«Мавка. Лісова пісня», «Одного Всесвіту мало. Іван Марчук», «Зілля» та не лише ці фільми цьогоріч профінансують з державного бюджету. Суму затвердила Рада з державної підтримки кінематографії України, пише інформаційна агенція UNN з посиланням на Держкіно. Торік виділили вдвічі менше коштів — 530 мільйонів, а у 2020 році — 450 мільйонів гривень. Загалом у виробництві зараз — 119 фільмів. Розповідаємо про деякі з них.
«Мавка. Лісова пісня»
Робота над мультфільмом триває близько шести років. Проєкт створений за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та має на меті привернути увагу до екологічних проблем та експортувати українську культуру. «Мавка» вийде у прокат 29 грудня 2022 року.
В основі сюжету Мавка — Душа Лісу і його Берегиня. Вона закохується у людину, талановитого музику Лукаша, й опиняється перед складним вибором: кохання чи її обов’язок перед Лісом.
«Донбас-Гiмалаї» або «Експедиція 49»
Документальний фільм Аліси Коваленко про її експедицію в Гімалаї разом із п’ятьма підлітками з Донбасу. Подорож-терапію організував спортивний коментатор та мандрівник Валентин Щербачов.
У фільмі йдеться про п’ятьох героїв-бунтівників, які шукають себе у маленьких містечках на лінії фронту. Поки весь світ довкола руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра отримують можливість уперше відправитися кудись настільки далеко від дому. Так розпочинається їхня експедиція-терапія у Гімалаї.
Фільм представлять у Києві на 19-му Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини у березні-квітні цього року. Покази в інших областях відбудуться у жовтні-грудні.
«Одного Всесвіту мало. Іван Марчук»
Фільм-портрет від режисерки Яніни Кучер, реліз заплановано на травень 2022 року
Це розповідь про різні грані таланту й життя художника, який своїм новаторством здолав традиційні канони й категорії образотворчого мистецтва і продемонстрував його здатність на філософське осмислення буття, який художніми засобами вибудував власну світоглядну систему, закорінену на високій естетиці й глибокій традиції, але спрямовану на далеку перспективу.
«Чорнобиль»
Документальний серіал Андрія Алферова українського та німецького виробництва. Прем’єра проєкту в Україні запланована на весну 2022 року.
«У «Чорнобилі» зібрані унікальні свідчення безпосередніх учасників подій — людей, які жили утопічною ідеєю «міста майбутнього» і які бачили все на власні очі. Крім того, у проєкті вперше будуть розкриті ексклюзивні архівні матеріали, інформація з яких замовчувалася роками» — зазначає Держкіно.
Йдеться не лише про трагедію, що сталась на Чорнобильській атомній електростанції, а й про події, які цьому передували. Творці глибоко занурилися в історію й у кожному епізоді покажуть різні етапи: зведення перших реакторів атомної електростанції і їхній запуск, розбудову перспективного міста Прип’ять, катастрофу та її наслідки для нашого теперішнього й майбутнього.
«Дике літо в Криму»
2013 рік. Дівчинка-підліток їде відпочивати в Крим «дикуном». Там вона потрапляє у містичний світ, де знаходить нових друзів, шукає з ними скарб і відкриває в собі магічні здібності. Далі гра стає серйознішою — дівчина має перемогти могутню силу зла, аби врятувати цілий народ.
«Дике літо в Криму» — пригодницький фільм для дітей Оксани Татаренко. Сценарій створено на основі однойменної книги письменниці Зірки Мензатюк. Фільм планують випустити цьогоріч.
«Голос серця»
Головний герой стрічки — Жека, простий хлопець із провінції, який страшенно боїться публіки. Але він має підкорити популярне музичне телешоу, щоб знов стати батьком для своєї дочки Аніти, знайти нове кохання, а головне — зрозуміти, чого ж він прагне у житті.
«Голос серця» — романтична комедія Аліни Чеботарьової. Прем’єра запланована на грудень 2022 року.
«Земля Енея»
Просвітницький фільм-портрет, дослідження, доку-фікшн Руслана Арітовича. Реліз заплановано на березень 2023 року. Захоплива поетична подорож до міфічного раю, натхненна природною мудрістю людей, які працюють на землі, формами сучасного існування українського села і насамперед життєвим подихом окремої поліської спільноти.
«Зілля»
Етнотриллер, драма Войцешека Ярослава на основі твору Ольги Кобилянської «У неділю рано зілля копала». Реліз заплановано на жовтень 2023 року.
Красуня-млинарка Тетяна закохується до нестями в Гриця, навіть не підозрюючи, що він вже обіцяв одружитися іншій — лагідній Настці, яка роками чекає на весілля зі своїм складним та суперечливим обранцем.
Стосунки Тетяни та Гриця — це від початку приречений зв’язок, від якого страждають Настка, закоханий у красуню-млинарку Петро та молодша сестра Гриця — Ясна. Але найгірше, що їхня любов відкриває двері примарам минулого.
Фото: censor.net
Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.