Disney обмежив доступ до мультфільмів через расові стереотипи

До мультиків «Пітер Пен», «Дамбо», «Коти-аристократи» та «Швейцарська сім’я Робінзонів» стрімінговий сервіс Disney+ заборонив доступ дітям до семи років. Причина — расові стереотипи у цих стрічках, повідомляє Daily Mail.

Чому це важливо. Обмеження цих мультфільмів вбереже дітей від хибних расових стереотипів стосовно інших людей.

Детальніше. Доступ до мультфільму «Пітер Пен» обмежили через те, що корінних американців у ньому називають «червоношкірими». У «Дамбо» знайшли стереотипне зображення темношкірих, у «Котах-аристократах» є пародія на азійців. А у «Швейцарській сім’ї Робінзонів» обличчя піратів «жовті та коричневі», що теж свідчить про стереотипне зображення деяких народів.

Проте діти можуть дивитися ці мультфільми тільки з дозволу батьків. Раніше до цих стрічок додавали дисклеймер: «Ці стереотипи були неправильні тоді та помилкові зараз. Ми не хочемо повністю видаляти мультфільм. Але визнаємо його шкідливий вплив. Суспільство має зробити правильні висновки заради спільного інклюзивного майбутнього.

Як правильно: жид чи єврей? Перевірте себе

Ці поради виокремив Володимир Біглов зі своїх лекцій про мову ворожнечі для журналістів і тих, хто говорить із кимось, окрім себе.

Жид. Сьогодні це слово є образливим та негативним. Представники єврейського народу наполягають називати їх євреями.

Циган. Це слово означає «шахрай». Воно сприяє негативному ставленню до всієї ромської національної меншини в Україні. Краще називати їх ромами або сінді.

Інвалід. Це слово означає «недієздатний». У 2018 році Петро Порошенко вивів термін з офіційного вжитку, оскільки він акцентує на проблемі, а не на самій людині. Правильно казати людина/особа з інвалідністю. 

Це стосується й слів: наркоман (неправильно) — краще залежна від наркотиків людина, аутист (неправильно) — краще людина з аутизмом, гомосексуаліст (неправильно) — краще гомосексуальна людина.

Негр. У давнину це слово означало «раб». Потрібно казати темношкіра людина, але у випадках, коли в бесіді йдеться про колір шкіри, а не про особу.

Ще кілька новин про стереотипи і боротьбу з ними:

  1. Штрафи 170 до 680 грн: як депутати пропонують карати за сексизм у двох законопроєктах. 
  2. «Собака не бренд, собака — друг»: відомі артисти закликали «забити на породу». Українська реперка Alyona Alyona, співачки Alina Pash, СТАСІК і танцівники з творчого об’єднання Apache CREW знялися у соціальній рекламі, яка спрямована проти стереотипу важливості породи й умовної краси домашніх улюбленців. 
  3. «Корабельна сосна», «Чи справжні груди?» та не лише: хто отримав антипремію за сексизм «Це яйце»-2020.
  4. Рекламу Volkswagen та Philadelphia заборонили через гендерні стереотипи. 

Фото: barrons.com

Німеччина передасть Україні черговий військовий пакет допомоги. Що в ньому буде?

Країна надасть нам таку військову техніку: пʼять гусеничних ремонтно-евакуаційних машин Warthog; дев’ять гусеничних командних машин-всюдиходів Warthog; шість машин розмінування WISENT 1; два мостоукладачі BEAVER; інженерні БРЕМ Bergepanzer 2 і БРЕМ 2A1 Dachs; дев’ять мінних тралів; три автомобілі для охорони кордону; шість паливозаправників Mercedes-Benz Zetros; 14 розвідувальних БпЛА Vector; 30 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun; пʼять засобів перешкод для дронів та інше.

Читати далі
+ 20 слів

Почав курсувати потяг Прага-Чоп. Як часто їздить і яка вартість квитка?

Укрзалізниця запустила міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує нічним сполученням столицю Чехії, словацьке Кошице та український Чоп. Також УЗ додатково запустила внутрішній денний поїзд №345/346 Чернівці — Чоп — Ужгород для зручної пересадки пасажирів.Про це повідомили у телеграм-каналі Укрзалізниці.

Читати далі
+ 10 слів

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів
Що там ще
+ 9455 новин