Додаткові умови для НАТО від Росії, стягнення російських військ до кордонів України та не лише. Чого хоче РФ?

WTF

Росія розширила свої вимоги до «гарантій безпеки», висунутих нещодавно. За додатковими умовами НАТО має вивести свої війська з двох країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС Росії. Паралельно РФ продовжує стягувати війська, зброю та пальне до кордону з Україною.

Чому це важливо. Вимоги Росії до НАТО безпосередньо впливають на подальшу долю України та на подальший хід збройного конфлікту на сході нашої держави.

Детальніше. За попередніми умовами Росія вимагала невступу України до Альянсу. тепер же країна-агресор вимагає від НАТО повернення до складу 1997 року. Тоді до Північноатлантичного Альянсу входили 17 країн. У МЗС зазначають, що додаткові вимоги стосуються також Болгарії та Румунії, хоча у Росії не уточнюють конкретного списку країн, з яких мають вивести війська.

Головне управління розвідки Міністерства оборони Україна повідомляє про стягнення Росією військової техніки на схід України. З початку січня окупанти перевезли до Луганську та Донецьку понад сім тисяч тонн пального, декілька танків, самохідних артилерійських установок та інше озброєння, а також боєприпаси.

До того ж, за даними української розвідки, росіяни активно комплектують особовий склад війська найманцями. Вони проходять інтенсивний курс підготовки та тільки тоді допускаються до військових дій на сході України. Для цього у Росії розгорнули «мережу вербувальних центрів».

Володимир Зеленський припустив, що Росія може окупувати Харків. Про це він заявив у своєму інтерв’ю для The Washington Post. Очільник країни сказав, що якщо Росія вирішить почати повномасштабну війну, то зробить це на територіях, де «історично є люди, які раніше мали родинні зв’язки з Росією». За словами Зеленського, Харків можуть окупувати. Приводом для цього може стати захист російськомовного населення. Росія раніше вже використовувала такий привід у 2014 році під час анексії Криму та окупації Донбасу. 

Фото: dw.com

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики

Росіяни вчергове обстріляли університет у Херсоні

Снаряди влучили у Херсонський державний університет близько четвертої ранку. Поранених та загиблих немає. Про це повідомив очільник ОВА Олександр Прокудін.

Читати далі
+ 18 слів

Литва збільшить постачання дронів для України. Як?

Литовський Сейм схвалив правки до закону щодо публічних закупівель. Це дозволяє організаціям купувати та передавати в інші держави дрони, що використовують компоненти китайських виробників. Про це пише медіа Irytas.lt. з посиланням на повідомлення Сейму. 

Читати далі
+ 47 слів

Як допомогти собі: чи можете ви бути терапевтом для самого себе

Ви не можете змінити та впливати на багато речей, проте вам точно під силу зробити одне — попіклуватися про себе. Це ви можете зробити з допомогою самотерапії — процесу самостійної роботи над власними проблемами та емоціями

«Новини здорової людини» поспілкувались з практичною психологинею Софією Копач, яка розповіла про те, що таке самотерапія, як кожен з нас сам може підтримати своє психічне здоров’я та які є дзвіночки того, що вам варто звернутись до фахівця. 

Читати далі
+ 249 слів

Чехія виділить кошти на власну ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України 

Уже 20 країн приєдналось до ініціативи Чехії — закупівлі боєприпасів для України поза межами ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петр Фіала. Посадовець запевнив, що боєприпаси надійдуть «впродовж тижнів або місяців».

Читати далі
+ 14 слів

Цифра дня: 537. Скільки українських дітей вбила РФ

Понад 1806 дітей постраждало в Україні через агресію російської армії. 537 дітей загинули та понад 1269 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Про це йдеться у повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Читати далі
+ 5 слів

12-річний хлопчик загинув на Харківщині через атаку РФ. Головне за ніч і ранок 28 березня

Через атаку Росії у селищі Борова на Харківщини загинув 12-річний хлопчик. Пошкоджені житлові будинки та дитячий садок. Про це заявили в Офісі Генпрокурора. 

Читати далі
+ 121 слів

Україна – Ізраїль: чому дві країни у стані війни тримаються на відстані?

Ізраїль — це держава, яку в Україні багато хто вважає прикладом того, як слід жити в умовах постійної війни за своє існування. Київ неодноразово висловлював підтримку Тель-Авіву, але ці відносини є доволі односторонніми. Ізраїль від початку повномасштабного вторгнення РФ не висловлював активної підтримки України. Та що дивніше — Тель-Авів жодним чином не критикував РФ і досі не ввів санкції проти Москви. У чому причина такої політики і що в такій ситуації робить Україна — пояснює НЗЛ.

Читати далі
+ 239 слів

Угорці вимагають відставки Орбана після оприлюднення доказів хабарництва

Тисячі людей вийшли на протест в Будапешті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Віктора Орбана. Це сталося після того, як угорський політичний діяч Петер Мадяр звинуватив старшого помічника Орбана у втручанні в справу про хабарництво. Протестувальники пройшли від будівлі прокуратури до парламенту, багато з них несли смолоскипи.

Читати далі
+ 15 слів
Що там ще
+ 9453 новин