі
+ 67 слів

«Укренерго» рекомендує користуватись потужною технікою у вечірні години

«Укренерго» закликає перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, аби зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

Читати далі
+ 14 слів
Що там ще
+ 6514 новин