«Дике літо в Криму», «Чорнобиль» і не лише: майже 1 мільярд 300 мільйонів гривень планують виділити на розвиток українського кіно цьогоріч

LIKE

«Мавка. Лісова пісня», «Одного Всесвіту мало. Іван Марчук», «Зілля» та не лише ці фільми цьогоріч профінансують з державного бюджету. Суму затвердила Рада з державної підтримки кінематографії України, пише інформаційна агенція UNN з посиланням на Держкіно. Торік виділили вдвічі менше коштів — 530 мільйонів, а у 2020 році — 450 мільйонів гривень. Загалом у виробництві зараз — 119 фільмів. Розповідаємо про деякі з них.

«Мавка. Лісова пісня» 

Робота над мультфільмом триває близько шести років. Проєкт створений за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та має на меті привернути увагу до екологічних проблем та експортувати українську культуру. «Мавка» вийде у прокат 29 грудня 2022 року.

В основі сюжету Мавка — Душа Лісу і його Берегиня. Вона закохується у людину, талановитого музику Лукаша, й опиняється перед складним вибором: кохання чи її обов’язок перед Лісом. 

«Донбас-Гiмалаї» або «Експедиція 49» 

Документальний фільм Аліси Коваленко про її експедицію в Гімалаї разом із п’ятьма підлітками з Донбасу. Подорож-терапію організував спортивний коментатор та мандрівник Валентин Щербачов. 

У фільмі йдеться про п’ятьох героїв-бунтівників, які шукають себе у маленьких містечках на лінії фронту. Поки весь світ довкола руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра отримують можливість уперше відправитися кудись настільки далеко від дому. Так розпочинається їхня експедиція-терапія у Гімалаї. 

Фільм представлять у Києві на 19-му Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини у березні-квітні цього року. Покази в інших областях відбудуться у жовтні-грудні.

«Одного Всесвіту мало. Іван Марчук» 

Фільм-портрет від режисерки Яніни Кучер, реліз заплановано на травень 2022 року

Це розповідь про різні грані таланту й життя художника, який своїм новаторством здолав традиційні канони й категорії образотворчого мистецтва і продемонстрував його здатність на філософське осмислення буття, який художніми засобами вибудував власну світоглядну систему, закорінену на високій естетиці й глибокій традиції, але спрямовану на далеку перспективу.

«Чорнобиль» 

Документальний серіал Андрія Алферова українського та німецького виробництва. Прем’єра проєкту в Україні запланована на весну 2022 року.

«У «Чорнобилі» зібрані унікальні свідчення безпосередніх учасників подій — людей, які жили утопічною ідеєю «міста майбутнього» і які бачили все на власні очі. Крім того, у проєкті вперше будуть розкриті ексклюзивні архівні матеріали, інформація з яких замовчувалася роками» — зазначає Держкіно.

Йдеться не лише про трагедію, що сталась на Чорнобильській атомній електростанції, а й про події, які цьому передували. Творці глибоко занурилися в історію й у кожному епізоді покажуть різні етапи: зведення перших реакторів атомної електростанції і їхній запуск, розбудову перспективного міста Прип’ять, катастрофу та її наслідки для нашого теперішнього й майбутнього.

«Дике літо в Криму» 

2013 рік. Дівчинка-підліток їде відпочивати в Крим «дикуном». Там вона потрапляє у містичний світ, де знаходить нових друзів, шукає з ними скарб і відкриває в собі магічні здібності. Далі гра стає серйознішою — дівчина має перемогти могутню силу зла, аби врятувати цілий народ.

«Дике літо в Криму» — пригодницький фільм для дітей Оксани Татаренко. Сценарій створено на основі однойменної книги письменниці Зірки Мензатюк. Фільм планують випустити цьогоріч.

«Голос серця» 

Головний герой стрічки — Жека, простий хлопець із провінції, який страшенно боїться публіки. Але він має підкорити популярне музичне телешоу, щоб знов стати батьком для своєї дочки Аніти, знайти нове кохання, а головне — зрозуміти, чого ж він прагне у житті.

