Рекламу Volkswagen та Philadelphia заборонили через гендерні стереотипи

Wow

Демонстрацію чи поширення гендерних стереотипів заборонили із червня цього року у Великій Британії. Глядачі вже подали скарги на рекламні ролики Volkswagen та Philadelphia, пише CNN. 

Чому це важливо. Дискримінація за ознакою статі у масових роликах, наприклад, рекламі, тепер буде каратись відповідного до закону. 

Детальніше. Реклама Volkswagen показала двох чоловіків у космосі та одного чоловіка з протезом, який виконує стрибок у висоту. Жінка натомість у цьому відео зображена з дитячим візочком. Після скарг глядачів ASA (Британське агентство з рекламних стандартів) визнало, що роль жінки зображена в рекламі стереотипно.

А у рекламі сиру Philadelphia чоловіки так відволікаються на їжу в ресторані, що забувають про своїх дітей і залишають їх на рухомій стрічці для їжі в закладі. На цей ролик поскаржилося 125 людей. ASA і тут визнала, що гумор не виправдовує стереотипне зображення чоловіка, як безвідповідального по відношенню до дітей.

Барбі «полетить» у космос, щоб боротися з гендерними стереотипами. Ляльку барбі-астронавтку цього року випустила компанія-виробник іграшок Mattle. В такий спосіб вона планує боротися з гендерними стереотипами ще з дитинства. Це спільний проект Barbie із Європейським космічним агентством (ESA), метою якого є спроба надихнути дівчаток ставати астронавтками, космічними інженерками та вченими. 

За статистикою серед астронавтів лише 15% є жінками і жодна з них ще не була на Місяці. У компанії Mattle вважають, що такі гендерні упередження (які не дозволяють дівчатам мріяти про «чоловічі» професії) закладаються ще з дитинства.  

Дискримінація масштабніша, ніж здається. Дискримінація людей за ознакою статі називається сексизмом і базується на гендерних стереотипах (уявленні про соціальні ролі для чоловіків та жінок). Водночас підгрунтям для стеретипів є біологічних ознаки людини: чоловіки стійкі, витривалі, агресивні, жінки чуйні, емоційні, залежні. За цими ознаками у суспільстві і вибудовуються упереджені (стереотипні) уявлення про «жіночі»та «чоловічі» професії. 

Фото: Tim Mossholder / Pexels

На «Армію дронів» для ЗСУ зібрали майже 200 млн гривень за 4 дні

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що за на рахунку «Армії дронів» за перші чотири дні збору уже майже 200 мільйонів гривень. На ці гроші планують закупити 200 безпілотників, які будуть передані армії.

Читати далі
+ 26 слів

Як навчитися сторітелінгу та розібратися у своїй поведінці. Нові книжки у липні 2022

У час військової агресії рф проти України видавництва стикаються з проблемою друку нових книжок, зокрема, через локалізацію складів на тимчасово окупованих територіях. Попри це видавництва у липні анонсували вихід кількох новинок. Серед них — кілька романів та історична дискусія.

Читати далі
+ 173 слів

Українська математикиня отримала найпрестижнішу математичну нагороду

Українська науковиця Марина В’язовська здобула медаль Філдса за розв’язок задачі з пакування куль у восьмивимірному просторі. В’язовська довела, що решітка Е₈ є найщільнішим способом пакування однакових сфер у восьми вимірах, а також зробила внесок у розв’язок пов’язаних задач та задач з інтерполяції в аналізі Фур’є. Нагороду їй вручили на Міжнародному математичному конгресі у Гельсінкі.

Читати далі
+ 23 слів

Помічника народного депутата затримали за держзраду

Зрадник передавав російському кураторові розвіддані про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з рф і проведення АТО/ООС на сході України. За виконання завдань посадовець щоміцячно отримував від 1,5 до 4 тисяч доларів, в залежності від складності та термінів виконання цих завдань. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Читати далі
+ 12 слів

Сьогодні — восьма річниця звільнення Слов’янська та Краматорська, хроніка подій

Минуло 8 років від моменту, коли українські захисники визволили Краматорськ та Слов’янськ від російських окупантів. Саме 5 липня 2014 року ЗСУ знову підняли прапор над містами. Майже три місяці жителі Слов’янська та Краматорська перебували під окупацією сепаратистів. Зараз ці міста — українські. Однак росіяни й надалі проводять обстріли та намагаються їх захопити.

Читати далі
+ 178 слів

«Я розумів, що не хочу жити ні в росії, ні в білорусі, я хочу жити в європейській Україні». 5 липня — день народження Романа Ратушного

«Я розумів, що не хочу жити ні в росії, ні в білорусі, я хочу жити в європейській Україні». Так активіст згадував про свою участь у Євромайдані. Після Революції Гідності хлопець працював журналістом, займався проєктом «Метро на Троєщину», намагався створити власний інформаційний ресурс і розслідував схеми недобросовісних чиновників. Та найбільше Романа пам’ятають за ініціативу «Захистимо Протасів Яр».

Читати далі
+ 103 слів

«Носоріг» Сенцова отримав Гран-прі на польському кінофестивалі

Фільм українського режисера Олега Сенцова «Носоріг» виграв Гран-прі фестивалю «Любуське кіноліто» у Польщі. Про це повідомили на сайті фестивалю Lubuskie Lato Filmowe.

Читати далі
+ 40 слів

Наслідки ракетного удару по школі у Харкові

Сьогодні о 4 ранку росіяни обстріляли Шевченківський район у Харкові. Ракета потрапила у школу. За попередніми даними постраждалих немає. Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.

Читати далі
+ 5 слів
Що там ще
+ 4422 новин