«Голос серця» — романтична комедія Аліни Чеботарьової. Прем’єра запланована на грудень 2022 року.

«Земля Енея» 

Просвітницький фільм-портрет, дослідження, доку-фікшн Руслана Арітовича. Реліз заплановано на березень 2023 року. Захоплива поетична подорож до міфічного раю, натхненна природною мудрістю людей, які працюють на землі, формами сучасного існування українського села і насамперед життєвим подихом окремої поліської спільноти.

«Зілля» 

Етнотриллер, драма Войцешека Ярослава на основі твору Ольги Кобилянської «У неділю рано зілля копала». Реліз заплановано на жовтень 2023 року.

Красуня-млинарка Тетяна закохується до нестями в Гриця, навіть не підозрюючи, що він вже обіцяв одружитися іншій — лагідній Настці, яка роками чекає на весілля зі своїм складним та суперечливим обранцем. 

Стосунки Тетяни та Гриця — це від початку приречений зв’язок, від якого страждають Настка, закоханий у красуню-млинарку Петро та молодша сестра Гриця — Ясна. Але найгірше, що їхня любов відкриває двері примарам минулого.

Фото: censor.net

Приєднуйтеся до Спільноти The Ukrainians — підтримуйте розвиток українськомовної журналістики.

Третю успішну трансплантацію легень провели в Україні

Wow
LIKE

У лікарні «Феофанія» медики здійснили одночасно дві операції трансплантацію легень та печінки. Успішна пересадка легень у клініці відбулася вперше, а загалом в Україні це — третя така операція. Про це повідомляє пресслужба лікарні. 

Читати далі
+ 25 слів

Raiffeisen Bank International — міжнародний спонсор війни в Україні

WTF

Цей австрійський банк внесло до переліку спонсорів війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Читати далі
+ 59 слів

Словаччина передала чотири винищувачі МіГ-29 Україні

Найближчими тижнями країна передасть решту літаків. Загалом Україна отримає від Словаччини 13 винищувачів радянського виробництва, заявили в міністерстві оборони країни.

Читати далі
+ 10 слів

«Подарунок для Путіна»: 30 мільйонів крон на РСЗВ для України зібрали в Чехії

LIKE

Чеська ініціатива «Подарунок для Путіна» зібрала 30 млн крон (понад 1,2 млн євро) на купівлю реактивної системи залпового вогню RM-70. До постачання, яке планують провести в найближчі тижні, також додадуть 365 ракет. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Читати далі
+ 25 слів

Парламент Ісландії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

«За» проголосувало 48 депутатів парламенту Ісландії. Про це повідомила міністерка закордонних справ Ісландії на своїй Twitter-сторінці. 

Читати далі
+ 11 слів

Скасувати спільне володіння автівкою можна в «Дії». Мінцифра запускає бета-тестування послуги

Взяти участь у бета-тестуванні можуть одразу дві людини: власник авто та водій, якому шерять авто. Для скасування треба мати «Дія. Підпис» та вже зашерений автомобіль. Про це в телеграмі повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читати далі
+ 40 слів

Перша у світі надрукована на 3D-принтері ракета злетіла в космос, але не досягла орбіти

Ракета «Terran 1» вдало стартувала з космодрому на мисі Канаверал, але після розділення першого та другого ступенів не змогла вийти на орбіту. Про це у твітері повідомила компанія Relativity Space, яка здійснила запуск. 

Читати далі
+ 20 слів

Україні на відновлення знадобиться щонайменше 411 мільярдів доларів

Noo

Через шкоду, яку Росія завдала Україні, на відновлення та реконструкцію держави знадобиться більша сума, ніж за попередніми оцінками Світового банку. Про це повідомив Bloomberg. 

Читати далі
+ 29 слів
Що там ще
+ 5872 новин